ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୯ରେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ, ଅଧକ୍ଷତା କରିବେ ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଦାର୍ଜିଲିଂରେ ଭୟଙ୍କର ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଟ୍ରେନ୍‌କୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍, ୮ ଯାତ୍ରୀ ମୃତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ରଜ ଉତ୍ସବରେ ଅଘଟଣ।ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି ରେ ୯ ଗୁରୁତର ,୨ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ରାଜେନ୍ଦ୍ରାଭିଷେକ ନୀତି, ମଙ୍ଗଳବାର ଋକ୍ମିଣୀ ବିବାହ ଉତ୍ସବ
  • ||
  • ସରିଲା ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଛୁଟି, କାଲିଠୁ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ: ଶିକ୍ଷକ ଆସି କରିବେ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା
  • ||
  • ନୂଆପଡା ଲଛିପୁର ଛକରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର୍କୁ ପିଟିଲା କାର, ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୪ ଜୀବନ
  • ||
  • ନାକେଦମ୍‌ କଲାଣି ଭୀଷଣ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି: ଆଗଉନି ମୌସୁମୀ, ବର୍ଷା ଗାଏବ
  • ||

‘ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଯାଇଥିବା ସ୍ଥାନକୁ ଯାଅ’, ମାଳଦୀପ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ପରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଇସ୍ରାଏଲର ପରାମର୍ଶ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୪।୬: ଇସ୍ରାଏଲୀଙ୍କୁ ମାଳଦୀପ ଯିବା ମନା । ଗାଜା ସଙ୍ଘର୍ଷ କାରଣରୁ ଦିନକ ପୂର୍ବରୁ ଇସ୍ରାଏଲ୍ ପାସପୋର୍ଟ ଧାରୀଙ୍କୁ ନିଜ ଦେଶରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛି ମାଳଦୀପ । ମାଳଦୀପର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପ୍ରତିବାଦରେ ଇସ୍ରାଏଲ୍ ନିଜ ଦେଶର ଲୋକଙ୍କୁ ଭାରତର କିଛି ସମୁଦ୍ର ତଟ ଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଲାକ୍ଷାଦ୍ୱୀପ ସାମିଲ । ଇସ୍ରାଏଲ୍ ନିଜ ଦେଶର ଲୋକଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶରେ କହିଛି ଯେ, ଇସ୍ରାଏଲୀ ସେହିସବୁ ଦ୍ୱୀପକୁ ଯାଆନ୍ତୁ, ଯେଉଁଠାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଇସ୍ରାଏଲୀ ଦୂତାବାସ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଭାରତର କିଛି ଦ୍ୱୀପର ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ କରିଛି । ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସେସବୁ ସ୍ଥାନକୁ ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି । ଏଥିମଧ୍ୟରେ ଲାକ୍ଷାଦ୍ୱୀପ, ଗୋଆ, ଆଣ୍ଡାମାନ୍ ଓ ନିକୋବର ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜ ସମେତ କେରଳ ତଟ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ । 

କହିରଖୁ କି, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଲାକ୍ଷାଦ୍ୱୀପ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥିଲେ । ଯାହାର ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ମାଳଦୀପର କିଛି ନେତା । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଲାକ୍ଷାଦ୍ୱୀପ ଯାତ୍ରାରେ ମାଳଦୀପର ଯୁବା କାର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ତିନି ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ମାଳଦୀପର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ପାଇଁ ବିପଦ ବୋଲି ଦର୍ଶାଇଥିଲେ । ଏଥିସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନକାରତ୍ମକ ଟିପ୍ପଣୀମାନ ଦେଇଥିଲେ । ଯାହା ପରେ ଭାରତୀୟମାନେ ମାଳଦୀପକୁ ବହିଷ୍କାର କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ମାଳଦୀପ ଯାଉଥିବା ଅନେକ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିଜ ଟିକେଟ କ୍ୟାନସଲ କରିଦେଇଥିଲେ । ଯାହା ଫଳରେ ମାଳଦୀପକୁ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦେଇ ଗତି କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା । କହିରଖୁ କି, ଏହି ଘଟଣାର ତୁରନ୍ତ ପରେ ଅନଲାଇନ୍ ଟ୍ରାଭେଲ ଏଜେନ୍ସି ଇଜ୍ ମାଇ ଟ୍ରିପ୍ ମାଳଦୀପକୁ ଯିବା ଲାଗି ଟିକେଟ ବୁକିଂ କରିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲା ।   

 

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.