ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରାଚାଲାଣ ମାମଲା ; ୨ ଗିରଫ

ମନମୁଣ୍ଡା,୪/୧୧ : ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରାଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗରେ ମନମୁଣ୍ଡା ପୁଲିସ ଦୁଇ ଜଣ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ଜଣ ଥାନା ବିଲାସପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଥାଟିପାଲି ଗ୍ରାମର ସର୍ବେଶ୍ଵର ଜାନୀ(୪୩) ଏବଂ ବଡ଼ଯୁନାନି ଗ୍ରାମର କୃପାସିନ୍ଧୁ ପ୍ରଧାନ(୩୫)ବୋଲି ଆଇଆଇସି ଭାବାନନ୍ଦ ପ୍ରଧାନ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ କୋଲକାତା ସଂକ୍ରେନ୍ ଥାନା ପୁଲିସ କେତେକ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ସହ  ଗିରଫ କରିଥିଲେ । ସେ ନେଇ ସେହି ଥାନାରେ ଦୁଇଟି ମାମଲା ନଂ ଯଥାକ୍ରମେ ୨୯୨/୨୩ ଏବଂ ୩୩୧/୨୩ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିଲା । ସେଠିକାର ପୁଲିସ ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଜେରା କରିବାରେ ସେମାନେ ଉପରୋକ୍ତ ଲିଖିତ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କଠାରୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଆଣିଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।  ଏହି ଦୁଇଜଣ ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ସେଠିକାର ପୁଲିସ ପ୍ରମାଣ ପାଇଥିଲା ଓ ଶୁକ୍ରବାର ମନମୁଣ୍ଡା ଥାନାକୁ ଆସି ତାହା ଜଣାଇଥିଲେ । ମନମୁଣ୍ଡା ଆଇଆଇସି ଭାବାନନ୍ଦ ପ୍ରଧାନ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଏକ ଟିମ୍ ଗଠନ କରି ଚଢ଼ଉ ଅଭିଯାନ କରିଥିଲେ । ଜଙ୍ଗଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଲି ଉକ୍ତ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ରାତି ପ୍ରାୟ ୨ଟା ସମୟରେ ଗିରଫ କରିବାରେ ପୁଲିସ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । 

ମନମୁଣ୍ଡା ପୁଲିସ ଆଜି ଉକ୍ତ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ କୋଲକାତା ସଂକ୍ରେନ ପୁଲିସକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ । ସଂକ୍ରେନ ପୁଲିସ ଆଜି ଉକ୍ତ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କଣ୍ଟାମାଳ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ଦୌରାଜଜଙ୍କଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ କରାଇବା ପୂର୍ବକ ସେମାନଙ୍କୁ ୩ ଦିନ ପାଇଁ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇଥିବା ଆଇଆଇସି ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନଙ୍କଠାରୁ ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି । ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି, ୨୦୧୪ମସିହାରେ ମନମୁଣ୍ଡା ଥାନା ବିକ୍ରମପୁରରେ ଘଟିଥିବା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ସର୍ବେଶ୍ଵର ଜାନୀ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଥିଲା ଓ ସେ ଜାମିନରେ ଆସିଛି ଏବଂ ଉକ୍ତ ମାମଲା ଟ୍ରାଇଲ ଚାଲିଛି ବୋଲି ଆଇଆଇସି କହିଛନ୍ତି।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.