ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଲୁମ୍ବିନୀ ବିହାର ମା' ମଙ୍ଗଳା ବସ୍ତିରେ ବିଲ୍ ଗେଟ୍‌ସ, ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭେଟି ବିଭିନ୍ନ ମୌଳିକ ସୁବିଧା ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରି ବୁଝିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଛନ୍ତି ମହାମହିମ, ମା' କିଚକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦେବେ ଯୋଗ
  • ||

ଆସନ୍ତା ୭ ଯାଏ ବଢ଼ିଲା ସିୟୁଇଟି ପିଜି ଆବେଦନ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୧ରୁ ୨୮ ମଧ୍ୟରେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୦୩/୦୨: ଏନ୍‌ଟିଏ ପରିଚାଳିତ ଏକକ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା (ସିୟୁଇଟି ପିଜି) ଆବେଦନ  ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି। ଆସନ୍ତା ୭ ତାରିଖ ଯାଏ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଆବେଦନ କରିହେବ । ୮ ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ଆବେଦନ ଫି  ଦାଖଲ କରିବେ । ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୧ରୁ ୨୮ ମଧ୍ୟରେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବ । 

ଓଡ଼ିଶାର କୋରାପୁଟସ୍ଥିତ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ  ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପିଜି ନାମଲେଖା ପାଇଁ ଇଛୁକ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ । ଚଳିତ ବର୍ଷ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ  ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ୧୩ଟି ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ପାଠ୍ୟକ୍ରମ (୨ବର୍ଷିଆ) ପାଇଁ ନାମଲେଖା ହେବ । ଓଡ଼ିଆ, ଇଂରାଜୀ, ହିନ୍ଦୀ, ସଂସ୍କୃତ,  ନୂତତ୍ତ୍ୱ ବିଭାଗ, ସାମାଜିକ ବିଜ୍ଞାନ, ଅର୍ଥନୀତି, ସାମ୍ବାଦିକତା ଓ ଗଣଯୋଗାଯୋଗ, ଏମ୍‌ବିଏ, ଅର୍ଥନୀତି, କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସାଇନ୍ସ,  ବିଏଡ୍‌ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ନାମଲେଖା ହେବ । ଏସଂପର୍କିତ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ pgcuet.samarth.ac.inରେ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.