ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ବର୍ବରତାର ସୀମା ଟପିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ପୁଲିସ୍‌, ନ୍ୟାୟ ବଦଳରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ନୃଶଂସ ମାଡ, ୩ ପୁଲିସ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବଦଳି

ଚାନ୍ଦବାଲି, ୨୭/୦୬ : ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଦୌଡ଼ି ଆସିଥିଲେ ଥାନାକୁ । ମାତ୍ର ଜାଣି ନ ଥିଲେ, ସେଠାରେ ନ୍ୟାୟ ବଦଳରେ ମିଳିବ ମାଡ଼ । ପୁଲିସ୍‌ ଦୁଃଖ ଶୁଣିବା ବଦଳରେ ଆମାନୁଷିକ ଭାବେ ମାଡ଼ ମାରି ହାଜତରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଦେଲା । ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ଥାନାରୁ । ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଥାନାକୁ ଯାଇଥିବା ଜଣେ ଦଳିତ ମହିଳା ଓ ତାଙ୍କ ନାବାଳିକା ନଣନ୍ଦଙ୍କୁ ୩ ଜଣ ପୁଲିସ୍‌ କର୍ମଚାରୀ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅମାନୁଷିକ ଭାବେ ଗୋଡ଼ାଇ ଗୋଡ଼ାଇ ପିଟିଛନ୍ତି । ଖାଲି ପିଟି ନାହାନ୍ତି, ଥାନା ଭିତରକୁ ଘୋଷାଡ଼ି ନେଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ନୃଶଂସ ଭାବେ ମାଡ଼ ମାରି ହାଜତରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ । ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ପରେ ପୁଲିସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଏଭଳି କରାଯାଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ମଙ୍ଗଳବାର ଘଟିଥିବା ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ୍‌ ପରେ ଏନେଇ ଥାନାରେ ଦୁଇଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ଚାନ୍ଦବାଲି ଏସ୍‌ଡିପିଓ କାର୍ତ୍ତିକ ମଲ୍ଲିକ ଜିଲ୍ଲା ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରିଥିଲେ । ବୁଧବାର ସଂପୃକ୍ତ ୩ ପୁଲିସ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଏସ୍‌ପି ଜିଲ୍ଲା ହେଡକ୍ୱାର୍ଟରକୁ ବଦଳି କରିଛନ୍ତି । 

