ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମଲାଲାଙ୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟତିଳକ, ଦିବ୍ୟ ରୂପ ଦେଖି ଭକ୍ତିରେ ବିଭୋର ହେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ଦିନ ସାଢେ ୧୧ଟାରେ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁଲା ତାପମାତ୍ରା, ବାଲେଶ୍ଵରରେ ସର୍ବାଧିକ ରେକର୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ ଯୋଗୁଁ ୩ ଦିନ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ମୁମ୍ୱାଇ: ଶୋଇବା ଅଧିକାର ମୌଳିକ ଆବଶ୍ୟକତା, ରାତି ଅଧରେ ଜେରା କରିବାରୁ ଇଡିକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ନୋଟିସ୍‌
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ: ୧୬୭ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଙ୍ଗିନ ମାମଲା, କଂଗ୍ରେସର ଭେଙ୍କଟରମଣ ସବୁଠୁ ଧନୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପିସିସି ପ୍ରଚାର କମିଟି ବୈଠକ, ୨୮ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ଗୁଜୁରାଟ ମଧ୍ୟରେ ଟକ୍କର, ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ହେବ ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦୁବାଇରେ ବର୍ଷାର ପ୍ରକୋପ, ଚାରିଆଡେ ଖାଲି ପାଣି ପାଣି, ଓମାନରେ ଚାଲିଗଲା ୧୮ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅସହ୍ୟ ତାତି ଓ ଗୁଳୁଗୁଳିରେ ସିଝୁଛି ରାଜ୍ୟ, ୪ ଦିନ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ, ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ୪୫ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପବିତ୍ର ରାମନବମୀ, ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ପ୍ରଥମ ରାମନବମୀ, ଆସିବେ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||

ବିଜେପି ଘୋଷଣା କଲା ୩ ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ: କଟକରୁ ଭର୍ତ୍ତୃହରି, କନ୍ଧମାଳରୁ ସୁକାନ୍ତ, ଯାଜପୁରରୁ ରବୀନ୍ଦ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩୧/୦୩: ବିଜେପି ଟିକଟରେ କଟକ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଲଢ଼ିବେ ୬ ଥରିଆ ସାଂସଦ ଭର୍ତ୍ତୃହରି  ମହତାବ । ବିଜେଡିରୁ ସେ ଲଗାତାର ୬  ଥର ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ କଟକରୁ। 

ବିଜେପିର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଟି  ଶନିବାର ଭର୍ତ୍ତୃହରିଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀତ୍ୱ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଗତ ୨୨ ତାରିଖରେ ସେ  ବିଜେଡିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ । ଦୁଇ  ଦିନ ତଳେ ପଦ୍ମ ଧରିଥିଲେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ।  କଟକ ସହିତ କନ୍ଧମାଳ ଓ ଯାଜପୁର  ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିଛି । 

କନ୍ଧମାଳରୁ  ସୁକାନ୍ତ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଓ ଯାଜପୁରରୁ ରବୀନ୍ଦ୍ର  ନାରାୟଣବେହେରା ଲଢ଼ିବେ । ଏ ତିନି ଆସନ ମିଶାଇ ୨୧ଟି ଯାକ ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତୟାର । ପୂର୍ବରୁ ୧୮ଟି ଲୋକସଭା  ଆସନରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଜାରି କରି ଆସିଥିଲା । ବିଜେଡି ୧୫ଟି  ଆସନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିଛି ।  ବଲାଙ୍ଗୀର, ବାଲେଶ୍ୱର, ଭଦ୍ରକ,  ବ୍ରହ୍ମପୁର, ବରଗଡ଼ ଓ କେନ୍ଦୁଝର  ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା ହୋଇ ନାହିଁ । କଂଗ୍ରେସ  ଗୋଟିଏ ବି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରି ନାହିଁ ।  

