ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ରଥଯାତ୍ରା ଏଂବ ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାକୁ ନେଇ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ବସିବ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୋହନ ମାଝୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବସିବ
  • ||
  • ପଙ୍କରେ ଫସିଲେ ୩ ଦନ୍ତା ହାତୀ, ଖାଦ୍ୟ ଅନ୍ବେଷଣରେ ଆସି ଅଟକି ରହିଛନ୍ତି
  • ||
  • ମୋହନା: ଶଳାକୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କଲା ଭିଣୋଇ
  • ||
  • ଜମି ବିବାଦକୁ ନେଇ ମାଆ ଓ ଝିଅଙ୍କୁ ଛୁରା ମାଡ଼ ଘଟଣା, ଜେଲ ଗଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୂରଜ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ରଚିଲା ଇତିହାସ, 'ଲିମକା ବୁକ୍ ଅଫ୍ ରେକର୍ଡସ'ରେ ପାଇଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ: ଫେରିଲେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡି ହାତୀପଲ, ୨୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଗାଁରେ ଭୟର ବାତାବରଣ
  • ||
  • ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ଦୁଇ ବଖରା ଘର, ନିଆଁରେ ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜି ଶେଷ ରଜ ଉତ୍ସବ: ସବୁଠି ପିଠା, ମିଠା, ପାନର ଆସର
  • ||
  • ଆଜି ପିତୃ ଦିବସ: ବାପାଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ, ବାପା ବିଶ୍ବାସର ବରଗଛ, ଭରଷାର ଭବିଷ୍ୟତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ନାକେଦମ୍ କରୁଛି ତାତି, କାଲିଠୁ ମିଳିବ ଆଶ୍ୱସ୍ତି: ୨୪ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ମୌସୁମୀ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ବିଜେପିର ବିଜୟ ନେଇ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋରଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ , କହିଲେ ...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦେଶରେ ଚାଲୁ ରହିଛି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ। ଏ ଭିତରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଛି। କିଏ ଜିତିବ ବା କେଉଁ ପାର୍ଟିକୁ କେତେ ସିଟ୍‌ ମିଳିବ ? ରାଜନୀତିକ ରଣନୀତିଜ୍ଞ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର ମଙ୍ଗଳବାର କିଛି ଏମିତି ଦାବି କରିଛନ୍ତି , ଯାହା କେନ୍ଦ୍ରର କ୍ଷମତାଧାରୀ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି)କୁ ଖୁସି କରିବ। ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର କହିଛନ୍ତି ଯେ କେନ୍ଦ୍ରର ରାଜନୀତିରେ ହାଟ୍ରିକ୍‌ ଲଗେଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ବିଜେପି ସରକାରକୁ ନେଇ ନା କିଏ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅଛନ୍ତି ନା ଅନ୍ୟ କେଉଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିକଳ୍ପ ନେଇ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି। ଯାହାକି ବିଜେପି ପ୍ରତି ଲୋକଙ୍କ ମତ ସକରାତ୍ମକ ରହିଛି। 

ଏନଡିଟିଭି ସହ ଏକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ ଜନ ସୁରାଜ ପାର୍ଟି ପ୍ରମୁଖ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ୨୦୨୪ର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପିକୁ ଆଉ ଏକ ବିଜୟ ଦେଇ ପାରିବେ। ସେ ଅନୁମାନ ଲଗାଇ କହିଛନ୍ତି କି, ବିଜେପି ପାର୍ଟିର ସିଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା ୨୦୧୯ ର ୩୦୩ ସିଟ୍‌ର ପାଖାପାଖି ବା ଏହାଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ହୋଇପାରେ।

ସେ କହିଛନ୍ତି , ମୋତେ ଲାଗୁଛି ଯେ, ମୋଦିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱର ବିଜେପି ପୁଣି ଫେରୁଛି। ତାଙ୍କୁ ଗତ ନିର୍ବାଚନର ପାଖାପାଖି ସିଟ୍‌ ମିଳି ପାରେ ବା ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପୂର୍ବାପେକ୍ଷା କିଛି ଭଲ ହୋଇ ପାରେ। ପିକେ କହିଛନ୍ତି କି, ଯଦିଓ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଜେପି ସରକାର ବିରୋଧରେ ନିରାଶ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ , ହେଲେ ବ୍ୟାପକ ଭାବେ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କୁ ହଟେଇବା ପାଇଁ ବିରକ୍ତି ଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁ ନାହିଁ।

ପିକେ କହିଛନ୍ତି ,ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ତ ଆମେ ଶୁଣି ନାହୁଁ କି ମୋଦିଜୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବ୍ୟାପକ ଜନାକ୍ରୋଶ ଅଛି। ଲୋକେ ନିରାଶ ଥାଇ ପାରନ୍ତି, ଆକାଂକ୍ଷା ଅଧୁରା ରହିପାରେ , କିନ୍ତୁ ଆମେ ବ୍ୟାପକ ବିରକ୍ତି ହେବାର ଶୁଣି ନାହିଁ। ପିକେ କହିଛନ୍ତି , ଯଦି ୨୦୧୪ ଓ ୧୦୧୯ର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ଉପରେ ନଜର ପକାଇବା ନିର୍ବାଚନୀ ପଣ୍ଡିତମାନେ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଥିଲେ ଯେ, ବିଜେପିକୁ ୨୭୨ରୁ ଅଧିକ ସିଟ୍‌ ମିଳିବ ନାହିଁ। ଏହିଥର ବିଜେପିର ହକ୍‌ରେ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ହେଉଛି। ବିଜେପି ସିଟ୍‌ର ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ୨୭୧ ସିଟ୍‌ରୁ ହଟେଇ ୩୭୦ କରି ଦେଇଛି। ତାଙ୍କର ରଣନୀତିର କାରଣରୁ ହିଁ ଅଧିକାଂଶ ରଣନୀତିଜ୍ଞ ବିଜେପିର ବିଜୟର ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରୁଛନ୍ତି।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.