ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ : ବାଇକ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ରେଲୱେ ବିଭାଗର ବୋଲେରୋ, ବାଇକ୍ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଖରସ୍ରୋତାରେ ୨ ଭାଇ ନିଖୋଜ ଘଟଣା, ବଡ଼ଭାଇର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ଡ଼ଭା ଛକରେ ପୋଲିସର ଚେକିଂ ବେଳେ ୬ ଲକ୍ଷ ୫୨ ହଜାର ୮୦୦ଟଙ୍କା ଜବତ, ୨ ଜଣ ଅଟକ
  • ||
  • ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଧଳା ବାଘୁଣୀ ସ୍ନେହା, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ନିର୍ଘାତ ତାତି: ସାଢ଼େ ୮ଟା ସୁଦ୍ଧା ୩୫ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ତାଳଚେର ତାପମାତ୍ରା, ୩୦ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ୧୪ ସହର ପାରଦ
  • ||
  • ସୁନା ଦରରେ ଲାଗିଲା ବ୍ରେକ୍‌, ୨୪ କ୍ୟାରେଟ୍‌ ସୁନା ଦର ୩୩୦ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ
  • ||
  • ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଗାଡ଼ିବେ ଅଙ୍କ, ଚିନ୍ତାରେ ବିଜେପି: ପ୍ରଥମ ଦଫା ଭୋଟ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ଆରମ୍ଭ,ଜୟପୁର ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପାଉନି ଦଳ
  • ||
  • ନିୟମଗିରିରେ ମ୍ୟାଲେରିଆ ଆତଙ୍କ: ବହୁସଂଖ୍ୟାରେ ଡଙ୍ଗରିଆ ପୀଡ଼ିତ, ପହଞ୍ଚିଲା ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ବିଜେଡି ଛାଡ଼ି ବିଜେପି ଯିବେ ପ୍ରସନ୍ନ ପାଟ୍ଟଶାଣୀ ! ଆଜି ହୋଇପାରେ କିଛି ବଡ଼ ଘୋଷଣା
  • ||
  • IPL 2024 : ସୁପର ଜାଏଣ୍ଟସ୍‌କୁ ଭେଟିବ ସୁପରକିଙ୍ଗସ୍, ଏକାନ୍ନା ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ମ୍ୟାଚ୍‌
  • ||
  • ଗଣତନ୍ତ୍ରର ମହାପର୍ବ: ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୭ ରାଜ୍ୟ ଓ ୪ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳର ୧୦୨ ଆସନରେ ମତଦାନ
  • ||
  • ବିପଜ୍ଜନକ ଖରା: ଆଜି ଅତି ଭୀଷଣ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ସମ୍ଭାବନା, ଆହୁରି ୩ ଦିନ ଜଳାଇବ, ୨୨ରୁ ହାଲୁକା ଆଶ୍ୱସ୍ତ
  • ||

୨୦୨୪ରେ ଘସିପୁରାରେ କ୍ଷମତା ଲଢ଼େଇ: ପୁଣି ବଦ୍ରି-ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହେବ କି ଫାଇଟ୍ ?

ଆନନ୍ଦପୁର ୨୯/୦୨(ସନ୍ତୋଷ ରାଉତ): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘସିପୁରା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ବଦ୍ରି ଓ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ଲଢେଇ ପୁଣି ଥରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛି । ବିଜେଡିର ଭେଟରାନ୍‌ ନେତା ତଥା ବର୍ତ୍ତମାନର ଘସିପୁରା ବିଧାୟକ ବଦ୍ରିନାରାୟଣ ପାତ୍ର ୨୦୨୪ରେ ପୁଅ ଦେବାଶିଷଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛନ୍ତି ।

ସେହିପରି ପୁଅ ଦେବାଶିଷ ମଧ୍ୟ ବାପାଙ୍କ  ଅନୁସରଣ କରି ସମାନ ଭାବେ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟତର ହେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି । ଏଥର ନହେଲେ ଆଉ କେବେ ନୁହଁ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ପୁଅ ଦେବାଶିଷଙ୍କ ପାଇଁ ବଦ୍ରି ପୁରା ଦମ୍‌ରେ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ଭେଟେରାନ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ମଧ୍ୟ ରାଜନୈତିକ ଗୋଟି ଚଳନାରେ କମ୍‌ ନୁହନ୍ତି । ସେ ଘସିପୁରା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀକୁ ଭୁଲି ଯାଇ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାର ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହୁଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି । ୨୦୧୯ରେ ନିରଞ୍ଜନ ମାତ୍ର ୮୮୫୯ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ ବ୍ୟବଧାନରେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ସାମଲଙ୍କ ଠାରୁ ପରାଜୟ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ । ଏବେ କିନ୍ତୁ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଅବସ୍ଥା ସୁଧୁରିବାକୁ ଲାଗିଛି । 

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀରେ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ଅନ୍ୟପଟେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ସାମଲଙ୍କୁ ଇଡିର ଆକ୍ରମଣ ରାଜନୈତିକ ମାହୋଲକୁ ସରଗରମ କରିବାରେ ଲାଗିଛି । ରାଜନୈତିକ ସମୀକ୍ଷକଙ୍କ ମତ ଅନୁସାରେ ନିରଞ୍ଜନ ଘନ ଘନ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଗସ୍ତ କରି କଂଗ୍ରେସର ସ୍ଥିତିକୁ ମଜଭୁତ କରିବା ସହିତ ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଏହି ଆସନ ପୁଅ ପାଇଁ ଛାଡି ପାରନ୍ତି ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀରେ ପୁଅକୁ ଛାଡି ନିରଞ୍ଜନ ଘସିପୁରାରେ ରାଜନୀତିକ ମାହୋଲ ସରଗରମ କରିବା ଅପେକ୍ଷାରେ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛି । ଏପରିକି ବଦ୍ରି ପୁଅ ଦେବାଶିଷକୁ ଆସନ ଛାଡିବା ପାଇଁ ଲାଗିପଡିଥିବାବେଳେ ପୂର୍ବ ନିର୍ବାଚନ ଭଳି ନିରଞ୍ଜନ ୨୦୨୪ରେ ରାଜନୈତିକ ମଇଦାନକୁ ବଦ୍ରିଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନରେ ଲଢିବା ପାଇଁ ଆହ୍ୱାନ କରିପାରନ୍ତି । ୨୦୧୯ରେ ଘସିପୁରା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ବଦ୍ରି ଓ ନିରଞ୍ଜନ ଲଢେଇ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ବଦ୍ରି ୮୬୮୧୬ ଭୋଟ ଓ ନିରଞ୍ଜନ ୫୪୧୨୮ ଭୋଟ ପାଇଥିଲେ । ୩୨୬୮୮ ଖଣ୍ଡ ବ୍ୟବଧାନରେ ପରାଜୟ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ ନିରଞ୍ଜନ ।

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • Odisha election 2024
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.