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଚାନ୍ଦବାଲି ଥାନା ବରେହିଁପୁର ଗାଁର ଶମ୍ଭୁରାମଙ୍କୁ ଚାନ୍ଦବାଲି ପୁଲିସ୍‌ କୌଣସି କାରଣରୁ ଅଟକ ରଖିଥିଲା । ବାପଘରେ ଥିବା ଶମ୍ଭୁଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମିତା ସେଠୀ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଖବର ପାଇ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ପରେ ନିଜର ଦୁଇ ଶିଶୁ ଓ ନଣନ୍ଦଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ଧରି ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଚାନ୍ଦବାଲି ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଥାନା ବାରଣ୍ଡାରେ ବସି ଥାନା ବାବୁଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ । ମିତା ବାରଣ୍ଡାରେ ବସିଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ଦୁଇ ଶିଶୁ ସେଠାରେ ଏକ ଜୋତାଖୋଳ ଧରି ଖେଳିବା ସହ ଖୁସିରେ ପାଟି କରୁଥିଲେ । ପାଟି ଶୁଣି କନ୍‌ଷ୍ଟେବଲ୍‌ ରବିନ୍ଦ୍ର ସେଠୀ ଚିତ୍କାର କରି ଖେଳ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ତାଗିଦ୍‌ କରିଥିଲେ । ପରେ ମିତା ପିଲାଙ୍କ ହାତରୁ ଜୋତାଖୋଳ ନେଇ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ । ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଜୋତାଖୋଳ ପକାଇବାରୁ ଏହାକୁ ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ରେ ପକାଇବାକୁ ରବୀନ୍ଦ୍ର କହିଥିଲେ । ମାତ୍ର ମିତା ଏକା ନ କରିବାରୁ ରବିନ୍ଦ୍ର ଉତ୍‌କ୍ଷିପ୍ତ ହୋଇ ମିତା, ତାଙ୍କ ନଣନ୍ଦ ଓ ୨ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଥାନା ପରିସର ବାହାରକୁ କାଢ଼ି ଦେଇଥିଲେ । ଏଥିରେ କ୍ରୋଧାନ୍ୱିତ ହୋଇ ମିତା ଥାନା ଆଗରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିଥିଲେ । ଏହା ଶୁଣି ରବୀନ୍ଦ୍ର ଆସି ମିତାଙ୍କୁ ଏକ ଚାପୁଡ଼ା ପକାଇଥିଲେ । ପରେ ମିତା ରାଗରେ ଥାନାକୁ ଟେକା ପଥର ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ । ରବୀନ୍ଦ୍ର ଥାନା ହୋମ୍‌ଗାର୍ଡ କିଶୋର ମହାପାତ୍ର, ଏଏସ୍‌ଆଇ ନେପାଳ ଶାହାଙ୍କୁ ଡକାଇ ମିତା ଓ ତାଙ୍କ ନଣନ୍ଦଙ୍କୁ ନିର୍ଧୁମ ପିଟିଥିଲେ । ମହିଳା ହୋଇଥିଲେ ବି ତାଙ୍କୁ ଆମାନୁଷିକ ଭାବେ ଟେକି ନେଇ ହାଜତରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣା ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ପରେ ଚାନ୍ଦବାଲି ପୁଲିସ୍‌ର ଚେତା ପଶିଛି । 

ମିତାଙ୍କ ଏତଲାକ୍ରମେ କନ୍‌ଷ୍ଟେବଲ୍‌ ରବୀନ୍ଦ୍ର, ଏଏସ୍‌ଆଇ ନେପାଳ, ହୋମ୍‌ଗାର୍ଡ କିଶୋରଙ୍କ ନାମରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ସେହିଭଳି କନ୍‌ଷ୍ଟେବଲ୍‌ ରବୀନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଏତଲାରେ ମିତାଙ୍କ ନାମରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏସ୍‌ପି ବରୁଣ ଗୁଣ୍ଟୁପାଲି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୩ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲା ହେଡକ୍ୱାର୍ଟରକୁ ବଦଳି କରିଛନ୍ତି । ଚାନ୍ଦବାଲି ଥାନାଧିକାରୀ ପଞ୍ଚାନନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପ୍ରାଥମିକ ରିପୋର୍ଟ ପରେ ଏସ୍‌ପି ତୁରନ୍ତ ସେମାନଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲା ହେଡକ୍ୱାର୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଜଣେ ଡିଏସ୍‌ପି ପାହ୍ୟାର ଅଧିକାରୀ ଏହାର ତଦନ୍ତ କରିବେ । କନ୍‌ଷ୍ଟେବଲ୍‌ ରବିନ୍ଦ୍ର ସେଠୀ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ଚାନ୍ଦବାଲି ଥାନାରେ ଥିବାବେଳେ ଏଏସ୍‌ଆଇ ନେପାଳ ଶାହା ବାସୁଦେବପୁର ଥାନାରୁ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଚାନ୍ଦବାଲିକୁ ବଦଳି ହୋଇଥିଲେ । ଚାନ୍ଦବାଲି ଦଳିତ ଆମ୍ବେଦକର ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ୩ ପୁଲିସ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି ହୋଇଛି । ଦଳିତ ମହାସଂଘ ନେତା ପ୍ରକାଶ ନାୟକ ଓ ଆମ୍ବେଦକର ଦଳିତ ମଞ୍ଚ ନେତା ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଦାସ ନିରପେକ୍ଷ ତଦନ୍ତ ସହ ସେମାନଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।


  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.