ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଡ଼ିଶା​‌ରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଅମିତ୍‌ ଶାହ, କରିବେ ମାରାଥନ୍ ପ୍ରଚାର
  • ||
  • ବାଣୀବିହାର ସତସଙ୍ଗ ପାର୍କ ଆଗରେ ପୋଲିସ ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣା, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ମିଜୋରାମରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଭୁଷୁଡିଲା ପଥର ଖଦାନ, ୧୦ ଶ୍ରମିକ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ, ଏକାଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡିଗୋ ବିମାନରେ ବୋମା ଆତଙ୍କ,ଏମର୍ଜେନ୍ସି ଡୋର ଦେଇ ବାହାରିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ ବିମାନବନ୍ଦର, ତାଜ ହୋଟେଲ ଉଡ଼ାଇବାକୁ ଧମକ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରୁ ଆସିଥିଲା କଲ୍
  • ||
  • ଉପକୂଳରେ ଜୋରଦାର ପ୍ରଚାର, ମଙ୍ଗଳବାର ବାଲେଶ୍ବରରେ କାର୍ତ୍ତିକ୍ ପାଣ୍ଡିଆନଙ୍କ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ
  • ||
  • ଆମେରିକାରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିଝଡ଼ ରଚିଲା ତାଣ୍ଡବ, ୨୨ ମୃତ,ଶତାଧିକ ଆହତ, ୧୦ କୋଟି ଲୋକ ପ୍ରଭାବିତ
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ବୁଧବାର ରଥ ତ୍ରୟର ଚକ-ଅଖ ଡ଼େରା ନୀତି, ଚକକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦିଏ ପନ୍ଦାରି ଚାବି
  • ||
  • କଟକ ଚାନ୍ଦବାଲି ରାସ୍ତାରେ OSRTC ବସ୍-ସ୍କୁଟି ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଆଖିବୁଜିଲେ ଜଣେ ମହିଳା
  • ||
  • ମେ’ ୩୧ ସୁଦ୍ଧା କେରଳ ଛୁଇଁବ ମୌସୁମୀ: ଦେଶରେ ଅଧିକ ବର୍ଷିବ, ଓଡ଼ିଶାରେ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା ଆକଳନ
  • ||

ସୋଲାର ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଚଳ , ପାଣି ପାଇଁ ହଟହଟା ହେଉଛନ୍ତି ୩୦ ପରିବାର

ଫିରିଙ୍ଗିଆ,୬।୫ :  ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ବଢିବା ସାଙ୍ଗକୁ ଏବେ ବିଭିନ୍ନ ଜାଗାରେ ପିଇବା ପାଣି ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ୍ୟ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି I ପାଣି ଟୋପାଏ ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀ ମାନଙ୍କୁ ବହୁ କସରତ କରିବାକୁ ପଡୁଥିବା ବେଳେ ପାଣି ପାଇଁ ନାହିଁନଥିବା ଅସୁବିଧାର  ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ଜନସାଧାରଣ I ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ର ପ୍ରକୋପରେ ଗାଁ ମାନଙ୍କରେ ଥିବା ନଦୀନାଳ କୂଅ ପୋଖରୀ ସବୁ ଶୁଖିଯାଉଥିବା ବେଳେ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଗାଁ ମାନଙ୍କରେ ଖୋଲାଯାଇଥିବା ନଳକୂପ ଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସୋଲାର ପମ୍ପ ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ୍ୟ ଅଚଳ ହୋଇପଡୁଛି I ଯାହାପାଇଁ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଖରା ସାଙ୍ଗକୁ ଜଳକଷ୍ଟ ଦୁଇଗୁଣିତ କରିପକାଉଛି I ଏମିତି ଏକ ସୋଲାର ପାଣି ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଚଳ ହେବା ଫଳରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ପାଣି ଟୋପାଏ ପାଇଁ ନାହିଁନଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବ୍ଲକ ପବିଙ୍ଗିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନରେ ଥିବା ମଗମୁଣ୍ଡା ଶ୍ରାକିପଡା ଠାରେ I 

ଏହି ଶ୍ରାକି ପଡା ଠାରେ ପ୍ରାୟ ତିରିଶ ଟି ପରିବାର ବସବାସ କରିଆସୁଥିବା ବେଳେ ଏମାନଙ୍କ ପାଣିସମସ୍ୟା ଦୁରକରିବା ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ କ୍ରମେ ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ର ଜଳ ଓ ପରିମଳ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରାୟ ଦୁଇମାସ ତଳେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟଅଟକଳରେ ଏକ ସୋଲାର ପାଣିପମ୍ପ ସ୍ଥାପନ କରାଯାଇ ଥିଲା । ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ଟି ପ୍ରାୟ ଦେଢ଼ମାସ ଠିକଠକ ମଧ୍ୟ୍ୟ ଚାଲିଲା କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପନ୍ଦର ଦିନ ହେଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ଟି ହଠାତ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା I ତେବେ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଚଳ ହେବା ପରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ୍ୟ କରି ଆସୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକଳ୍ପ ଟିକୁ ସଜଡ଼ା ଯାଇପାରିନାହିଁ I ଯାହାଫଳରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ପାଣି ପାଇଁ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି I ସେପଟେ ଗାଁରେ ଚାରୋଟି ନଳକୂପ ମଧ୍ୟ୍ୟ ରହିଛି କିନ୍ତୁ ଦୁଇଟି ନଳକୂପରୁ ଠିକ ମୁତାବକ ପାଣି ବାହାରୁନଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଦୁଇଟି ନଳକୂପରେ ଗୋଳିଆ ପାଣି ବାହାରୁଥିବା ରୁ ତାହା ବ୍ୟବହାର ଉପଯୋଗୀ ହୋଇପାରୁନାହିଁ I ତେବେ ପାଣିସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଓ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ଟିକୁ ସଜାଡ଼ିବା ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀ ସୋମବାର ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଫିରିଙ୍ଗିଆ ଗୋଷ୍ଠି ଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଭାବରେ ଜଣାଇଛନ୍ତି I ସେପଟେ ଏହି ପାଣି ପ୍ରକଳ୍ପ ବିଷୟରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ଅନୁପ ଅଭିଷେକ ବେହେରା ଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ଯେତେ ଶୀଘ୍ର ହେବ ଦାୟିତ୍ୱ ରେ ଥିବା ଯନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କୁ କହି ସମସ୍ୟା ର ସମାଧାନ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି I ସେପଟେ ଆଗାମୀ କିଛିଦିନ ମଧ୍ୟ୍ୟରେ ପାଣି ପ୍ରକଳ୍ପ ଟି ନିମ୍ନମାନର କାମ ହୋଇଥିବାରୁ କିଛିଦିନ ଚାଲିଲା ପରେ ତାହା ଅଚଳ ହୋଇଯାଇଛି ଓ ଏହି ପାଣି ପ୍ରକଳ୍ପ କୁ ସଜଡ଼ାନଗଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବେ ବୋଲି ଗାଁ ର ସୁଶାନ୍ତ କହଁର, ବସନ୍ତ କହଁର, ନବକିଶୋର କହଁର, ଗଣେଶ୍ୱର କହଁର ଓ ଅନ୍ୟମାନେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି I

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.