ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ସିଂହଦ୍ବାର ସମ୍ମୁଖରେ ଲାଗିଲା ତିନି ରଥ, ଗୁଣ୍ଡିଚା ଯାତ୍ରା ସାରି ବାହୁଡ଼ିଲେ ଶ୍ରୀଜିଉ
  • ||
  • ପୁରୀ: ନବଦିନାତ୍ମକ ଯାତ୍ରା ସାରି ବାହୁଡିବେ ନୀଳାଦ୍ରିନାଥ, ବାହୁଡ଼ାଦିଅଁଙ୍କ ପହଣ୍ଡି ବିଜେ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ପ୍ରେମ କଳିକୁ ନେଇ ଡବଲ ମର୍ଡର, ପ୍ରେମିକା ଓ ତାର ସହପାଠୀକୁ ଛୁରୀ ଭୁସି ହତ୍ୟା କଲା ଡ୍ରାଇଭର୍ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କଳାଭୂମି ନିକଟରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ୱିମ୍ବଲଡନ ଟାଇଟଲ ଲଢ଼େଇ: ଭେଟେରାନ ଜୋକୋଭିକଙ୍କୁ ହରାଇ କାର୍ଲୋସ ଅଲକାରାଜ ଚାମ୍ପିଅନ୍
  • ||
  • ସୋମବାରଠୁ ସିବିଏସ୍‌ଇ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା, ଉଭୟ ଦଶମ ଓ ଦ୍ୱାଦଶ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ଏକ୍ସଜାମ୍
  • ||
  • ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହେଲା ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ: ଆଜି ଦକ୍ଷିଣ- ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଜନ୍ମବେଦିରୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ବାହୁଡିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି: ୧୨ଟାରେ ପହଣ୍ଡି, ୪ଟାରେ ରଥ ଟଣା
  • ||

ବିରୋଧୀଙ୍କ ହୋହଲ୍ଲା ଭିତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କଡ୍ଡା ପ୍ରହାର, କହିଲେ ‘ଆମେ ତୁଷ୍ଟିକରଣରେ ନୁହେଁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟିକରଣର ବିଚାରଧାରାରେ ଚାଲିଛୁ’…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଲୋକସଭାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣରେ ଧନ୍ୟବାଦ ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ବିରୋଧୀଦଳଙ୍କ ପ୍ରବଳ ହୋହଲ୍ଲା ମଧ୍ୟରେ ସେ ଅଭିଭାଷଣ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଭାଷଣ ଆରମ୍ଭ ହେବା ମାତ୍ରେ ବିରୋଧୀଦଳର ନେତାମାନେ ନାରାବାଜି ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ଓମ ବିର୍ଲା ବୁଝାଇଲା ପରେ ମଧ୍ୟ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତାମାନେ ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରି ନଥିଲେ । ଏହା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଛି ସମୟ ବସିଥଲେ ଏବଂ ପରେ ହେଡଫୋନ୍ ପିନ୍ଧି ପୁଣି କଥା କହିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନ ପ୍ରତି କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇବାକୁ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଛି । ଆମର ଆଦରଣୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ତାଙ୍କ ଭାଷଣରେ ବିକଶିତ ଭାରତର ସଂକଳ୍ପକୁ ବିସ୍ତାର କରିଛନ୍ତି । ଆଦରଣୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ମହୋଦୟା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏବଂ ଦେଶକୁ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ମୁଁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ମୋର ହୃଦୟରୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଉଛି ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦେଶ ଏକ ସଫଳ ନିର୍ବାଚନ ଅଭିଯାନକୁ ସମାପ୍ତ କରି ବିଶ୍ୱକୁ ଦର୍ଶାଇଛି ଯେ, ଏହା ହେଉଛି ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବଡ ନିର୍ବାଚନ  ଅଭିଯାନ । ଦେଶର ସବୁଠୁ ବଡ ନିର୍ବାଚନ ଅଭିଯାନରେ ଦେଶର ଲୋକମାନେ ଆମକୁ ମୌକା ଦେଇଛନ୍ତି। ମୁଁ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଯନ୍ତ୍ରଣା ବୁଝିପାରୁଛି ଯେ, କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ମିଥ୍ୟା ଦର୍ଶାଅବା ପରେ ବି ସେମାନଙ୍କୁ ଏକ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଲା । ବିଶ୍ବର ସବୁଠୁ ବଡ ନିର୍ବାଚନ ଅଭିଯାନରେ ଦେଶର ଲୋକମାନେ ଆମକୁ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ସେବା କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ବିଶ୍ବ ପାଇଁ ଏହା ନିଜେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଗର୍ବିତ ଘଟଣା । ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରୀକ୍ଷାରେ ଆମକୁ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଦେଶର ଲୋକମାନେ ଆମକୁ ଏହି ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଜନସାଧାରଣ ଆମର ୧୦ ବର୍ଷର ଟ୍ରାକ୍ ରେକର୍ଡ ଦେଖିଛନ୍ତି । ଜନସାଧାରଣ ଦେଖିଛନ୍ତି ଯେ 'ଜନସେବା ହେଉଛି ଇଶ୍ବରଙ୍କ ସେବା' ମନ୍ତ୍ର ଅନୁସରଣ କରି ଆମେ ଗରିବଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛୁ । ଯେତେବେଳେ ଆମେ ୨୦୧୪ ରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଜିତିଲୁ, ଆମେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରରେ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲୁ ଯେ ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରତି ଆମର ଶୂନ୍ୟ ସହନଶୀଳତା ରହିବ । ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରତି ଆମର ନୀତି ଯୋଗୁଁ ଦେଶ ଆମକୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦେଇଛି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଦେଶ ମଧ୍ୟ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ତୁଷ୍ଟିକରଣ ରାଜନୀତି ଦେଖିଛି । ଦେଶ ମଧ୍ୟ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ପ୍ରଶାସନର ଆଦର୍ଶକୁ ଦେଖିଛି । କିନ୍ତୁ ଆମେ ତୁଷ୍ଟିକରଣ ନୁହଂ ବରଂ ସନ୍ତୁଷ୍ଟିକରଣ ବିଚାରଧାରାରେ ଚାଲୁଛୁ । 

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଆଧାରରେ ଦେଶର ଲୋକମାନେ ଆମକୁ ସମର୍ଥନ କରି ଆମକୁ ଅନୁମୋଦନ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛି ଯେ ଭାରତର ଲୋକମାନେ କେତେ ପରିପକ୍ୱ, ଭାରତର ଲୋକମାନେ କିପରି ଉତ୍ତମ ବିଚାର ସହିତ ସେମାନଙ୍କର ବିବେକକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ଏବଂ ଏହାର ଫଳାଫଳ ହେଉଛି ଯେ ଆଜି ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଦେଶରେ ଲୋକଙ୍କ ସେବା କରିବୁ । ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ଆମେ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବା ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ସଂକଳ୍ପ ନେଇ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯାଇଥିଲୁ । ଏକ ବିକଶିତ ଭାରତର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଆମେ ଆଶୀର୍ବାଦ ଲୋଡିଥିଲୁ । 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.