ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମଲାଲାଙ୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟତିଳକ, ଦିବ୍ୟ ରୂପ ଦେଖି ଭକ୍ତିରେ ବିଭୋର ହେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ଦିନ ସାଢେ ୧୧ଟାରେ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁଲା ତାପମାତ୍ରା, ବାଲେଶ୍ଵରରେ ସର୍ବାଧିକ ରେକର୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ ଯୋଗୁଁ ୩ ଦିନ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ମୁମ୍ୱାଇ: ଶୋଇବା ଅଧିକାର ମୌଳିକ ଆବଶ୍ୟକତା, ରାତି ଅଧରେ ଜେରା କରିବାରୁ ଇଡିକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ନୋଟିସ୍‌
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ: ୧୬୭ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଙ୍ଗିନ ମାମଲା, କଂଗ୍ରେସର ଭେଙ୍କଟରମଣ ସବୁଠୁ ଧନୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପିସିସି ପ୍ରଚାର କମିଟି ବୈଠକ, ୨୮ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ଗୁଜୁରାଟ ମଧ୍ୟରେ ଟକ୍କର, ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ହେବ ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦୁବାଇରେ ବର୍ଷାର ପ୍ରକୋପ, ଚାରିଆଡେ ଖାଲି ପାଣି ପାଣି, ଓମାନରେ ଚାଲିଗଲା ୧୮ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅସହ୍ୟ ତାତି ଓ ଗୁଳୁଗୁଳିରେ ସିଝୁଛି ରାଜ୍ୟ, ୪ ଦିନ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ, ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ୪୫ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପବିତ୍ର ରାମନବମୀ, ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ପ୍ରଥମ ରାମନବମୀ, ଆସିବେ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||

ଆସାନସୋଲରେ ଅଯୋଧ୍ୟା ରାମଲାଲାଙ୍କ ଅବିକଳ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି

କୋଲକାତା,୨୫/୦୩: ସମାନ ସାଜ୍ଜସଜ୍ଜା । ସମାନ ରଙ୍ଗ । ଆଖି-ମୁଖର ଅଭିବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରାୟ ସମାନ । ଏକ ଝଲକରେ ଦେଖିଲେ ମନେହୁଏ ଯେ  ଅଯୋଧ୍ୟାର ରାମଲାଲାଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି  ଆସାନସୋଲକୁ ଆସିଛି । କିନ୍ତୁ ଯଦି ତୁମେ ଭଲ ଭାବରେ ଦେଖିବ, ତୁମେ ବୁଝି ପାରିବ ଯେ ଏହା ଏକ ମୂର୍ତ୍ତି ନୁହଁ, ଜୀବନ୍ତ । ଆସାନସୋଲର ଜଣେ ୯ ବର୍ଷର ଶିଶୁକୁ ସଜ୍ଜାଇ କଳାକାର ଆଶିଷ  କୁଣ୍ଡୁ ଏବଂ ରୁବି କୁଣ୍ଡୁ ରାମଲାଲାଙ୍କ  ସଠିକ୍‌ ରୂପ ଦେଇଛନ୍ତି । ରାମ ମନ୍ଦିର ଉଦ୍‌ଘାଟନ ଏବଂ ରାମଲାଲାଙ୍କ ପ୍ରତିମା  ସ୍ଥାପନ ପରେ ଗତ ଦୁଇ ମାସ ଧରି  ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ପଥର ପ୍ରତିମା ଟ୍ରେଣ୍ଡ ହୋଇଥିଲା । ଏହାପୂର୍ବରୁ  ମଧ୍ୟ ରାମଲାଲାଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିକୁ ନେଇ ବିଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ  ପାଇଥିଲା । ରାମଲାଲାଙ୍କ ମନୋନୀତ  ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିରେ ଅନେକ ଭାରତୀୟ  ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ବାରବନିର ଲାଲଗଞ୍ଜର ମେକ୍‌ଅପ୍‌ କଳାକାର ଦମ୍ପତି ରୁବି ଏବଂ ଆଶିଷ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ପରି  ରାମଲାଲାଙ୍କ ପ୍ରତିମା ଦ୍ୱାରା ଆକର୍ଷିତ  ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କର ଏକ ବ୍ରାଇଡାଲ୍‌ ମେକଅପ୍‌ ଷ୍ଟୁଡିଓ ଅଛି । 

ରାମଲାଲାଙ୍କ  ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଦେଖିବା ପରେ ସେମାନେ  ସେହି ପ୍ରତିଛବିରେ ଏକ ବାଳକକୁ  ସଜାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ।  ସନ୍ଧାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ସେହିଭଳି  ଆସାନସୋଲର ମହିଶିଲାର ନିବାସୀ  ନଅ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଅବୀର ଦେଙ୍କୁ  ଏହି ଦମ୍ପତି ଅଯୋଧ୍ୟା ରାମଲାଲାରେ ରୂପାନ୍ତରିତ କରିଛନ୍ତି । ଏକ ମାସର  ପ୍ରସ୍ତୁତି ପରେ ସେମାନେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ  କରିଛନ୍ତି । ରୁବି ଏବଂ ଆଶିଷ କହିଛନ୍ତି,  ଏହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ  କାର୍ଯ୍ୟ । ଅନେକ ଦିନ ଯୋଜନା କରିବା  ପରେ, ଏହିପରି ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା  ସେମାନଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିଛି । କାର୍ଯ୍ୟଟି  କେତେ ଭଲ ହୋଇଛି ତାହା ବିଚାର  କରିବାକୁ ଏହି ଦମ୍ପତି ସାଧାରଣ  ଜନତାଙ୍କ ଉପରେ ଛାଡିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ  ହାଲୁକା ଅଳଙ୍କାରରେ ସଜାଯାଇଛି ଯାହା  ଏକ ଛୋଟ ପିଲା ପିନ୍ଧିପାରେ । କଳାକାର  ରୁବି କୁଣ୍ଡୁ କହିଛନ୍ତି, ଅଳଙ୍କାର ସମେତ  ବିଭିନ୍ନ ସାଜସଜ୍ଜା ହାତରେ ତିଆରି  ହୋଇଛି । ଆଶିଷ କୁଣ୍ଡୁ କହିଛନ୍ତି,  ମୁଁ ରାମଙ୍କର ଜଣେ ଭକ୍ତ । ତେଣୁ ମୁଁ  ରାମଲାଲାଙ୍କ ପରି ପିଲାଟିକୁ ପରିଧାନ କରିଥିବାରୁ ମୁଁ ନିଜକୁ ଖୁସି ଅନୁଭବ  କରୁଛି । ଅବୀର ମଧ୍ୟ ରାମଲାଲାଙ୍କ  ପୋଷାକରେ ବହୁତ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି ।

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • Ayodhya Ram Mandir
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.