ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ଚିଲିକାରେ ପୁଣି ଫସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗା, ଦୀର୍ଘ ଏକଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ୩୦ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ଦେବେ ୧୯,୬୦୦ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭେଟି
  • ||
  • ପୁଲିସକୁ ଢେଲାମାରି ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ଅଭିଯୋଗ: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ପାକା ଗିରଫ, ଭାଇ ଫେରାର
  • ||
  • ଆଜି ସରିବ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା: ଭାଇରାଲ୍‌ ଓ ଲିକ୍‌ ଗୁଜବର ଘଟୁନି ଅନ୍ତ, କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ରେ ବୋର୍ଡ ଏତଲାର ଫଳ ଶୂନ୍ୟ
  • ||
  • WPL-2024: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ଗୁଜରାଟକୁ ୨୫ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲରେ ୨୦ ଫୁଟ୍‌ର ଘାଇ, ଦେପୁରରେ କୃତ୍ରିମ ବନ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଦଳିବ ପାଣିପାଗ ମିଜାଜ: ଆଜିଠୁ କମିବ ତାତି, ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଗର୍ଜୁଛି ମ୍ୟାକ୍ସଓ୍ବେଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍‌; ଟି-୨୦ରେ କରିଛନ୍ତି ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଛକା ଓ ରନ୍‌ର ରେକର୍ଡ

  • ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟରେ ଗର୍ଜୁଛି ମାକ୍ସଓ୍ବେଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟ
  • ଉପଯୋଗୀ ଇନିଂସ ବଳରେ କରିଛନ୍ତି ସର୍ବାଧିକ ଛକା ଓ ରନ୍‌ ରେକର୍ଡ
  • ପ୍ରଥମରେ ପୁରନ୍‌,ଦ୍ବିତୀୟରେ ମାକ୍ସଓ୍ବେଲ ଓ ତୃତୀୟରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା!

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୯/୧୧: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରବଳ ଗର୍ଜୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଅର୍ଥାତ୍‌ ମାକ୍ସଓ୍ବେଲ କେବଳ ଗୋଟିଏ ନୁହେଁ ବରଂ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଅନେକ ରେକର୍ଡ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଟି -୨୦ ଫର୍ମାଟରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ବ୍ୟାଟ୍ସର ହେଊଛନ୍ତି ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ବରଂ ଟି -୨୦ ଫର୍ମାଟରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ସର୍ବାଧିକ ଛକା ମାରିଥିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମଧ୍ୟ ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ। 

ଗୁଆହାଟୀରେ ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। ସେହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ୪୮ ବଲରେ ୧୦୪ ରନ୍‌ର ଅପରାଜିତ ଶତକୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ୮ ଚୌକା ଓ ୮ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ। ଏହି ଆକର୍ଷଣୀୟ ଇନିଂସ ଯୋଗୁଁ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କ ଦଳ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ହାରିବାକୁ ଥିବା ଖେଳ ମଧ୍ୟ ଜିତିଥିଲା। ଏଥି ସହିତ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ନାଁରେ ଅନେକ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି।

ପଢ଼ନ୍ତୁଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ, ଦମଦାର ଶତକ ସହ ମ୍ୟାଚ ଜିତାଇଲେ ମ୍ୟାକ୍ସଓ୍ବେଲ

ଟି -୨୦ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହେଉଛନ୍ତି ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ନିକୋଲାସ୍ ପୁରନ୍, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ତାଙ୍କ ପଛରେ ରହିଛନ୍ତି। ଗୌହାଟିରେ ତାଙ୍କ ଶତକ ପରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଟି -୨୦ ରେ ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ୫୫୪ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି। ନିକୋଲାସ ପୁରାନ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ୫୯୨ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି। ଟି -୨୦ ରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ତୃତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋରର୍ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଟି -୨୦ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟରେ ୫୦୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। 

ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ କରିଛନ୍ତି ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଛକା: 

ତେବେ ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ସର୍ବାଧିକ ଛକା ମାରିବାର ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଟି -୨୦ ଫର୍ମାଟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ସର୍ବାଧିକ ୩୭ ଛକା ମାରିଛନ୍ତି। ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ସର୍ବାଧିକ ୩୫ ଛକା ମାରିଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମ ହେଉଛି ନିକୋଲାସ ପୁରନ୍। ଏଥି ସହିତ ଟି-୨୦ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ କୌଣସି ଗୋଟିଏ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ସର୍ବାଧିକ ଛକା ମାରିବାରେ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ମଧ୍ୟ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ଏହି ତାଲିକାର ପ୍ରଥମ ନମ୍ବରରେ ରହିଛନ୍ତି ସର୍ବିଆର ଲେସଲି ଡନଓ୍ବର, ଯିଏ ବୁଲଗେରିଆ ବିପକ୍ଷରେ ୪୨ ଛକା ମାରିଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନାମ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି, ଯିଏ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷରେ ୩୯ ଛକା ମାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କ ନାମ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି, ଯିଏ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ୩ ଛକା ମାରିଛନ୍ତି।

You can also read: ସାଉଥ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ନାହିଁ ରୋହିତବିରାଟ ? ଏହି ଦିନ ହେବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଘୋଷଣା !

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.