ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ ମେୟର ନିର୍ବାଚନ: ଆପ୍‌ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜୟୀ , ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ: ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ସ୍କ୍ବାର୍ଡକୁ ଫେରିବେ କେ.ଏଲ୍‌ ରାହୁଲ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ ଘଟଣା, ନଗର କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ପାଳନ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନିକିଆ ସମ୍ବଲପୁର ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଲୋକାର୍ପଣ ହେବ ସ୍କିଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ସେଣ୍ଟର
  • ||
  • ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ପୂର୍ବରୁ ଝୁଲିପଡିଲେ ଛାତ୍ର, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୨୪-୨୫ ପର୍ବପର୍ବାଣୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ: ଜୁନ୍‌ ୨୨ରେ ସ୍ନାନ ଯାତ୍ରା, ଜୁଲାଇ ୭ରେ ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୯୬ ଲକ୍ଷ ପରିବାରକୁ ମିଳିବ ହଜାରେ ଲେଖାଏଁ, ଆଜି ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ବୁର୍ଜା ଛକ ନିକଟରେ ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଜୀବନ, ୨ ଆହତ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ବରଗଡ଼ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଗଙ୍ଗାଧର ସେଚ ପ୍ରକଳ୍ପର କରିବେ ଲୋକାର୍ପଣ
  • ||
  • ମାଘରେ ବଢ଼ୁଛି ତାତି: ଟିଟଲାଗଡ଼ ପାଲଟିଲାଣି ତତଲା ସହର, ୩୬ ଡିଗ୍ରୀ ପାର୍ ତାପମାତ୍ରା, ୨୪ରୁ ଘଡଘଡି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାରଠୁ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା: ୫ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ୬୨୧ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ପରୀକ୍ଷା, କପି ଜଗିବ AI କ୍ୟାମେରା
  • ||

ବାର୍ଷିକ ୧୨ ମିଲିଅନ୍ ଡଲାର୍ ସଞ୍ଚୟ ପାଇଁ ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟର ଯୋଜନା, ଛଟେଇ ହୋଇ ପାରନ୍ତି ୧୪୦୦ କର୍ମଚାରୀ

ବେଙ୍ଗଳୁରୁ, ୧୨/୦୨: ଦେଶର ଅନ୍ୟତମ ଲୋ-କଷ୍ଟ ଏୟାରଲାଇନ୍ ସ୍ପାଇସଜେଟ୍ ଛଟେଇ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ସୋମବାର ସ୍ପାଇସଜେଟ୍ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି, କାର୍ଯ୍ୟଶୈଳୀରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅଣାଯାଇ କର୍ମଚାରୀ ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ କରାଯିବ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ବାର୍ଷିକ ପ୍ରାୟ ୧୨ ମିଲିଅନ୍ ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରି ହେବ ।

ଇକୋନୋମିକ ଟାଇମ୍ସର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ସ୍ପାଇସଜେଟ୍ ଏୟାରଲାଇନ୍ ପ୍ରାୟ ୧୪୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରିପାରେ । ଯାହାକି ସ୍ପାଇସଜେଟର ମୋଟ ୯ ହଜାର କର୍ମଚାରୀର ୧୫ ପ୍ରତିଶତ । ତେବେ ସ୍ପାଇସଜେଟ୍ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇ ନାହିଁ କେତେ ସଂଖ୍ୟକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରାଯିବ । ଏବେ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରାୟ ୩୦ଟି ବିମାନ ଚଳାଚଳ କରୁଛି ।

ସ୍ପାଇସଜେଟ୍ କହିଛି, ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିବା ବିମାନର ପୁନରୁଦ୍ଧାରରେ ସହାୟତା ଲାଗି ଅର୍ଥ ନିବେଶ ଲାଗି କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅଣାଯାଉଛି । ଏଥିପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ କାଟ୍ ପନ୍ଥା ଆପଣା ଯାଉଛି । ଏକଦା ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍ ଭାରତର ଦ୍ୱିତୀୟ ବଡ଼ ବିମାନସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଥିଲା । କମ୍ପାନୀ ୨୨.୫୦ ବିଲିଅନ୍ ଟଙ୍କା ଯୋଗାଣ ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୭.୪୪ ବିଲିଅନ୍ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ ହୋଇ ପାରିଛି ।

କମ୍ପାନୀ ଅନୁସାରେ, ନିବେଶ ଲାଗି ଛଟେଇ ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ । କମ୍ପାନୀ ଏବେ ଦରମା ବାବଦକୁ ୬୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଛଟେଇ ନେଇ ଅନେକଙ୍କୁ କଲ୍ ଆସିଥିବା ବେଳେ କେତେକ ଜାନୁଆରୀ ମାସର ଦରମା ମଧ୍ୟ ପାଇ ନାହାନ୍ତି । 

୨୦୧୯ରେ ସ୍ପାଇସଜେଟ୍ ପାଖରେ ୧୧୮ଟି ବିମାନ ଥିବାବେଳେ ୧୬ ହଜାର କର୍ମଚାରୀ ରହିଥିଲେ । ଯାହାକି ଅକାଶା ଏୟାରକୁ ଟକ୍କର ଦେଉଥିଲା । ସେତେବେଳେ ଅକାଶା ଏୟାର ପାଖରେ ୩୫୦୦ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ୨୩ଟି ବିମାନ ରହିଥିଲା । 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.