ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଟେଲର ଦୋକାନରେ ପଶି ମା’ ଝିଅଙ୍କୁ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ହଟିବ ବ୍ରିଟିଶ ଆଇନ୍ , ଲାଗୁ ହେବ ଭାରତୀୟ ନିୟମ, ଜୁଲାଇରୁ ଲାଗୁ ହେବ ନୂଆ ପୁଲିସ ଆଇନ
  • ||
  • ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ୨୦୨୪: ଫ୍ଲୋରିଡାରେ ବନ୍ୟା, ୟୁଏସ୍‌ଏ-ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବାତିଲ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ: ପ୍ରଥମରୁ ଦିଆଯିବ ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନ, ରୋଷେଇ ପୂର୍ବରୁ ସାମଗ୍ରୀ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ପାଞ୍ଚ ଦେବ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଏକତ୍ର ପନ୍ତି ଅର୍ପଣ ସମ୍ପନ୍ନ, ଦଣ୍ଡାରେ ଲାଗିଲା ଆଗ-ପଛ ମୁହାଁଟ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ ରାସ୍ତାରେ ଓଲଟିଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୨ ମୃତ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ୱାଇଁ ଅସ୍ଥାୟୀ ବାଚସ୍ପତି: ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ବିଧାୟକଙ୍କ ଶପଥ ଉତ୍ସବ, ୨୦ରେ ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ନୀତି ସବ୍‌କମିଟି ଓ ଛତିଶା ନିଯୋଗ ବୈଠକ, ସ୍ନାନଯାତ୍ରା ନୀତି ନିର୍ଘଣ୍ଟକୁ ମିଳିବ ଅନୁମୋଦନ
  • ||
  • ରଜ ମଉଜକୁ ଫିକା କରିଦେବ ଗୁଳୁଗୁଳି, ଆସନ୍ତା ୨ ଦିନ ଯାଏ ତାତିରୁ ନାହିଁ ନିସ୍ତାର
  • ||

ଆଜି ଭାରତ-ପାକ୍‌ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍‌ ମୁକାବିଲା, ନଜରରେ ଆୟରଙ୍କ ଫିଟ୍‌ନେସ୍‌: ବର୍ଷା ସାଜିପାରେ ଖଳନାୟକ

କାଣ୍ଡି ୦୨/୦୯ : ଚଳିତ ଏସିଆ କପ୍‌ରେ ଶନିବାର ଦୁଇ ପାରମ୍ପରିକ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଭାରତ ଓ ଆୟୋଜକ ପାକିସ୍ତାନ ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିବେ । ଏହି ହାଇଭୋଲଟେଜ୍‌ ମୁକାବିଲାକୁ ନେଇ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟ୍‌ପ୍ରେମୀ ଉତ୍ସୁକତାର ସହ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ସମୟ ଅପରାହ୍ଣ ୩ଟାରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ପାକିସ୍ତାନ ଆୟୋଜକ ରହିଥିଲେ ହେଁ ମ୍ୟାଚ୍‌ଟି ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର କାଣ୍ଡି ସହରରେ ଆୟୋଜିତ ହେଉଛି । ଉଭୟ ଦେଶର ସମର୍ଥକ ଇତି ମଧ୍ୟରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚି ମ୍ୟାଚ୍‌ର ମଜା ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଛନ୍ତି । 

୪ବର୍ଷ ପରେ ଉଭୟ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳାଯିବ । ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଉଭୟ  ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିଥିଲେ।  ଏହାପରେ ଉଭୟ ଦଳ କେବଳ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଫର୍ମାଟ୍‌ରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଏସିଆ କପ୍‌ରେ ଭାରତର ରେକର୍ଡ ବେଶ୍‌ ଉନ୍ନତ ରହିଥିଲେ ହେଁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଦୁର୍ବଳ ମନେ କରିବା ମୁର୍ଖାମୀ ହେବ । ପାକିସ୍ତାନ ସମ୍ପ୍ରତି ଦିନିକିଆ ମାନ୍ୟତାର ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ଦଖଲ କରିଛି । ଭାରତ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ଆଗାମୀ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଏକ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦଳ ଗଠନ କରିସାରିଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣା ପଡ଼ୁଛି । ଅଧିନାୟକ ବାବର ଆଜମ ଶତକ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟ ବ୍ୟାଟରମାନେ ଫର୍ମରେ ରହିଛନ୍ତି । 

ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଆହତ ସମସ୍ୟା ଲାଗି ରହିଛି । ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରମ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ହୋଇପାରି ନାହିଁ । ବାରମ୍ବାର ପରୀକ୍ଷା ନିରୀକ୍ଷା ମଧ୍ୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମନୋବଳକୁ ଦୁର୍ବଳ କରୁଛି । ଭାରତୀୟ ଦଳର ବ୍ୟାଟିଂ ବିଭାଗ ବେଶ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଜଣାପଡ଼ୁଥିଲେ ହେଁ ପାକିସ୍ତାନ ନିକଟରେ ଏକ ଘାତକ ପେସ୍‌ ବାହିନୀ ରହିଛି । ତଥାପି ପୂର୍ବଭଳି ବିରାଟ କୋହଲି ବିଜୟର ସୂତ୍ରଧର ସାଜିବେ ବୋଲି ଫ୍ୟାନ୍‌ମାନେ ଆଶା ବାନ୍ଧିଛନ୍ତି । ୨୦୨୨ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ମୁକାବିଲାରେ କୋହଲିଙ୍କ ଇନିଂସକୁ ଦର୍ଶକ ଭୁଲି ନାହାନ୍ତି । 

ଶନିବାର ବର୍ଷା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବାଧକ ସାଜିପାରେ । ଅବଶ୍ୟ ଅପରାହ୍ଣରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ । ଦିନ ବେଳା ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ । ତେଣୁ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆରମ୍ଭରେ ବିଳମ୍ବ ଘଟିପାରେ । ପିଚ୍‌ ପେସ୍‌ ବୋଲରଙ୍କୁ ସହାୟତା କରିବା ଆଶା କରାଯାଉଛି । ତେଣୁ ଉଭୟ ଦଳର ପେସ୍‌ ବାହିନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସଲ ଲଢେଇ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ।

ଭାରତ: ରୋହିତ ଶର୍ମା(ଅଧିନାୟକ), ଶୁଭମନ  ଗିଲ୍‌, ବିରାଟ କୋହଲି, ଶ୍ରେୟାସ ଆୟର/ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଇଶାନ କିଷନ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ,  ମହମ୍ମଦ ସାମି, ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରା, ମହମ୍ମଦ  ସିରାଜ । 

ପାକିସ୍ତାନ: ଫଖାର ଜମାନ, ଇମାମ ଉଲ୍‌ହକ୍‌, ବାବର ଆଜମ(ଅଧିନାୟକ), ମହମ୍ମଦ  ରିଜୱାନ, ଆଘା ସଲମାନ, ଇଫତିଖର ଅହମ୍ମଦ,  ଶଦାବ ଖାନ, ମହମ୍ମଦ ନୱାଜ, ନସିମ ଶାହ,  ସହିନ ଆଫ୍ରିଦି, ହ୍ୟାରିସ ରୌଫ ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.