ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ଟିକିରିରେ ନୂତନ ବ୍ଲକ ପୁନର୍ଗଠନ ନେଇ ବୈଠକ

କାଶୀପୁର , ୫।୧୧ : କାଶୀପୁର ବ୍ଲକ ଟିକିରି ଠାରେ ନୂତନ ଏକ ବ୍ଲକ ଗଠନ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଟିକିରି ସ୍ଥିତ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି ।ଟିକିରି ସରପଞ୍ଚ ଜଗବନ୍ଧୁ ମାଝୀଙ୍କ ଆବାହନ କ୍ରମେଆୟୋଜିତ ଏହିବୈଠକରେ ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ସାନ୍ଧୁ ଚରଣ ମାଝୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ ।

ଟିକିରି ଠାରେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ବ୍ଲକ ଏବଂ କାଶୀପୁର ରେ ସବ ଡିଭିଜନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥାପନ ନେଇଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା ।ଏଥିରେ ଟିକିରି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଙ୍କ ସହିତ ନକଟି ଗୁଡ଼ା, ସିରି ପାଇ,ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତ ର ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସହିତ ୱାର୍ଡ ସଭ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ପଞ୍ଚାୟତ ପ୍ରତିନିଧି ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମର ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

କାଶୀପୁର ବ୍ଲକ ର ୨୪ ଟି ପଞ୍ଚାୟତ ମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରଶାସନିକ ସୁବିଧା ଦୃଷ୍ଟିରୁ କୋଡ଼ି ପାରି, ଡଙ୍ଗାସିଲ, କୁଚେଇ ପଦର, ହାଡ଼ି ଗୁଡ଼ା,ନକଟି ଗୁଡ଼ା, ପୋଡା ପାଡ଼ି,ଦୁଦୁକା ବାହାଲ, ଗୋରଖ ପୁର, ଶଙ୍କରଡ଼ା, ଶିରିପାଇ ଏବଂ ଟିକିରି ପଞ୍ଚାୟତ କୁ ନେଇନୂତନ ବ୍ଲକଗଠନ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା ।ଶାନ୍ତି ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆନ୍ଦୋଳନ ମାଧ୍ୟମରେ ଜିଲ୍ଲା ପାଳଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିଭାଗୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ରାଜ ମନ୍ତ୍ରୀ, ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଠାରେ ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆ ଯାଇଥିଲା ।

ଏଥିରେ ନକଟି ଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ସରପଞ୍ଚ ଭଗବାନ ମାଝୀ, ଶିରି ପାଇ ସରପଞ୍ଚ*ସହିତ ଶିବ ରାମ ମାଝୀ, ଜିଜରୁ ମାଝୀ, ଅମିନ ମାଝୀ, ସଦନ ମାଝୀ ଙ୍କ ସହିତ ବିଦ୍ୟାଧର ଦୁରିଆ, ଗୌରାଙ୍ଗ ସାହୁ, ବିଜୟ ରତ୍ନ ଚୌଧୁରୀ, ମୁନା ବେହେରା, ମୁକୁନ୍ଦ ବିଶୋଇ, ସୁମନ୍ତ ନାଏକ, ସନ୍ତୋଷ ମହାନ୍ତି, ରେଙ୍ଗୁ ନାଏକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.