ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ବିଲ୍‌ ଗେଟ୍ସ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, କୃଷିଭବନ ଓ ବସ୍ତି ବୁଲିବାର ରହିଛି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଛନ୍ତି ମହାମହିମ, ମା' କିଚକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦେବେ ଯୋଗ
  • ||

ବିହାରରେ ରାଜନୈତିକ ଅସ୍ଥିରତା ଭିତରେ ରାଜଭବନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାର

ପାଟଣା, ୨୬/୦୧: ବିହାରର ସରକାର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଚର୍ଚ୍ଚା ଭିତରେ ରାଜଭବନରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାର । ଶୁକ୍ରବାର ରାଜ୍ୟପାଳ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱନାଥ ଅର୍ଲେକରଙ୍କ ସହ ରାଜଭବନରେ ଆଟ୍ ହୋମ୍ ରିସେପସନ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ୍ ହୋଇଛନ୍ତି ନୀତିଶ । ତେବେ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବଙ୍କ ସହ ଆରଜେଡିର ସମସ୍ତ ବିଧାୟକ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଟି ପାର୍ଟିରେ ସାମିଲ୍ ହୋଇ ନାହାନ୍ତି ।

ଜେଡିୟୁ ଓ ଆରଜେଡି ମଧ୍ୟରେ ବିଗତ କିଛିଦିନ ହେଲା ସମ୍ପର୍କ ନେଇ ଉତ୍ତମ ସଂକେତ ମିଳୁ ନାହିଁ । ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି, ନୀତିଶ କୁମାର ରବିବାର ନୂଆ ସରକାର ଗଠନ କରି ପାରନ୍ତି । କୁହାଯାଉଛି ନୀତିଶ କୁମାର ପଟ୍ଟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ବିଜେପିରେ ମିଶି ପୁଣି ସରକାର ଗଢ଼ି ପାରନ୍ତି । ନୀତିଶ କୁମାର ଆଗାମୀ ୩ରୁ ୪ ଦିନ ଲାଗି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ରଦ୍ଦ କରି ଦେଇଛନ୍ତି ।




ବିହାରରେ ସରକାର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଚର୍ଚ୍ଚା ଭିତରେ ଜାନୁଆରୀ ୨୬ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଭିନ୍ନ ଚିତ୍ର । ପାଟଣାରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ ଓ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବ ଦୁହେଁ ଦୁହିଁଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରୁଥିବା ଦେଖା ଯାଇଥିଲା । ଉଭୟ ପରସ୍ପର ଠାରୁ ଦୂରରେ ବସିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ କି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଏକ ଚୌକି ଖାଲି ପଡ଼ିଥିଲା ।

ତେବେ ସମସ୍ତ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆରଜେଡି ଖଣ୍ଡନ କରିଛି । ବିହାରର ବର୍ତ୍ତମାନର ରାଜନୈତିକ ସ୍ଥିତି ଓ ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟ ନେଇ ଆରଜେଡି ସାଂସଦ ମନୋଜ କୁମାର ଝା କହିଛନ୍ତି, ୨୦୨୨ ଅଗଷ୍ଟ ୯ରେ ଯେତେବେଳେ ମେଣ୍ଟ ଗଠନ ହୋଇଥିଲା ତାର ଇଟା ଲାଲୁ ଯାଦବ, ନୀତିଶ କୁମାର ଓ ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବ ରଖିଥିଲେ । ମୂଳ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଥିଲା ବିଜେପିର ଭୟ ଓ ଘୃଣା ରାଜନୀତିକୁ ସମାପ୍ତ କରିବା । 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.