ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା କମିଟି ବୈଠକରେ ରଥଯାତ୍ରା ନୀତି ନିର୍ଘଣ୍ଟ ଉପରେ ବାଜିଲା ମୋହର
  • ||
  • ବାଂଲାଦେଶକକୁ ୮ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କଲା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ, ସେମିରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ଭେଟିବ
  • ||
  • ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦଂଶନ କଲା ସାପ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ପୋଲିସ ଗୁଳିରେ ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ନିହତ
  • ||
  • ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ: ଆଜି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିବ NDA, ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟାରେ ସୁଦ୍ଧା ନାମାଙ୍କନ
  • ||
  • ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ,ଆଜି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିବ NDA, ୧୨ଟାରେ ନାମାଙ୍କନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଜୁଲାଇ ୧୫ ଯାଏ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା: ଦୁର୍ବଳ ହେବ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ, ସକ୍ରିୟ ହେଉନି ମୌସୁମୀ
  • ||

ଖରାପ ପାଗ ଯୋଗୁଁ ଜୀବନ ହାରିଲେ ୪ ପର୍ବତାରୋହୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୫/୬ : ଖରାପ ପାଗ ସାଜିଲା କାଳ। ଅସହ୍ୟ ଥଣ୍ଡାରେ ଜୀବନ ହାରିଲେ ୪ପର୍ବତାରୋହୀ। ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଉତ୍ତରକାଶୀ-ଟିହରି ଜନପଦ ସୀମା ନିକଟସ୍ଥ ସହସ୍ତ୍ରାତାଲ ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ଏଭଳି ଅଭାବାନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏବେବି ଆଉ ୧୮ଜଣ ସଦସ୍ୟ ସେଠାରେ ଫସି ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରହିଛି।

ସୂଚନା ମୁତାବକ, କର୍ଣ୍ଣାଟକର ୧୮ ଜଣ ସଦସ୍ୟ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଜଣେ ଏବଂ ତିନି ଜଣ ସ୍ଥାନୀୟ ଗାଇଡ୍‌ଙ୍କୁ ନେଇ ଏହି ଟ୍ରେକିଂ ଟିମ୍‌ ମେ ୨୯ ତାରିଖରେ ସହସ୍ତ୍ର ତାଲ ଅଭିମୁଖେ ଏକ ଟ୍ରେକିଂ ଅଭିଯାନରେ ଯାଉଥିଲେ। ସେମାନେ  ଜୁନ୍‌ ୭ରେ ସେମାନଙ୍କର ଫେରିବାର ଥିଲା। ହେଲେ ଖରାପ ପାଗ ଯୋଗୁଁ ଏହି ଟିମ୍ ରାସ୍ତା ହରାଇଛି।  ଏନେଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ପଠାଇବା ଏବଂ ଟ୍ରେକରମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ମୁକାବିଲା ଫୋର୍ସ (ଏସ୍‌ଡିଆର୍‌ଏଫ୍‌) କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ମେହେରବାନ୍ ସିଂ ବିଷ୍ଟ। ସେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନୀୟ ସ୍ତରର ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳକୁ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନକୁ ପଠାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସଶସ୍ତ୍ର ତାଲ ପ୍ରାୟ ୪,୧୦୦-୪, ୪୦୦ ମିଟର ଉଚ୍ଚରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏବଂ ଘଟଣାସ୍ଥଳ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ତେହେରୀ ଜିଲ୍ଲାର ସୀମାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅବସ୍ଥିତ। ତେଣୁ ଟ୍ରେକିଂ ଦଳର ଶୀଘ୍ର ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଆମେ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ଗଠନ କରିଛୁ।

ସଶସ୍ତ୍ର ତାଲ ଏକ ଶିଖରରେ ୭ଟି ହ୍ରଦର ଏକ ଦଳ ଏବଂ ପାଣ୍ଡବମାନେ ଏହି ସ୍ଥାନରୁ ସ୍ୱର୍ଗକୁ ଯାଇଥିଲେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ବାୟୁସେନାର ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ବିଭାଗର ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ଏବଂ ଭୂତଳ ଉଦ୍ଧାର ସହାୟତା ପାଇଁ ଏସ୍‌ଡିଆର୍‌ଏଫ୍‌ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳକୁ ସହାୟତା କରିବା ପାଇଁ ସିଲ୍କା ଗାଁର ଲୋକଙ୍କୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ଟ୍ରେକିଂ ଏଜେନ୍ସି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ତେହେରୀ ଜିଲ୍ଲାରୁ ପୋଲିସ ଏବଂ ବନ ବିଭାଗର ଟିମ୍ ପଠାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି। 

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.