ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୁଧବାର ଅରୁଣ ଗୋଭିଲ, ଗୁରୁବାର ପୁଣି ଓଡିଶା ଆସିବେ ଜେ.ପି ନଡ୍ଡା
  • ||
  • ପ୍ରଯୋଜକ ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ତ୍ୟାଗ କଲେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ
  • ||
  • ନିର୍ବାଚନ ଡ୍ୟୁଟି ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଜଣେ ଆହତ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୨୦ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ଶ୍ରୀନୃସିଂହ ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶୀ ତିଥିରେ ଗୁଜ ଅନୁକୂଳ, ଖୋଳା ହେବ ଯନ୍ତା ଗାଡ଼
  • ||
  • ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାମଲା: ସିଏମ୍‌ ହାଉସ୍‌ରେ ବିଭବଙ୍କୁ ନେଇ ସିନ୍‌ ରିକ୍ରିଏଟ୍‌
  • ||
  • ମଦ ନୀତି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା: କେଜ୍‌ରିୱାଲଙ୍କୁ ପୁଣି ୧୪ ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ ଇଡିର ଆବେଦନ
  • ||
  • IPL ପ୍ରଥମ କ୍ୱାଲିଫାୟର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ କୋଲକାତା- ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ରନ୍‌ ବର୍ଷା କରିବେ ବ୍ୟାଟିଂ ପାୱାର ହାଉସ୍‌
  • ||
  • ବାତ୍ୟା ହେବନି..ଅବପାତ ହୋଇ ମିଆଁମାର ଯିବ: ଜିଏଫଏସ୍
  • ||

ହିଞ୍ଜିଳିରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଶଙ୍ଖନାଦ, ବୁଧବାର ପ୍ରଚାର ଅନୁକୂଳ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

ଶେରଗଡ଼/ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୨୩/୦୪: ହିଞ୍ଜିଳିରୁ  ଆରମ୍ଭ ହେବ ଶଙ୍ଖନାଦ । ଏଇଠୁ ପ୍ରଚାର ଶୁଭ ପଡ଼ିବ । ଏହାକୁ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ନିଜ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ  ସେ ପ୍ରଚାର ଶଙ୍ଖ ଫୁଙ୍କିବେ । ଏଥିଲାଗି ସମସ୍ତ  କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ସରିଛି ।  

ଆସନ୍ତା ବୁଧବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହିଞ୍ଜିଳି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି । ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ  ଓ ଶେରଗଡ଼ଠାରେ ସେ ୨ଟି ସମାବେଶରେ  ଯୋଗଦେବେ । ଦଳୀୟ ସୂତ୍ରରୁ ଏହି ସୂଚନା  ମିଳିଛି । ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେଡିର ଏକ ନମ୍ବର  ଷ୍ଟାର୍‌ କ୍ୟାମ୍ପେନର୍‌ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଚାରର ଏହା  ବିଧିବଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ପ୍ରିୟ  ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସଫଳ କରିବାକୁ  ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ନେତା ଓ କର୍ମୀ ଅଣ୍ଟା  ଭିଡ଼ିଛନ୍ତି । ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟ ସୁରୁଖୁରୁରେ ସାରିବାକୁ  ଜୋରସୋରରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିଜୟ ପାଇଁ ଦଳୀୟ ନେତା  ଓ କର୍ମୀ ବିଭିନ୍ନ ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିଛନ୍ତି । 

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ସହରର ମା’ କନକଦୁର୍ଗା  ମନ୍ଦିର, ନୂଆଗଡ଼ ଶିବ ମନ୍ଦିର ଓ ବଇଁଚବଣିଆ ଗୀତା ମନ୍ଦିର ସମେତ ଉଭୟ ବ୍ଲକ୍‌ର ବିଭିନ୍ନ ଧାର୍ମିକ ପୀଠରେ ଯଜ୍ଞ ଓ ପୂଜା କରିଛନ୍ତି । ୨୪  ବର୍ଷ ଧରି ଏହି ଅଞ୍ଚଳରୁ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରି  ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କୃତାର୍ଥ କରିଛନ୍ତି । ଆଧୁନିକ ଓଡ଼ିଶାର ଉନ୍ନତିର ପ୍ରମୁଖ ବିନ୍ଧାଣୀଙ୍କ ଦୀର୍ଘ ଓ  ନିରାମୟ ଜୀବନ କାମନା ସହ ରେକର୍ଡ ଭୋଟ୍‌ରେ  ବିଜୟ କାମନା କରାଯାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ହିଞ୍ଜିଳି  ପୌରାଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁବାସ ଚନ୍ଦ୍ର ପଲେଇ । ସେହିପରି  ବୁଧବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହିଞ୍ଜିଳି ସମାବେଶ ସଫଳ  କରିବାକୁ ଆଜି ପୂଜା କରାଯାଇଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି  କାଉନ୍‌ସିଲର୍‌ ବିଭୁପ୍ରସାଦ ପଣ୍ଡା ଓ ଜିଲ୍ଲା ବିଜେଡି  ନେତା ପ୍ୟାରୀମାହନ ପାଢ଼ୀ । 

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସମସ୍ତ  ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଜୋନ୍‌ ଓ ହିଞ୍ଜିଳି ପୌରପାଳିକାର  ନେତା, କର୍ମୀ, ନିର୍ବାଚିତ ପ୍ରତିନିଧି ଭୁବନେଶ୍ୱର  ନବୀନ ନିବାସ ଯାଇ ବିଜୟ ପାଇଁ ରଣକୌଶଳ  ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ପରେ ଯୁବ ବିଜେଡି ସମାବେଶ,  ମହିଳା ବିଜେଡି ସମାବେଶ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଛି ।  ଏବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହିଞ୍ଜିଳି ଗସ୍ତ କରି ଦଳୀୟ ନେତା  ଓ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ସହ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର  ଭୋଟର୍‌ଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ କାମନା କରିବେ । 

୨୦୦୦  ମସିହାରୁ ହିଞ୍ଜିଳି ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ  କରି ଆସୁଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । ହିଞ୍ଜିଳିରୁ ଲଢ଼ିବା ସହ  କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜିରେ ମଧ୍ୟ ଲଢ଼ିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ପୂର୍ବଥର  ହିଞ୍ଜିଳି ସହ ସେ ବିଜେପୁର ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ  ହୋଇଥିଲେ । ହିଞ୍ଜିଳିରେ ମେ’ ୨୦ରେ ଭୋଟ୍‌  ହେବ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସମ୍ଭବତଃ ୩୦ ତାରିଖରେ  ନାମାଙ୍କନ କରିପାରନ୍ତି । ଏହାର ପ୍ରାୟ ସପ୍ତାହକ  ପୂର୍ବରୁ ସେ ହିଞ୍ଜିଳି ଓ ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ୍‌ରେ ପୃଥକ୍‌  ସମାବେଶ କରି କ୍ୟାମ୍ପେନିଂ ଜୋରଦାର କରିବେ ।  ଅପରପକ୍ଷେ ହିଞ୍ଜିଳିରେ ଏଯାବତ୍‌ ବିଜେପି  ବା କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଚାର ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ ହୋଇନି ।  ବିଜେଡି ଆରମ୍ଭରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଜୋରଦାର  ଢଙ୍ଗରେ ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ।  ଭୋଟରଙ୍କ ଅଧିକ ନିକଟତର ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା  କରୁଥିବା ଆଲୋଚନା ହେଉଛି।

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • General Election 2024
  • Odisha election 2024
  • BJD
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.