ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • କାଲିମେଳା: ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ଜନଜୀବନ, ପାହାଡ ଧସିବାରୁ ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ
  • ||
  • ସପ୍ତଦଶ ବିଧାନସଭାର ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶ ଆରମ୍ଭ, ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଅଭିଭାଷଣ ରଖିଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ ରଘୁବର ଦାସ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ​କାଉଡିଆଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ବସ୍, ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||

ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର କେଉଁ ତାରିଖରେ ଖୋଲାଯିବ ୬ ରେ କମିଟି ନେବ ନିଷ୍ପତ୍ତି : ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ବର,୪।୭ :   ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ‌ଖୋଲିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆସନ୍ତା  ୬ରେ ନିଆଯିବ। କେଉଁ ତାରିଖରେ ଖୋଲାଯିବ କମିଟି ନେବ ନିଷ୍ପତ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ୧୬  ଜଣିଆ କମିଟି   ଗଠନ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପୃଥିରାଜ ହରିଚନ୍ଦନ କହିଛନ୍ତି।

ରତ୍ନଭଣ୍ଡାରକୁ ନେଇ ବିଚାରବିମର୍ଶ ପରେ  ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ କ୍ରମେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଖୋଲାଯିବ। ୪୫ ବର୍ଷ ପରେ ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଖୋଲୁଛି । ଏଣୁ ଏକ ଦକ୍ଷ କମିଟି ଏଥିପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ । ଏଥିପାଇଁ ୧୬ ଜଣିଆ କମିଟି ଗଠନ ହୋଇଛି ।ଜଷ୍ଟିସ ବିଶ୍ବନାଥ ରଥ  ଏହି କମିଟିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିବେ । ଆସନ୍ତା ୬ ତାରିଖରେ ଏହି କମିଟିର ବୈଠକ ହେବ। ପୁରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ହେବ ବୈଠକ। ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଖୋଲିବା କାର୍ଯ୍ୟ କିପରି ହେବ , ସେନେଇ ଆଲୋଚନା ହେବ। ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ଖୋଲାଯିବ  । ମହାପ୍ରଭୁ ମନ୍ଦିରରେ ନଥିବା ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଖୋଲିବ ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାର। ଅଳଙ୍କାର ମାନ ପରୀକ୍ଷଣ ନେଇ କମିଟି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ।  କମିଟିର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ସରକାର କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ମରାମତି ଓ ଗଣନା କାର୍ଯ୍ୟ ନିର୍ଧାରଣ କରିବ କମିଟି ବୋଲି ଆଇନ  ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି। 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.