ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • କାଲିମେଳା: ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ଜନଜୀବନ, ପାହାଡ ଧସିବାରୁ ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ
  • ||
  • ସପ୍ତଦଶ ବିଧାନସଭାର ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶ ଆରମ୍ଭ, ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଅଭିଭାଷଣ ରଖିଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ ରଘୁବର ଦାସ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ​କାଉଡିଆଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ବସ୍, ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନରେ ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ: ୬ ଦିନରେ ୫୬୮ଜଣ ହରାଇଲେଣି ପ୍ରାଣ

ଇସ୍‌ଲାମାବାଦ,୨୮/୦୬: ପାକିସ୍ତାନରେ  ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଜାରି ରହିଛି । ଏହାଯୋଗୁ  ସାଧାରଣ ଜୀବନଯାତ୍ରା ବ୍ୟାହତ ହୋଇଛି । ୬  ଦିନରେ ଅଂଶୁଘାତର ଶିକାର ହୋଇ ୫୬୮ ଜଣ  ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେଣି । ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର ୧୪୧ ଲୋକଙ୍କ  ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ସହର  କରାଚୀରେ ଜୁନ୍‌ ୨୪ରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୧ ଡିଗ୍ରୀ  ସେଲ୍‌ସିୟସ ଛୁଇଁଥିଲା । 

ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ, ଗତ  ୩ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ତାପମାତ୍ରାରେ ହ୍ରାସ ଦେଖିବାକୁ  ମିଳିଛି । କିନ୍ତୁ ପବନର ଗତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଧୀର ହେବା  ଯୋଗୁ ଉଷ୍ମତା ବଢ଼ିଛି । ଏହି କାରଣରୁ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ  ତାପମାତ୍ରା ୪୯ ଡିଗ୍ରୀ ଭଳି ଅନୁଭୂତ ହେଉଛି ।  ବିଗତ ୪ ଦିନରେ କରାଚୀର ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ  ଅଂଶୁଘାତ ଯୋଗୁ ୨୬୭ ଲୋକଙ୍କୁ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି ।  

ପାକିସ୍ତାନର ଏନ୍‌ଜିଓ ଇଘି ଫାଉଣ୍ଡେସନର ମୁଖ୍ୟ  ଫୈଜଲ କହିଛନ୍ତି, କରାଚୀରେ ତାଙ୍କର ୪ଟି  ମୁର୍ଦାଘର ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ସ୍ଥିତି ଏଭଳି ହୋଇଛି ଯେ  ମୁର୍ଦାଘରେ ଶବ ରଖିବା ପାଇଁ ଆଉ ଜାଗା ନାହିଁ । ଏଠାରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ୩୦-୩୫ ମୃତଦେହ ଆସି  ପହଞ୍ଚୁଛି । ବିଶେଷକରି ଜରୁରି ସେବା ଯୋଗାଉଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନେ ଅଂଶୁଘାତର ଅଧିକ ଶିକାର  ହେଉଛନ୍ତି । ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରାଚୀ ରାସ୍ତାରେ ୩୦  କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଶବ ମିଳିଲାଣି । ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ  ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କ ବୟସ ୫୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ହେବ ।  ଅଂଶୁଘାତର ଶିକାର ହେବା ପରେ ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲ  ନିଆଯାଉଛି । ସେମାନେ ବାନ୍ତି, ଡାଇରିଆ ଏବଂ ଭୀଷଣ ଜ୍ୱର ଭଳି ଲକ୍ଷଣର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.