ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଉ ୫ଟି ଲୋକସଭା ଆସନ ଲାଗି ଆପ୍‌ର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲରେ ମୃତ ଶବ ଛାଡି ଫେରାର ସମ୍ପର୍କୀୟ,ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଆଇମ୍ଭ
  • ||
  • ମିଶନ ଶକ୍ତି ମହିଳାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଗଲା ଟଙ୍କା,୭୩୦ କୋଟିର ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ବାଇକ ଚାଳକ ଙ୍କ ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲା ପାଉଁଶ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ,ବାଇକ ଚାଳକର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପାଲଲହଡ଼ା ଯାଉଥିଲା ରାଧାମାଧବ, ଅଧାରସ୍ତାରେ ଓଲଟିଲା ବସ୍‌
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ନାଲକୋ ଦାମନଯୋଡ଼ିରେ ରଡ଼ ପଶି ଦୁଇ ଶ୍ରମିକ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଗଗନ ଯାନ ମିଶନ ପାଇଁ ୪ ମହାକଶଚାରୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କଲା ଇସ୍ରୋ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ନାଁ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି
  • ||
  • ମିଶନ ଶକ୍ତି ବଜାର ଶୁଭାରମ୍ଭ, ଉଦ୍‌ଘାଟନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ବିନିକାରୁ ଅପହୃତ ବ୍ୟବସାୟୀ ବୁର୍ଲାରୁ ଉଦ୍ଧାର, ପୁଲିସର ବ୍ଲକିଂ ଦେଖି ଗୋଲଗୁଣ୍ଡା ପାଖରେ ଛାଡ଼ି ଅପହର୍ତ୍ତା ଫେରାର
  • ||

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ମଇଦାନରୁ ଏବେ ରାଜନୈତିକ ମଇଦାନ୍‌ରେ କସରତ, ଲୋକସଭା ଟିକେଟ୍ ଉପରେ ମନୋଜଙ୍କ ନଜର !

ସମ୍ବଲପୁର,୧୩/୦୨: ମାଇଣ୍ଡଗେମ୍‌ରୁ ପଲିଟିକାଲ୍‌ ଗେମ୍‌ । ବିଶିଷ୍ଟ ସିନେ ଅଭିନେତା ମନୋଜ ମିଶ୍ର କଂଗ୍ରେସର ହାତ ଧରିବା ପରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ମଇଦାନରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜନୈତିକ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି । ଗତ ପ୍ରାୟ ୬ ମାସ ହେଲା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହି ଆସିଥିବା ମନୋଜ ସାରା ଓଡିଶାରେ ଏକ ପରିଚିତ ନାଁ ହୋଇ ସାରିଛନ୍ତି । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେବା ପରେ ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ତାଙ୍କର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନା ସରଗରମ ହେଲାଣି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାର କୌଣସି ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଦଳ ଟିକଟ ଦେଲେ ସେ ଛିଡା  ହେବା ପାଇଁ ପରୋକ୍ଷରେ ଇସାରା ଦେଇ ସାରିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବଲପୁର ମାଟିର ପୁଅ ମନୋଜ ଜାତୀୟ ଫିଲ୍ମ ଜଗତରେ ବେଶ୍‌ ସୁନାମ କରି ସାରିଛନ୍ତି । ସମ୍ବଲପୁରର ପ୍ରଥମ ଏନ୍‌ଏସ୍‌ଡି ଏବଂ ଏଫ୍‌ଟିଆଇ ଛାତ୍ର ଭାବେ ସେ ଫିଲ୍ମ ଜଗତରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରି ବଲିଉଡରେ ବି ପ୍ରସିଦ୍ଧି ସାଉଁଟି ସାରିଛନ୍ତି । ହିନ୍ଦୀରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଓଡିଆ ଏବଂ ତାମିଲ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ବି ତାଙ୍କର ଛାପ ଛାଡିଛନ୍ତି । ତାହା ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମ ‘ମିଶନ କାଶ୍ମୀର’ ହେଉ ଅବା ଓଡିଆ ଫିଲ୍ମ ‘ତୁମକୁ ପାରୁନି ତ ଭୁଲି’ ହେଉ ଅବା ଷ୍ଟାର୍‌ ପ୍ଲସ୍‌ର ଚର୍ଚ୍ଚିତ ସିରିଏଲ୍‌ ‘ବେହେନେଇ’ ହେଉ ସବୁଥିରେ ସେ ତାଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ପ୍ରତିପାଦିତ କରି ସାରିଛନ୍ତି । ଆଉ ଗତବର୍ଷ ରିଲିଜ୍‌ ହୋଇଥିବା ‘ମାଇଣ୍ଡଗେମ୍‌’ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର୍‌ର ଅନ୍ୟତମ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ କୁହାଯାଉଛି ।  ତେବେ, ଏହି ମାଇଣ୍ଡଗେମ୍‌ ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ ସାରା ଓଡିଶାର ଫିଲ୍ମ ଜଗତରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ବିବାଦ ପରେ ସେ ସମ୍ବଲପୁରକୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଫେରି ଆସିଥିବା ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ସେ କିଛି ମାସ ତଳେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ ଭାଷା ସଂସ୍କୃତି ଯାତ୍ରା କରି ତାଙ୍କର ରାଜନୈତିକ ପଦାର୍ପଣର ଆଭାସ ଦେଇଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିଲା । ଆଉ ସବୁ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନାକୁ ଦୂର କରି ସେ ଦୁଇଦିନ ତଳେ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ହାତ ଧରିଛନ୍ତି । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଦଳ ତାଙ୍କୁ କେଉଁ ଦାୟିତ୍ୱ ଦେବ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନଥିବା ବେଳେ ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ସେ ଆଶାୟୀ ଥିବା ପରୋକ୍ଷ ଇସାରା ଦେଇଛନ୍ତି । ପ୍ରମେୟକୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳ ଯେଉଁ ଦାୟିତ୍ୱ ଦେବ ତାହାକୁ ସେ ଗ୍ରହଣ କରିବେ । ହେଲେ ବିଧାନସଭା କି ଲୋକସଭା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା ଅଛି ବୋଲି ପଚାରିବାରୁ ସେ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଲଢିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବି କହିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଓଡିଶା ଅପେକ୍ଷା ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଜାଣିଛନ୍ତି । ଲୋକସଭା ଗଲେ ସେ ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ବିଶେଷ କରି ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାର ହକ୍‌ ପାଇଁ ଲଢେଇ କରିବି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ସେ କେଉଁ ଆସନ ପାଇଁ ଆଗ୍ରହୀ ତାହା ପ୍ରକାଶ କରିନଥିଲେ ହେଁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଆସନରୁ ଛିଡା ହୋଇ ପାରନ୍ତି ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । କାରଣ ବଲାଙ୍ଗୀରର ବିଧାୟକ ତଥା ବରିଷ୍ଠ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଭଲ ସଂପର୍କ ଥିବା କଥା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣା । ସେହିପରି ନରସିଂହ ବାବୁ ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ନିଜ ବିଧାନସଭା ଆସନ ଦେଇ ମନୋଜଙ୍କୁ ଲୋକସଭାରେ ଛିଡା କରାଇ ପାରନ୍ତି ବୋଲି ବି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି । ସେମିତିବି ମାଇଣ୍ଡଗେମ୍‌ ଫିଲ୍ମ ବିବାଦ ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଅବିଭକ୍ତ ବଲାଙ୍ଗୀର ଏବଂ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାରୁ ଅକୁଣ୍ଠ ସମର୍ଥନ ବି ମିଳିଥିଲା ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.