ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • T-20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ସୁପର ୮ ରାଉଣ୍ଡ, ୨୧ ରନ୍‌ରେ କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀ ଚିତ୍ ପଟାଙ୍ଗ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପ୍ରଥମ ବିଜୟ
  • ||
  • ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ମାମଲା, ପ୍ରଜ୍ବଳଙ୍କ ଭାଇ ସୂରଜ ରେଭାନ୍ନାକୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି ସହରର ଡିଏନ୍‌କେ ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଜଣେ ମହିଳା ମୃତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର: ବାଇକ୍‌ ସହ ପୋଲରୁ ଖସି ପଡ଼ିଲେ ୨ ଆରେହୀ, ଜଣେ ମୃତ ,ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ୨ ଦିନିଆ କେନ୍ଦୁଝର ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ମା’ ତାରିଣୀଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ପରେ ଜନସମାବେଶରେ ହେବେ ସାମିଲ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପଟିଦିଅଁ ବିଜେ, ଜ୍ୱରରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଗୁପ୍ତ ଅନବସର ସେବା ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଆସନ୍ତା ଦୁଇ ଦିନ ବିକ୍ଷିପ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୫ରୁ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ
  • ||

ରାମେଶ୍ବରମ୍‌ କାଫେ ବିସ୍ଫୋରଣ ମାମଲା; ଏନ୍‌ଆଇଏକୁ ବଡ଼ ସଫଳତା, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ଗିରଫ ହେଲେ ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ

Image source: ABP live

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨/୦୪: ଜାତୀୟ ତଦନ୍ତକାରୀ ଏଜେନ୍ସି ଏନ୍‌ଆଇଏ ଶୁକ୍ରବାର ଏପ୍ରିଲ ୧୨ ତାରିଖ ଦିନ ରମେଶ୍ୱରମ୍ କାଫେ ବିସ୍ଫୋରଣ ମାମଲାରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର କୋଲକାତାରୁ ଦୁଇଜଣ ପଳାତକ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ ୧ ରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ଏକ କାଫେରେ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୯ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ ତମାମ ଆକ୍ରମଣରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ହେଲେ ମୁସାଭିର ହୁସେନ୍ ଶାଜିବ ଏବଂ ଅବଦୁଲ ମଦିନ ତାହା।

ଜଣେ ଏନଆଇଏ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି, "ରମେଶ୍ୱରମ୍ କାଫେ ବିସ୍ଫୋରଣ ମାମଲାରେ ଫେରାର ଥିବା ଅଦବୁଲ ମାଥିନ ତାହା ଏବଂ ମୁସାଭିର ହୁସେନ୍ ଶାଜିବକୁ କୋଲକାତା ନିକଟରୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇ ଏନଆଇଏ ଟିମ୍ ଗିରଫ କରିଛି। ଏପ୍ରିଲ ୧୨ ତାରିଖ ଦିନ ସକାଳେ ଏନଆଇଏ କୋଲକାତାରୁ ଫେରାର ଆତଙ୍କୀମାନଙ୍କୁ ଖୋଜି ବାହାର କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ସେଠାରେ ସେମାନେ ମିଥ୍ୟା ପରିଚୟ ଦେଇ ଲୁଚି ରହିଥିଲେ। 

୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ଏନ୍‌ଆଇଏ: 

ଗତ ମାସରେ, ଏନଆଇଏ ୩୦ ବର୍ଷିୟ ତାହା ଏବଂ ଶାଜିବର ଫଟୋ ସହିତ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଜଡ଼ିତ ସୂଚନା ସେୟାର କରିଥିଲା। ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉପରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା। ଏନ୍‌ଆଇଏ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ "ଶାଜିବ କାଫେରେ ଆଇଡି ରଖିଥିବା ବେଳେ ତାହ୍‌ ବିସ୍ଫୋରଣ ଯୋଜନା ତଥା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ଏବଂ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଆଇନର କବଳରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ଥିଲା। ଏନଆଇଏ ଏହି ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ଏବଂ ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଏଜେନ୍ସି ସହ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ତେଲେଙ୍ଗାନା, କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଏବଂ କେରଳ ରାଜ୍ୟର ପୋଲିସ ଏଜେନ୍ସି ସହିତ ଯୋଗଯୋଗରେ ଥିଲା।

ଏନଆଇଏ କହିଛି ଯେ ୩୦୦ ରୁ ଅଧିକ କ୍ୟାମେରାରୁ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ସ୍କାନ କରିବା ପରେ ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା ଯେ ୨୦୨୦ ରେ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସିର ରାଡାରକୁ ଆସିଥିବା ଦୁଇଜଣ ଆଇଏସ୍‌ଆଇଏସ୍‌ ଆତଙ୍କୀ ଶାଜିବ ଏବଂ ତାହା ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣ କରିବାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟନ୍ତି। 

You can also read: ୨୦୨୪ ନିର୍ବାଚନରେ ଗୁଗଲ୍‌ ବିଜ୍ଞାପନ: ବିଜେପି ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛି ସର୍ବାଧିକ ୩୯ କୋଟି, କଂଗ୍ରେସ ୯ କୋଟି, ବିଜେଡିର ୨.୪ କୋଟି


 

 

 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.