ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଜଗନ ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା, ହୋଇପାରନ୍ତି ଗିରଫ
  • ||
  • ଦକ୍ଷିଣ ମୋଡ଼ ନେଇ ନାକଚଣା ଦ୍ୱାରରେ ଲାଗିଲା ତାଳଧ୍ୱଜ, ଦର୍ପଦଳନ, ଆଜି ନନ୍ଦିଘୋଷର ଦକ୍ଷିଣ ମୋଡ଼
  • ||
  • ଆସୁଛି ଲଘୁଚାପ: ରବିବାରଠାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୧୫ରୁ ୨୧ ଯାଏଁ ଉପକୂଳ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ବର୍ଷିବ
  • ||

ଗ୍ଲୋବାଲ ଫାଇନାନ୍ସ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ବ୍ୟାଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ କାର୍ଡ, ଆର୍‌ବିଆଇ ଗଭର୍ଣ୍ଣର ଶକ୍ତିକାନ୍ତ ଦାସଙ୍କୁ ଏ ପ୍ଲସ ମାନ୍ୟତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୦୨/୦୯: ଗ୍ଲୋବାଲ  ଫାଇନାନ୍ସ ମାଗାଜିନ ପକ୍ଷରୁ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ  ବ୍ୟାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ କାର୍ଡ ୨୦୨୩ ପ୍ରକାଶ  ପାଇଛି । ଏଥିରେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ  ଗଭର୍ଣ୍ଣର ତଥା ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ଶକ୍ତିକାନ୍ତ  ଦାସଙ୍କୁ ଏ ପ୍ଲସ ମାନ୍ୟତା ରହିଛି ।  ତାଲିକାରେ ସେ ପ୍ରଥମରେ ରହିଛନ୍ତି ।  ଏହି ମାନ୍ୟତା ପାଇବାରେ ବିଶ୍ୱର ୩  ଶ୍ରେଷ୍ଠ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଗଭର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ  ମଧ୍ୟରେ ଶକ୍ତିକାନ୍ତ ରହିଛନ୍ତି ।  ମାଗାଜିନ ଏହାର ଅକ୍ଟୋବର  ସଂସ୍କରଣ (ପ୍ରିଣ୍ଟ ଓ ଡିଜିଟାଲ)ରେ  ବ୍ୟାଙ୍କରଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ଆଲେଖ୍ୟ  ପ୍ରକାଶ କରିବ । 

୧୯୯୪ ପରଠାରୁ ୧୦୧ ପ୍ରମୁଖ  ଦେଶର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଗଭର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ  ତାଲିକା ଗ୍ଲୋବାଲ ଫାଇନାନ୍ସ ପ୍ରକାଶ  କରୁଛି । ଏ ପ୍ଲସ ମିଳିଥିବା ଅନ୍ୟ ୨  ଗଭର୍ଣ୍ଣର ହେଲେ ସୁଇଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡର  ଥୋମାସ ଜେ ଜୋର୍ଡାନ ଏବଂ  ଭିଏଟନାମର ଗୁଏନ ଥିନ ହଙ୍ଗ  ରହିଛନ୍ତି । ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ, ଆର୍ଥିକ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଲକ୍ଷ୍ୟ, ମୁଦ୍ରା  ସ୍ଥିରତା, ସୁଧହାର ପରିଚାଳନା ଭଳି  ବିଭିନ୍ନ ଦିଗକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଏ ଠାରୁ  ଏ ଯାଏ ର‌୍ୟାଙ୍କ ଦେଇଥାଏ ଏହି  ମାଗାଜିନ । ଏସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଲ  କାମ କରିଥିବା ଗଭର୍ଣ୍ଣର ମାନ୍ୟତା  ପ୍ରଦାନ କରିବା ଦିଗରେ ଏଭଳି  ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉଛି ବୋଲି  ଗ୍ଳୋବାଲ ଫାଇନାନ୍ସର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା  ତଥା ଏଡିଟୋରିଆଲ ଡାଇରେକ୍ଟର  ଜୋସେଫ ଗିଆରାପୋଟୁ କହିଛନ୍ତି।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.