ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • କଟକ: କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି, ଘରୋଇ ହିିଂସା ମାମଲାରେ ଜାରି ହୋଇଥିଲା NBW
  • ||
  • ଓଡିଶା ବିଧାନସଭାକୁ ମିଳିଲା ନୂଆ ବାଚସ୍ପତି, ରଣପୁର ବିଧାୟିକା ସୁରମା ପାଢ଼ୀ ହେଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ ଉପରକୁ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ଘଟଣା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସୁପର-୮ ରାଉଣ୍ଡ୍‌: ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଆଫଗାନ ସ୍ପିନ୍‌ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ, ଫୋକସ୍‌ରେ କୋହଲିଙ୍କ ଫର୍ମ
  • ||
  • ପଟିଆ ଛକ ନିକଟ ଲକି ଇଣ୍ଡିଆ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଦୀର୍ଘ ଘଣ୍ଟା ପରେ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କଲା ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱରରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି: ସକାଳୁ କର୍ଫ୍ୟୁ କୋହଳ, ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା କାମ ସାରି ଘରକୁ ଫେରିବାକୁ ନିବେଦନ
  • ||
  • ୨୭ରେ ଉତ୍ତର ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସୃଷ୍ଟି ସମ୍ଭାବନା, ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ: ମାଲକାନଗିରିରେ ମୌସୁମୀ ସକ୍ରିୟ
  • ||

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପାରୁ ଓଡ଼ିଶା ହେବ ଦେଶ ବିକାଶର ଇଞ୍ଜିନ୍‌ : ମୋଦି

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ, ୦୮/୦୬ : ଓଡ଼ିଶାରେ ବିଜେପିର ସଫଳତାରେ ଅଭିଭୂତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ଶୁକ୍ରବାର ଏନ୍‌ଡିଏ ସଂସଦୀୟ ଦଳର ନେତା ନିର୍ବାଚିତ ହେବା ପରେ ଏ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏ ସଫଳତା ପାଇଁ ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ଓ ଓଡ଼ିଶାବାସୀଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତା ୨୫ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ କୃପାରୁ ଓଡ଼ିଶା ଦେଶ ବିକାଶ ଯାତ୍ରାରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ତୁଲାଇବ । ଦେଶ ପାଇଁ ଅଭିବୃଦ୍ଧିର ଇଂଜିନ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ହିଁ ହେବ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ଓଡ଼ିଶାକୁ ଏଭଳି ପ୍ରଶଂସା ବେଳେ ପୁରୁଣା ସଂସଦ ଭବନର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କକ୍ଷରେ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଧ୍ୱନି ଗୁଞ୍ଜରିତ ହୋଇଥିଲା । 

ଶୁକ୍ରବାର ପୁରୁଣା ସଂସଦ ଭବନ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କକ୍ଷରେ ଏନ୍‌ଡିଏ ସଂସଦୀୟ ଦଳର ବୈଠକ ବସିଥିଲା । ବୈଠକରେ ମୋଦି ଏନଡିଏ ସଂସଦୀୟ ଦଳର ନେତା ନିର୍ବାଚିତ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କ ଉଦ୍‌ବୋଧନରେ ଓଡିଶାରେ ବିଜେପିର ସଫଳତାକୁ ବିଶେଷ ଭାବେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ । ସେ କହିଲେ, ଓଡିଶାରେ ଦଳ ଯେଉଁ ସଫଳତା ପାଇଛି ତାହା ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ । ଏହା ହେଉଛି ଏକ କ୍ରାନ୍ତିର ପରିଣାମ । ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ କ୍ରାନ୍ତି ଦେଖାଦେଇଛି । କିନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶାରେ ଯେଭଳି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଲା ତାହା ଅଭୂତପୂର୍ବ । ବିକଶିତ ଭାରତ ଗଠନରେ ଓଡ଼ିଶାର ଏହି କ୍ରାନ୍ତି ଢେର ସହାୟକ ହେବ ବୋଲି ମୋଦି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ । ନିଜ ସମ୍ବୋଧନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ସ୍ମରଣ କରିଥିଲେ । ମୋଦି କହିଲେ, ‘ଭଗବାନଙ୍କର ଅନେକ ରୂପ ରହିଛି । ମୁଁ ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ସ୍ମରଣ କରେ । ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଗରିବଙ୍କ ଦେବତା ।’ ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଅସୀମ କୃପାରୁ ଓଡିଶାରେ ବିଜେପିର ବିଜୟ ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏହା କହିଲା ବେଳକୁ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ହଲରେ ଶୁଭିଲା ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଧ୍ୱନି । ଓଡ଼ିଶାର ସାଂସଦମାନେ ଉତ୍ସାହିତ ଓ ଉଲ୍ଲସିତ ସ୍ୱରରେ କହୁଥିଲେ-ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ । ଓଡ଼ିଶାରେ ଦଳର ସଫଳତା ପାଇଁ ବରିଷ୍ଠ ନେତାମାନେ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପିର ହେଭିୱେଟମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜଣାଇଥିଲେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ।

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.