ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା OSSTET ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ୱେବସାଇଟରୁ ମିଳିବ ଡିଜିଟାଲ ସାର୍ଟିଫିକେଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବାଚସ୍ପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଲେ ସୁରମା ପାଢୀ, ଭରିଲେ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ନୀତିରେ ବିଳମ୍ବ, ବିବାଦ ଯୋଗୁଁ ଅଟକିଛି ନୀତିକାନ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବୁଧବାର ରାଜ୍ୟରେ ଛେଚିବ ବର୍ଷା, ୨୦ ସୁଦ୍ଧା ଅଧା ଓଡ଼ିଶା ଛୁଇଁବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ପଡ଼ି ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା : ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍‌ର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ମନ୍ତ୍ରୀ, ୭ ଦିନ ଭିତରେ ନିଆଯିବ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
  • ||

ମଙ୍ଗଳବାର କୋଲକାତାରେ ମୋଦିଙ୍କ ମେଗା ରୋଡ୍ ସୋ', ବାଗବାଜାରରେ ସାରଦା ମା’ଙ୍କ ଘର ପରିଦର୍ଶନ କରିବେ

କୋଲକାତା,୨୮/୦୫: ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରରେ କୋଲକାତାକୁ ଆସି ରୋଡ ସୋ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ସେ ମଙ୍ଗଳବାର କୋଲକାତା ଉତ୍ତର ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାପସ ରାୟଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ପ୍ରଚାର କରିବେ । 

ସୂଚନାନୁସାରେ, ରୋଡ୍‌ ସୋ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବାଗବାଜାରରେ ସାରଦା ମା’ଙ୍କ ଘର ପରିଦର୍ଶନ କରିବେ । ମେ ୨୮ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ୟାମବାଜାରର ପଞ୍ଚ ମଥା ମୋଡରୁ ଶିମଲା ଷ୍ଟ୍ରୀଟରେ ସ୍ୱାମୀ ବିବେକାନନ୍ଦଙ୍କ ଘର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ରୋଡ୍‌  ସୋ କରିବେ । 

ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏହି  ରୋଡ୍‌ ସୋ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହାର ଠିକ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ପାଞ୍ଚଟା ସମୟରେ ସାରଦା ମା’ଙ୍କ ଘରକୁ ଯିବାର କଥା । ସେ ସେଠାରେ ଚାଳିଶ ମିନିଟ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିବେ । କେତେଜଣ ମହାରାଜଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରିବେ ।  

ଦଳୀୟ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପୂର୍ବରୁ ମେ  ୨୮ ରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଉତ୍ତର ୨୪ ପ୍ରଗଣାର ଅଶୋକନଗର ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ୨୪ ପ୍ରଗଣାର ବାରୁଇପୁରରେ ବୈଠକ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ସେଠାରୁ ସେ ସାରଦା  ମା’ଙ୍କ ଘରକୁ ଯିବେ । ଏହା ପରେ ରୋଡ୍‌ ସାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ । ଉତ୍ତର କୋଲକାତାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାପସ ରାୟଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ରୋଡ ସା କରିବା  ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ  କୋଲକାତାର ରାଜଭବନରେ ରାତି  ବିତାଇବେ । 

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପରଦିନ ଅର୍ଥାତ ୨୯ ମଇ ବୁଧବାର ଦକ୍ଷିଣ ୨୪ ପ୍ରଗଣାର ମଥୁରାପୁରରେ ଆଉ ଏକ ନିର୍ବାଚନ ରାଲି କରିପାରନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ସୁକାନ୍ତ ମଜୁମଦାର ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ରୋଡ ସୋ ଏକ ଐତିହାସିକ ରୂପ ନେବ । କୋଲକାତା ଏବଂ ପଡୋଶୀ ଦୁଇ ୨୪ ପ୍ରଗଣା ସମେତ  ମୋଦି ଝଡ଼ରେ ଏଭଳି କମ୍ପନ ସୃଷ୍ଟି ହେବ, ଯେଉଁଠାରେ ଶେଷ ଦଫା ଭୋଟରେ ମୋଟ ନଅଟି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ରହିଛି । ସେଠାରେ ବିଜେପି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବ । ଏହି ରୋଡ ସୋରେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏକାଠି  ହେବେ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଉଛି ।  ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ ଶ୍ୟାମବାଜାରର  ପଞ୍ଚ ମଥା ମୋଡରେ ନେତାଜୀଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି  ସମ୍ମୁଖରୁ ରୋଡ୍‌ ସୋ ଆରମ୍ଭ ହେବ ।  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସେଠାରେ ନେତାଜୀଙ୍କୁ  ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ  କରିବେ । ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବିଧାନ  ସରଣୀ ଦେଇ ଯିବ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ  ସ୍ୱାମୀ ବିବେକାନନ୍ଦଙ୍କ ଘର ପରିଦର୍ଶନ  କରି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜଣାଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ  ଶେଷ କରିବେ । ମୋଦିଙ୍କ ରୋଡ୍‌ ସୋ ପାଇଁ ଉତ୍ତର କୋଲକାତାରେ ଦୁଇ  କୋଲକାତା, ଦମ୍‌ଦମ୍‌, ଯାଦବପୁରର  ବିଜେପି କର୍ମୀମାନେ ଏକାଠି ହେବେ । 

 ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ବିରୋଧୀ ଦଳନେତା ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ, ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ସୁକାନ୍ତ ମଜୁମଦାର ଏବଂ ଉତ୍ତର  କୋଲକାତା ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାପସ ରାୟ ଯୋଗଦେବେ । ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଗାଡ଼ିରେ ମୋଦି ନିରାପତ୍ତାଙ୍କ ନଜରରେ ଏକୁଟିଆ ରହିବେ । ତାଙ୍କ ପାଖରେ ନେତୃତ୍ୱଧାରୀ ମାନେ କାରରେ ରହିବେ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରୋଡ୍‌ ସୋକୁ ରଙ୍ଗୀନ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରାଯାଉଛି । ଢାକ, ଆଦିବାସୀ ନୃତ୍ୟ ମଧ୍ୟ ରହିବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହି ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବଙ୍ଗଳାର ବିଭିନ୍ନ ସଂସ୍କୃତିକୁ  ଆଲୋକିତ କରାଯିବ । 

ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଦୁଇ କିଲୋମିଟରରୁ  ଅଧିକ ରାସ୍ତାରେ ଯିବ । ରୋଡ୍‌ ସୋ’ରେ  ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଏବଂ ସମାବେଶ  କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି ଯେ ୨  କିଲୋମିଟର ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ପ୍ରାୟ  ଦୁଇ ଘଣ୍ଟା ସମୟ ଲାଗିପାରେ । ନିର୍ବାଚନ  ପୂର୍ବରୁ କୋଲକାତାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ  ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କର ଏହା ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ରୋଡ୍‌ ସୋ । ସେହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ,  ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ମାର୍ଗ ଏବଂ ଏହାର ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ  ଅଞ୍ଚଳଗୁଡିକ କଡା ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ  ରଖାଯିବ । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ ହେବାର  ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ଯାନ ଚଳାଚଳକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରାଯିବ।

  • PrameyaOdia
  • prameya
  • Narendra Modi
  • pm narendra modi
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.