ବିଜେଡିର ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ  ସଂତୃପ୍ତ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ଟକ୍କର ଦେବେ  ଭେଟେରାନ ଭର୍ତ୍ତୃହରି । ୧୯୯୮ରୁ  ୨୦୧୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲଗାତାର ୬ ଥର ଯେଉଁ ଶଙ୍ଖ ଚିହ୍ନରେ କଟକ ଲୋକସଭା  ଆସନରୁ ଭର୍ତ୍ତୃହରି ଜିତି ଆସୁଥିଲେ,  ଏଥର ସେଇ ଚିହ୍ନ ବିରୋଧରେ ଲଢ଼େଇ  ପାଇଁ ଓହ୍ଲାଇବେ । ଯାଜପୁର ଲୋକସଭା ପାଇଁ ଏଥର  ନୂଆ ମୁହଁ ଦେଇଛି ବିଜେପି । ଏଠାରେ  ରବୀନ୍ଦ୍ରନାଥ ବେହେରାଙ୍କୁ ମିଳିଛି ବିଜେପି  ଟିକଟ । ରବୀନ୍ଦ୍ର ପୂର୍ବରୁ ସରକାରୀ ଚାକିରି  କରିଥିଲେ । ଚାକିରିରୁ ଅବସର ପରେ  ବିଜେପି ସହ ଗତ କିଛିବର୍ଷ ହେବ  ଯୋଡ଼ି ହୋଇଥିଲେ । ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ସେଲ୍‌ରେ ରହି କାର୍ଯ୍ୟ  କରୁଥିଲେ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସେ ନିର୍ବାଚନ ମଇଦାନରେ  ଓହ୍ଲାଉଛନ୍ତି । ରବୀନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଘର ରସୁଲପୁର  ବ୍ଲକର ରାଜେନ୍ଦ୍ରପୁରରେ । ଏଥର  ଯାଜପୁର ଲୋକସଭା ଆସନରେ  ରବୀନ୍ଦ୍ର ସାମ୍ନା କରିବେ ବିଜେଡି ସାଂସଦ ଶର୍ମିଷ୍ଠା ସେଠୀଙ୍କୁ । 

ଯାଜପୁର ଲୋକସଭା  ଆସନରେ ବିଜେଡି ପୁଣି ଥରେ ଶର୍ମିଷ୍ଠାଙ୍କୁ  ଟିକଟ ଦେଇଛି । ୨୦୧୯ରେ ବିଜେପିର  ଅମୀୟ ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଭୋଟରେ  ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ ଶର୍ମିଷ୍ଠା । ୧୯୯୯ରୁ ବିଜେଡି ଯାଜପୁର ଲୋକସଭା ଆସନ କେବେ ହାରିନାହିଁ । କନ୍ଧମାଳ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ବିଜେପି ସୁକାନ୍ତ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କୁ  ଟିକଟ ଦେଇଛି । ସୁକାନ୍ତ ୨୦୧୪ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ କନ୍ଧମାଳ ଲୋକସଭା ପାଇଁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିଲେ । ସେଥର ସୁକାନ୍ତ  ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ । ବିଜେଡି ସାଂସଦ ଅଚ୍ୟୁତ ସାମନ୍ତଙ୍କୁ ଟକ୍କର ଦେବେ ବିଜେପିର ସୁକାନ୍ତ । ସୁକାନ୍ତଙ୍କ ଘର ନୟାଗଡ଼  ଜିଲ୍ଲାର କଣ୍ଟିଲୋ ପାଖ ଗଣିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ । 

ଏଯାବତ୍‌ ବିଜେପି ଗୋଟିଏ ବି ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ  ବିଜେପି ଟିକଟ ଘୋଷଣା ହୋଇନାହିଁ । ଦୁଇଦିନ ଭିତରେ ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିବ ବୋଲି ନିର୍ବାଚନ  ପ୍ରଭାରୀ ବିଜୟପାଲ ସିଂ ତୋମାର ଆଜି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସୂତ୍ର ଅନୁସାରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବିଜେପି ଅନ୍ୟୁନ ୧୦୦ ବିଧାନସଭା  ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିପାରେ । ଏ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ହେବ ବିଚାର ବିମର୍ଷ ଚାଲିଥିଲା । ଦିଲ୍ଲୀରେ ମଧ୍ୟ  ଓଡ଼ିଶାକୁ ନେଇ ବୈଠକ ବସିଛି । ଏପଟେ କ୍ଷେତ୍ରୀୟ ପ୍ରଭାରୀ  ସୁନୀଲ ବଂଶଲ, ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଭାରୀ ତୋମାର, ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି  ମନମୋହନ ସାମଲ ଓ ରାଜ୍ୟ ନେତୃମଣ୍ଡଳୀଙ୍କୁ ନେଇ ଆଜି  ଭୁବନେଶ୍ୱର ପାର୍ଟି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଲମ୍ବା ଆଲୋଚନା ଚାଲିଥିଲା ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.