ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଜଗନ ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା, ହୋଇପାରନ୍ତି ଗିରଫ
  • ||
  • ଦକ୍ଷିଣ ମୋଡ଼ ନେଇ ନାକଚଣା ଦ୍ୱାରରେ ଲାଗିଲା ତାଳଧ୍ୱଜ, ଦର୍ପଦଳନ, ଆଜି ନନ୍ଦିଘୋଷର ଦକ୍ଷିଣ ମୋଡ଼
  • ||
  • ଆସୁଛି ଲଘୁଚାପ: ରବିବାରଠାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୧୫ରୁ ୨୧ ଯାଏଁ ଉପକୂଳ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ବର୍ଷିବ
  • ||

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଦୁର୍ନୀତି, ଉଭୟ ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାଁରେ ଆସିଲା ଆବାସ ଯୋଜନା

ନୀଳଗିରି,୭/୧୧(ଆ.ପ୍ର):ବରମପୁର ପଂଚାୟତ ପରେ ପୁଣି ସଜନାଗଡ଼ ପଂଚାୟତରେ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ  ଦୁର୍ନୀତିର। ଉଭୟ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ନାମରେ ଆସିଛି ଏହି ସଙ୍ଗିନ ଅଭିଯୋଗ।ସରକାରୀ ବାବୁଙ୍କୁ ହାତବାରିସୀ କରି ହାତେଇଛନ୍ତି ଆବାସ ଯୋଜନା। ସଜନାଗଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତ ତେଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ଆଇଡି ନମ୍ବର ଓଆର୧୫୪୫୮୩୫୫୮ ନମ୍ବରରେ ବ୍ରଜକିଶୋର ସିଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ହାତେଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କର ସ୍ତ୍ରୀ ଆଇଡ଼ି ନମ୍ବର ଓଆର୧୫୩୮୮୮୧୮୫ ନମ୍ବରରେ ଆବାସ ଘର ହାତେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି।ପିଇଓଙ୍କ ଜାଣତରେ ଏଭଳି ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ବିଧାୟକ ଇଂ ସୁକାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକଙ୍କ ଠାରେ ଆସିବା ପରେ ସେ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।ଏପରିକି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏକ ପତ୍ର ଲେଖିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ପୂର୍ବରୁ ବରମପୁର ପଂଚାୟତରେ ଉଭୟ ଦମ୍ପତି ଏହି ଯୋଜନାରେ ଦୁଇଟି ଗୃହ ହାତେଇଥିବା ବେଳେ ଏହାର ତଦନ୍ତ ହୋଇ କାର୍ଯ୍ୟରତ ପିଇଓ ନିଲମ୍ବିତ ହୋଇଥିଲେ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ନୀଳଗିରି ଗୋଟିଏ ଆଦିବାସୀ ବହୁଳ ଅଞ୍ଚଳ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନେକ ଆଦିବାସୀ ପରିବାର ଆଜିବି ସରକାରୀ ଯୋଜନାରେ ଘର ଟିକକ ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି। କିଏ ପଲିଥିନ ଟାଙ୍ଗି ରହୁଛି ତ ଆଉ କିଏ ପର ଓଳିରେ ମୁଣ୍ଡ ଗୁଞ୍ଜିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅବାସରେ ଘର ପାଇବା ପାଇଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ ଦୌଡ଼ି ଦୌଡ଼ି ହତାଶ ହେଉଥିବା ବେଳେ ପ୍ରକୃତ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଘର ନଦେଇ ବେଆଇନ ଭାବେ ଏହି ଯୋଜନା ସବୁ ହଡ଼ପ ହୋଇଛି। କୋଠା,ଚାରିଚକିଆ ଯାନ, ଦୁଇ ଚକିଆଯାନ ଥିବା ଲୋକ ମାନେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ହାତେଇ ଦୁଇ ମହଲା କୋଠା ନିର୍ମାଣ କରିବା ନଜିର ମଧ୍ୟ ରହିଛି।


News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.