ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟର ଉର୍ଦ୍ଦୁ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମାସିକ ପାରିଶ୍ରମିକ ୭,୪୦୦ ରୁ ୧୫,୦୦୦ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସାଲାଇନ ନଦେବାରୁ ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼, ଜଣେ ଅଟକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆଗଲପୁର ଅମିନ, ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ
  • ||
  • ଦ୍ୱାରାଶୁଣି ଘାଟିରେ ଖସିଲା ପିଆଜ ବୋଝଇ ଟ୍ରକ,ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • କଟକ: ଶେଷ ହେଲା ଚଳିତ ବର୍ଷର ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା, ଏବେ ରେଜଲ୍ଟକୁ ଅପେକ୍ଷା
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ନବୀନ, ଓ ଶତାଧିକ ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ
  • ||
  • କଟକ-ବାରବାଟୀ ନିର୍ବାଚନୀ ଅନିୟମିତତା ମାମଲା, ମହମ୍ମଦ ମୋକିମଙ୍କ ନିର୍ବାଚନକୁ ଅସିଦ୍ଧ ଘୋଷଣା କଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ଚିଲିକାରେ ପୁଣି ଫସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗା, ଦୀର୍ଘ ଏକଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ୩୦ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ଦେବେ ୧୯,୬୦୦ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭେଟି
  • ||
  • ପୁଲିସକୁ ଢେଲାମାରି ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ଅଭିଯୋଗ: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ପାକା ଗିରଫ, ଭାଇ ଫେରାର
  • ||
  • ଆଜି ସରିବ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା: ଭାଇରାଲ୍‌ ଓ ଲିକ୍‌ ଗୁଜବର ଘଟୁନି ଅନ୍ତ, କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ରେ ବୋର୍ଡ ଏତଲାର ଫଳ ଶୂନ୍ୟ
  • ||
  • WPL-2024: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ଗୁଜରାଟକୁ ୨୫ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲରେ ୨୦ ଫୁଟ୍‌ର ଘାଇ, ଦେପୁରରେ କୃତ୍ରିମ ବନ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଦଳିବ ପାଣିପାଗ ମିଜାଜ: ଆଜିଠୁ କମିବ ତାତି, ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ଛତିଶଗଡରେ ବିଜେପି ଜିତିଲେ କିଏ ହେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ? ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରମଣ ସିଂଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଆଣିଲା ଦ୍ବନ୍ଦ୍ବ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଛତିଶଗଡ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାପଳର ଧାରା ଅନୁଯାୟୀ, ଏଠାରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ସରକାର ଗଠନ ହେବା ଏକ ପ୍ରକାର ସ୍ପଷ୍ଟ । ଖବର ଲେଖିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦଳ ୫୫ ଟି ଆସନରେ ଆଗରେ ଥିଲା । ଯେଉଁଠାରେ କଂଗ୍ରେସ ୩୩ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ମାନେ ୨ ଟି ଆସନରେ ଆଗରେ ରହିଛନ୍ତି । ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ଯେ ଯଦି ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ସରକାର ଗଠନ ହୁଏ, ତେବେ କିଏ ହେବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ?

ରାଜ୍ୟରେ ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ସିଏମ ରମଣ ସିଂ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନିର୍ବାଚନ ତାଙ୍କ ଅଧୀନରେ ନୁହେଁ ବରଂ ସାମୂହିକ ନେତୃତ୍ୱରେ ହୋଇଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରମଣ ସିଂ ନିଜେ ଏହି ଦୌଡ଼ରୁ ଓହରି ଯାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଉଛି । ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ଉପରେ ଜନସାଧାରଣ ବିଶ୍ବାସ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଭୁପେଶ ବାଘେଲଙ୍କ କଥା ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିନାହାଁନ୍ତି । ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ଧାରାରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଛି । ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ବିଜେପି ଜାତୀୟ ନେତୃତ୍ୱର ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇଛି । ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ବିଜେପି ୫୫ ଟି ଆସନ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ୩୩ ଟି ଆସନରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି।

ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁପେଶ ବାଗେଲ ପାଟନ ଆସନରେ ୧୮୭ ଭୋଟରେ ବିଜେପିର ବିଜୟ ବାଗେଲଙ୍କ ଠାରୁ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି । ଲର୍ମି ଆସନରେ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ସଭାପତି ଅରୁଣ ସାଭ କଂଗ୍ରେସର ଥାନେଶ୍ୱର ସାହୁଙ୍କ ଠାରୁ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି ।

୯୦ ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଛତିଶଗଡ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଭୋଟ୍ ଗଣନା ରବିବାର ସକାଳ ୮ ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ରାଜ୍ୟର ୩୩ ଟି ଜିଲ୍ଲାର ଗଣନା କେନ୍ଦ୍ରରେ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀମାନେ କଡ଼ା ନଜର ରଖିଛନ୍ତି । ନଭେମ୍ବର ୭ ଏବଂ ୧୭ ରେ ଦୁଇଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ମତଦାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଭୋଟ୍ ହାର ୭୬.୩୧ ପ୍ରତିଶତ ଥିଲା ।

ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁପେଶ ବାଗେଲ, ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଟି.ଏସ୍ ସିଂଦେବ (ଉଭୟ କଂଗ୍ରେସ) ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରମଣ ସିଂ (ବିଜେପି)ଙ୍କ ସମେତ ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ ୧୧୮୧ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ଭାଗ୍ୟ ସ୍ଥିର ହେବ । 

 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.