ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ : ବାଇକ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ରେଲୱେ ବିଭାଗର ବୋଲେରୋ, ବାଇକ୍ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଖରସ୍ରୋତାରେ ୨ ଭାଇ ନିଖୋଜ ଘଟଣା, ବଡ଼ଭାଇର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ଡ଼ଭା ଛକରେ ପୋଲିସର ଚେକିଂ ବେଳେ ୬ ଲକ୍ଷ ୫୨ ହଜାର ୮୦୦ଟଙ୍କା ଜବତ, ୨ ଜଣ ଅଟକ
  • ||
  • ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଧଳା ବାଘୁଣୀ ସ୍ନେହା, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ନିର୍ଘାତ ତାତି: ସାଢ଼େ ୮ଟା ସୁଦ୍ଧା ୩୫ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ତାଳଚେର ତାପମାତ୍ରା, ୩୦ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ୧୪ ସହର ପାରଦ
  • ||
  • ସୁନା ଦରରେ ଲାଗିଲା ବ୍ରେକ୍‌, ୨୪ କ୍ୟାରେଟ୍‌ ସୁନା ଦର ୩୩୦ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ
  • ||
  • ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଗାଡ଼ିବେ ଅଙ୍କ, ଚିନ୍ତାରେ ବିଜେପି: ପ୍ରଥମ ଦଫା ଭୋଟ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ଆରମ୍ଭ,ଜୟପୁର ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପାଉନି ଦଳ
  • ||
  • ନିୟମଗିରିରେ ମ୍ୟାଲେରିଆ ଆତଙ୍କ: ବହୁସଂଖ୍ୟାରେ ଡଙ୍ଗରିଆ ପୀଡ଼ିତ, ପହଞ୍ଚିଲା ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ବିଜେଡି ଛାଡ଼ି ବିଜେପି ଯିବେ ପ୍ରସନ୍ନ ପାଟ୍ଟଶାଣୀ ! ଆଜି ହୋଇପାରେ କିଛି ବଡ଼ ଘୋଷଣା
  • ||
  • IPL 2024 : ସୁପର ଜାଏଣ୍ଟସ୍‌କୁ ଭେଟିବ ସୁପରକିଙ୍ଗସ୍, ଏକାନ୍ନା ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ମ୍ୟାଚ୍‌
  • ||
  • ଗଣତନ୍ତ୍ରର ମହାପର୍ବ: ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୭ ରାଜ୍ୟ ଓ ୪ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳର ୧୦୨ ଆସନରେ ମତଦାନ
  • ||
  • ବିପଜ୍ଜନକ ଖରା: ଆଜି ଅତି ଭୀଷଣ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ସମ୍ଭାବନା, ଆହୁରି ୩ ଦିନ ଜଳାଇବ, ୨୨ରୁ ହାଲୁକା ଆଶ୍ୱସ୍ତ
  • ||

ନକ୍ସଲ ପ୍ରବଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ଗଲା ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର, ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଛନ୍ତି ୩୬ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

ସୁକମା: ଅପହଞ୍ଚ ଇଲାକାରେ ପହଞ୍ଚିଛି ଶିକ୍ଷା । ନା ବାଧକ ସାଜିଛି ଜଙ୍ଗଲ ନା ବାଟ ଓଗାଳିପାରିଛି ନକ୍ସଲର ଭୟ   । ଛତିଶଗଡ଼ରୁ ଆସିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନର ନିଆର ଦୃଶ୍ୟ । ହେଲିକପ୍ଟର ଯୋଗେ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ପହଞ୍ଚିଛି ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର । ନକ୍ସଲ ପ୍ରବଣ ସୁକମାର ଜାଗରଗୁଣ୍ଡାରେ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଛନ୍ତି ଦେଶର ଭବିଷ୍ୟତ । ମାତ୍ର ୩୬ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେଲିକପ୍ଟର ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି  । ପ୍ରଥମ ଥର ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ହୋଇଥିବା ଜାଗରଗୁଣ୍ଡାରେ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ପହଞ୍ଚାଇଛି ପ୍ରଶାସନ । ନକ୍ସଲ ପ୍ରବଣ ଇଲାକାରେ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ସୁଧାରିବା ପାଇଁ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି ।  ସୁକମା ଠାରୁ ୯୪ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ରହିଛି ଏହି ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର । ଛତିଶଗଡ଼ ନକ୍ସଲ ପ୍ରବଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି । 

ମାର୍ଚ୍ଚ ୧ରୁ ମାଟ୍ରିକ୍ ସହିତ ଦ୍ବାଦଶ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏନେଇ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସହିତ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ପହଞ୍ଚିଛି । ମାତ୍ର ୩୬ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେଲିକପ୍ଟର ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି । ନକ୍ସଲ ପ୍ରବଣ ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳରେ ହେଲିକପ୍ଟର ଯୋଗେ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ପହଞ୍ଚିଛି । ଏହା ସହିତ ପରୀକ୍ଷା ସେଣ୍ଟରକୁ ପୋଲିସ୍ ଛାଉଣି କରାଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଜାଗରଗୁଣ୍ଡା ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର କରିଛନ୍ତି ।  

ନକ୍ସଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ସୁଧାରିବା ପାଇଁ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି । ସୁକମା ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଠାରୁ ୯୪ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ରହିଛି ଏହି ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର । ଏଥିରେ ସେଣ୍ଟରରେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ୧୬ଜଣ ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଥିବା ବେଳେ ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀରେ ୨୦ଜଣ ପିଲା ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଛନ୍ତି । ଦୁର୍ଗମ ନକ୍ସଲ ପ୍ରବଣ ଅଞ୍ଚଳ ହୋଇଥିବାରୁ ଏଠାରେ ପୂର୍ବରୁ ପରୀକ୍ଷା ସେଣ୍ଟର ହୋଇନଥିଲା । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ୬୦ କିଲୋମିଟର ଦୂର ଦୋର୍ଣ୍ଣାପାଳ ଯାଇ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଥିଲେ । 

ମାତ୍ର ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏହି ମାଓ ଇଲାକାରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ଖୋଲାଯାଇଛି ।  ୩୬ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ପହଞ୍ଚିଛି । ଏଥିପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଷ୍ଣୁଦେବ ସାଏ ।

 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.