ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ୟୁପିଏସ୍‌ସି ରେଜଲ୍ଟ, ୧୮୦ ଆଇଏଏସ୍., ୨୦୦ ଏଇପିଏସ୍‌, ୩୭ ଆଇଏଫଏସ କୃତ୍ତକାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ଅଦାଲତ ସଂଲଗ୍ନ ଔଷଧ ଦୋକାନରେ ପଶିଲା ବାରାହା
  • ||
  • ଆକାଶରୁ ନିଆଁ ବର୍ଷା, ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ସବୁ ଉତ୍ତପ୍ତ ସହର ପାଲଟିଲା ବାଲେଶ୍ୱର
  • ||
  • ବାରିପଦା: ପୋଖରୀ ରେ ଗାଧୋଉଥିବା ବେଳେ ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଆସିଲା ବିଜେପି ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା, ୨୧ ବିଧାନସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନା ଘୋଷଣା, ୧୪ ଆସନ ପାଇଁ ଛାଣ୍ଡିନି ଅଙ୍କ
  • ||
  • ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ତଥ୍ୟ ସଂଶୋଧନ, ଶେଷ ସୁଯୋଗ ଆଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ରଥଯାତ୍ରା ଦ୍ୱିତୀୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ: ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ନେତ୍ରଉତ୍ସବ ଓ ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା ଚାଲେଞ୍ଜ ହେବ
  • ||
  • IPL 2024: ଇଡେନ୍‌ରେ କୋଲକାତା-ରାଜସ୍ଥାନ ମୁକାବିଲା, ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ହେବ ଲଢ଼େଇ
  • ||
  • ପବିତ୍ର ଅଶୋକାଷ୍ଟମୀ: ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ରୁକୁଣା ରଥଯାତ୍ର, ମଧ୍ୟାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୧୨ଟାରେ ପହଣ୍ଡି, ସାଢ଼େ ୩ଟାରେ ରଥ ଟଣା
  • ||
  • ଆଗକୁ ଭୟାନକ ଅଗ୍ନି ବର୍ଷା, ୪୫ ଛୁଇଁବ ତାପମାତ୍ରା: ସପ୍ତାହ ଯାଏ କମିବନି ତାତି
  • ||

କରୋନାରେ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଫୁସଫୁସ୍‌ର ହୋଇଛି ଅଧିକ କ୍ଷତି, ୫୦% ଲୋକଙ୍କୁ ନିଶ୍ବାସ ନେବାରେ ହେଉଛି ସମସ୍ୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୭।୨: କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଗତ ୪ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ହେବ ବିଶ୍ବର ଏକ ବଡ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ପାଲଟିଛି। ମହାମାରୀ ଆରମ୍ଭରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୭୦.୩୬ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏହି ସଂକ୍ରାମକ ରୋଗରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ୬୯.୮୬ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି। କରୋନା କେବଳ ସଂକ୍ରମଣର ସ୍ଥିତିରେ ନୁହେଁ, ସଂକ୍ରମଣରୁ ଠିକ୍ ହୋଇସାରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଗମ୍ଭୀର ସମସ୍ୟାର କାରଣ ପାଲଟିଛି। ପୋଷ୍ଟ କୋଭିଡ୍ କାରଣରୁ ଲୋକଙ୍କ ଭିତରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ।

କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଲୋକ ଠିକ୍ ହେବାର ବର୍ଷକରୁ ଅଧିକ ସମୟ ହେବାପରେ ମଧ୍ୟ ହାର୍ଟ, ମେଟାବଲିଜିମ୍ ଓ ବ୍ରେନ୍ ସମ୍ପର୍କିତ ସମସ୍ୟା ଅନୁଭୂତ ହେଉଛି। କୋଭିଡ୍-୧୯ ଖରାପ ପରିମାଣକୁ ନେଇ ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରେ ରିସର୍ଚ୍ଚରମାନେ ଫୁସଫୁସ୍‌ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ସତର୍କ କରିଛନ୍ତି। ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ଅକ୍ୟୁଟ୍ କୋଭିଡ୍ ପରେ ଭାରତୀୟ ଲୋକଙ୍କ ଭିତରେ ଫୁସଫୁସ୍‌ ନଷ୍ଟ ହେବାର ମାମଳା ଖୁବ୍ ଅଧିକ ଦେଖା ଯାଉଛି। କୋଭିଡ୍-୧୯ ଫୁସଫୁସ୍‌ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମତାକୁ ଗମ୍ଭୀର ରୂପରେ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି, ଯାହାର ଗମ୍ଭୀର ଓ ବିପଦଜନକ କ୍ଷତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ।

ଭେଲୋରର କ୍ରିଷ୍ଟ୍ରିଆନ୍ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଷ୍ଟଡି  ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ,ଅଧିକାଂଶ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଫୁସଫୁସ୍‌ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମତା ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଅଧାରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଶ୍ବାସ ନେବାରେ କଷ୍ଟ ହେୁଛି। ଏହା ଖୁବ୍ ଚିନ୍ତାଜନକ, ଏହାକୁ ନେଇ ସବୁ ଲୋକଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି। 

ଚାକିରୀରୁ ବିଦା ହେବେ ନାଁ ଇସ୍ତଫା ଦେବେ ? ଜେମିନି କାରଣରୁ ସଙ୍କଟରେ ସୁନ୍ଦର ପିଚାଇ

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.