ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୨ରୁ ବଜେଟ ଅଧିବେଶନ, ସରକାର ବନାମ ନବୀନଙ୍କ ଛାୟା ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ ଲଢ଼େଇ
  • ||
  • ଆଜି ରସଗୋଲା ଦିବସ, ଜିଆଇର ୫ ବର୍ଷ ପରେ ବ୍ରାଣ୍ଡିଂ ନାହିଁ, ସରକାର ନିରବ
  • ||

ଜାତିସଂଘରେ ପୁଣି କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଲା କାଶ୍ମୀର, ଏମିତି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଲା ଭାରତ...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମିଳିତ ଜାତିସଂଘରେ ପାକିସ୍ତାନ ପୁଣିଥରେ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଛି । ଆଉ ଏହାର ଜବାବରେ ଭାରତ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ କି ଇସଲାମାବାଦକୁ ଗଭୀର ଅପମାନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଛି । ମିଳିତ ଜାତିସଂଘର ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ବାରମ୍ବାର ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଥାଏ ବୋଲି ଭାରତ କହିଛି । ତେବେ ପାକିସ୍ତାନର ଏହି ଅଭିଯୋଗ ଭିତ୍ତିହୀନ, ଅନୈତିକ ଏବଂ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିବାକୁ ଏହା ଏକ ଅଭ୍ୟାସଗତ ପ୍ରୟାସ ବୋଲି ଭାରତ କହିଛି । ନିଜ ଦେଶରେ ପିଲାମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ହେଉଥିବା ଜଘନ୍ୟ ଅପରାଧରୁ ବିଶ୍ୱର ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ ହଟାଇବାକୁ ପାକିସ୍ତାନ ଏହା କରୁଛି । ଜାତିସଂଘରେ ଭାରତର ଉପ ପ୍ରତିନିଧୀ ଆର.ରବିନ୍ଦ୍ରନ ଜାତିସଂଘ ସୁରକ୍ଷା ପରିଷଦ ଶିଶୁ ତଥା ସଶସ୍ତ୍ର ବିବାଦ ଉପରେ ବିତର୍କ ସମୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ଏବଂ ଲଦାଖ ଭାରତର ଏକ ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଏବଂ ଏହା ସର୍ବଦା ରହିବ।

ଭାରତ କହିଛି ଯେ ପାକିସ୍ତାନର ଉପରୋକ୍ତ ବିବୃତ୍ତି ଅଭ୍ୟାସଗତ, ରାଜନୈତିକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପ୍ରଣୋଦିତ ଏବଂ ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅସଦାଚରଣ । ଏହି ଭିତ୍ତିହୀନ ଏବଂ ଅନୈତିକ ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ଭାରତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୟୁଏନଏସସିରେ ପିଲାମାନଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ବିତର୍କ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସମୁଦାୟକୁ ସଶସ୍ତ୍ର ବିବାଦ ପରିସ୍ଥିତିରେ ପିଲାମାନେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ଆହ୍ୱାନକୁ ଆଲୋକିତ କରି ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସମୁଦାୟ ପିଲାମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ହେଉଥିବା ଉଲ୍ଲଂଘନକୁ ରୋକିବା ଏବଂ ଶେଷ କରିବାର ଗୁରୁତ୍ୱକୁ ସ୍ୱୀକାର କରିବା ଉଚିତ୍।ସୂଚନାଥାଉକି,ଯେ ପିଲାମାନଙ୍କ ଉପରେ ବିତର୍କ ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନ କାଶ୍ମୀରରେ ମାନବିକ ଅଧିକାରର ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲା।

 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.