ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କପି ଚେକିଂ ଆଳରେ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗ, ଥାନାରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ
  • ||
  • ଲୋକସେବା ଭବନ ଘେରିବ କଂଗ୍ରେସ, ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହେବେ ହଜାର ହଜାର କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ
  • ||
  • ଆଜି ଓଡ଼ିଶାର ୨୧ ଅମୃତ ଭାରତ ରେଳ ଷ୍ଟେସନର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ପେଟକୁ ନର୍ସ ଖୁନ୍ଦା ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ, ଚାଲିଗଲା ମା ଓ ଛୁଆଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା ଗଞ୍ଜେଇ ଚକୋଲେଟ୍‌ରେ ଝୁମୁଛି ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ବାଲେଶ୍ୱରରେ ତିଆରି, ଦାଦନଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ହେଉଛି ଚାଲାଣ
  • ||
  • ଓସ୍ତପୁର ହଳଦିଢ଼ିଅ ନିକଟ ଗଛକୁ ପିଟିଲା ବୋଲେରୋ: ୩ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜି ୫-ଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଅନୁଗୁଳ ଗସ୍ତ, ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ପ୍ରମାଣପତ୍ର ବଣ୍ଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆହୁରି ତିନି ଦିନ ବର୍ଷା: ଉପକୂଳରେ ଅଧିକ ବର୍ଷିବା ସମ୍ଭାବନା, ୨୮ ଯାଏ କୋହଲା ପାଗ
  • ||

ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିରରେ ସ୍ୱାଧୀନ ବିଧାୟକ ମକରନ୍ଦ: ରାୟଗଡ଼ା ବିଜେଡିରେ ନୂଆ ସମୀକରଣ!

ରାୟଗଡ଼ା,୩୦/୧୧: ଜିଲ୍ଲା ବିଜେଡି ରାଜନୀତି କେତେବେଳେ କେଉଁ ମୋଡ଼ ନେଉଛି, ଠଉରାଇବା ଏବେ କର୍ମୀଙ୍କ ପକ୍ଷେ ଅସମ୍ଭବ ହୋଇପଡିଛି । ବରିଷ୍ଠ ନେତାଏଁ ବି ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ରହୁଛନ୍ତି । ଯାହାର ନିଚ୍ଛକ ଚିତ୍ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଦିନକ ତଳେ ଆୟୋଜିତ ବିଜେଡି ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିରରେ । ଏଥିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ରାୟଗଡା ବିଧାୟକ ମକରନ୍ଦ ମୁଦୁଲି । ରାଜ୍ୟର ଏକମାତ୍ର ସ୍ୱାଧୀନ ପ୍ରର୍ଥୀ ଭାବେ ଜିତିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ବିଜେଡିକୁ ସେ ସମର୍ଥନ ଦେଇ ଆସୁଥିଲେ । ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଦଳରେ ଯୋଗଦେଇନଥିଲେ ବି ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହୁଥିଲେ । ଅଥଚ କେବେ ହେଲେ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସାମିଲ ହୋଇନଥିଲେ । 

ଏବେ ସବୁ ଆଲୋଚନାକୁ ପଛରେ ପକାଇ ମଙ୍ଗଳବାର ଖୋଲାଖୋଲି ବିଜେଡି ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିରରେ ସାମିଲ ହେବା ଓ ମଞ୍ଚ ଉପରେ ରହିବା ଘଟଣା ମୁଖ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି । କାରଣ ଏହି ଶିବିର କେବଳ ଦଳର ସକ୍ରିୟ କର୍ମୀ ଏବଂ ନିର୍ବାଚିତ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ପାଇଁ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା । ଆଲୋଚନା ହେଉଛି, ଏଥର ମକରନ୍ଦ ବିଜେଡିରୁ ଟିକଟ ଦାବି କରିପାରନ୍ତି । ଦଳୀୟ ରାଜନୀତିରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ନୂଆ ସମୀକରଣ ।  

ଦଳର ଗୋଟିଏ ଗୋଷ୍ଠୀ ମକରନ୍ଦଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବାକୁ ଲାଗିପଡ଼ିଛି । ଅନ୍ୟ ଏକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଏସ୍‌ଡିସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଅନସୂୟା ମାଝୀଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ସ୍ୱର ଉଠାଉଛନ୍ତି । ଖୋଦ୍‌ ଅନସୂୟା ବି ନିଜ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି । ଏସବୁ ଭିତରେ ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ତଥା ବଡ଼ ଗୋଷ୍ଠୀ ପୂର୍ବତନ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଗଙ୍ଗାଧର ପୁଆଲାଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବା ଲାଗି ହାଇକମାଣ୍ଡଙ୍କୁ ଜଣାଇସାରିଛି । ଗଙ୍ଗାଧର ଓ ଅନସୂୟାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଛକାପଞ୍ଝା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ମକରନ୍ଦଙ୍କ ହଠାତ ପ୍ରବେଶ ପାଣିପାଗକୁ ବଦଳାଇ ଦେଇଛି । ବିଧାୟକ ହେବା ପରେ ବହୁବାର ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ମକରନ୍ଦ । ବିଭିନ୍ନ ସଭା ସମିତିରେ ଖୋଲାଖୋଲି ଶାସକ ଦଳକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ଏମିତିରେ ସେ ବିଜେଡିର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟ ନାହାନ୍ତି । ତଥାପି ଦଳୀୟ ଟିକଟ ପାଇଁ କିଭଳି ଆଶାବାଦୀ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.