ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ ମେୟର ନିର୍ବାଚନ: ଆପ୍‌ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜୟୀ , ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ: ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ସ୍କ୍ବାର୍ଡକୁ ଫେରିବେ କେ.ଏଲ୍‌ ରାହୁଲ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ ଘଟଣା, ନଗର କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ପାଳନ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନିକିଆ ସମ୍ବଲପୁର ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଲୋକାର୍ପଣ ହେବ ସ୍କିଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ସେଣ୍ଟର
  • ||
  • ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ପୂର୍ବରୁ ଝୁଲିପଡିଲେ ଛାତ୍ର, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୨୪-୨୫ ପର୍ବପର୍ବାଣୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ: ଜୁନ୍‌ ୨୨ରେ ସ୍ନାନ ଯାତ୍ରା, ଜୁଲାଇ ୭ରେ ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୯୬ ଲକ୍ଷ ପରିବାରକୁ ମିଳିବ ହଜାରେ ଲେଖାଏଁ, ଆଜି ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ବୁର୍ଜା ଛକ ନିକଟରେ ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଜୀବନ, ୨ ଆହତ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ବରଗଡ଼ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଗଙ୍ଗାଧର ସେଚ ପ୍ରକଳ୍ପର କରିବେ ଲୋକାର୍ପଣ
  • ||
  • ମାଘରେ ବଢ଼ୁଛି ତାତି: ଟିଟଲାଗଡ଼ ପାଲଟିଲାଣି ତତଲା ସହର, ୩୬ ଡିଗ୍ରୀ ପାର୍ ତାପମାତ୍ରା, ୨୪ରୁ ଘଡଘଡି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାରଠୁ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା: ୫ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ୬୨୧ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ପରୀକ୍ଷା, କପି ଜଗିବ AI କ୍ୟାମେରା
  • ||

ଚାକିରି କରୁଛି କୁକୁର, ଦରମା ଶୁଣିଲେ ହୋଇଯିବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୯।୦୨: ମଣିଷ ନିଜର ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ କରିବାକୁ ଚାକିରି କରେ । ତେଣୁ ଆଜି ଯାଏ କେବଳ ମଣିଷମାନେ ହିଁ ଚାକିରି କରୁଥିବାର ଦେଖାଯାଏ । ସେହିଭଳି ଟେକ୍ନୋଲୋଜିର ବ୍ୟବହାର ଫଳରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ରୋବର୍ଟ ମଧ୍ୟ କାମ କରୁଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ, କୌଣସି ପଶୁ ଚାକିରି କରୁଥିବାର ବୋଧହୁଏ କେବେ ଶୁଣିନଥିବେ । ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଏକ ଏଭଳି କମ୍ପାନୀ ଯିଏ କୁକୁରକୁ ଚାକିରିରେ ନିୟୋଜିତ କରିଛି, ସେ ପୁଣି ଦରମା ସହିତ । ତେବେ କେଉଁ କମ୍ପାନୀ ଏହି କୁକୁରକୁ ଚାକିରି ଦେଇଛି ? କେଉଁ କାମ ପାଇଁ ସେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛି ? କମ୍ପାନୀରେ କୁକୁରକୁ ଦରମା କେତେ ? ସେ ବିଷୟରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା । 

ଚୀନ୍‌ରେ ରହିଛି ଏହି କମ୍ପାନୀ । କମ୍ପାନୀରେ କୁକୁରକୁ ସୁରକ୍ଷା କ୍ୟାପଟେନ୍ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ଏହାର ପ୍ରତିବଦଳରେ କୁକୁରର ମାସକୁ ଦରମା ୩ ହଜାର ୟୁଆନ୍ ଅର୍ଥାତ୍, ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କା । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, କାମରେ ଅବହେଳା ହେଲେ କୁକୁରର ଦରମା ମଧ୍ୟ କାଟିଦିଆଯାଏ । ଏହି କୁକୁରର ନାଁ ହେଲା ‘ବିଗ୍ ବିୟୁଟି’ । ଚୀନ୍‌ର ଗୁଆଙ୍ଗଡୋଙ୍ଗ ପ୍ରାନ୍ତର ପୋଷା ପଶୁଙ୍କ ଲାଗି ଦ୍ରବ୍ୟ ଉତ୍ପାଦନ କରୁଥିବା ଏକ କମ୍ପାନୀ ବିୟୁଟିକୁ ଚାକିରିରେ ନିୟୋଜିତ କରିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ବେକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କ୍ରମଶଃ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ବେଳେ ଏହି କୁକୁରକୁ ଚାକିରିରେ ରଖି ଦରମା ଦିଆଯାଉଛି । ଏହି କୁକୁର ସାଧାରଣ ଚାକିରିଆଠୁ ଅଧିକ ବେତନ ପାଉଛି । 

ଭଲ ଦରମା ମିଳିବା ସହ ଏହି କମ୍ପାନୀରେ ତାକୁ ଭଲ ଖାଦ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଏ । ବିୟୁଟି ସହ ଅନ୍ୟ କେତେକ କୁକୁର ମଧ୍ୟ ଏହି କମ୍ପାନୀରେ ଚାକିରି କରିଛନ୍ତି । ହେଲେ ସେମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାର ବେତନ ମିଳୁନାହିଁ । ସେମାନେ ସମସ୍ତେ ବିୟୁଟି ଅଣ୍ଡରରେ କାମ କରନ୍ତି । ବିୟୁଟି ଏହି କମ୍ପାନୀରେ ୭ ବର୍ଷ ହେଲା କାମ କରିଆସୁଛି । ପ୍ରକୃତ କଥା ହେଲା ବିୟୁଟିର ମାଲିକ ଡୋରେମନ୍ ଏହି କମ୍ପାନୀରେ କାମ କରୁଥିଲେ, ଯାହାଙ୍କର ଏବେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇସାରିଛି । ତେଣୁ ତାଙ୍କ ଜାଗାରେ ବିୟୁଟିକୁ ଚାକିରିରେ ରଖାଗଲା । ବିୟୁଟି କମ୍ପାନୀର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରରେ ନଜର ରଖିବା ସହ ମୂଷା ଧରିବା କାମ କରେ ।  

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.