ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • କାଲିମେଳା: ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ଜନଜୀବନ, ପାହାଡ ଧସିବାରୁ ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ
  • ||
  • ସପ୍ତଦଶ ବିଧାନସଭାର ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶ ଆରମ୍ଭ, ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଅଭିଭାଷଣ ରଖିଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ ରଘୁବର ଦାସ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ​କାଉଡିଆଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ବସ୍, ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||

ଶୁକ୍ରବାର ଆସିବ ୨୮ ହଜାର କୋଟିର ସରକାରୀ ବଣ୍ଡ୍‌, ଜାଣନ୍ତୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୦୪/୦୭: ଚଳିତ ମାସ ୫ ତାରିଖରେ ସରକାର ୨୮ ହଜାର କୋଟିର ବଣ୍ଡ୍‌ ଜାରି କରିବେ । ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଇଣ୍ଡିଆ  ଏହାର ନିଲାମ କରିବ । ଏ ନେଇ ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । 

୬ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ଏହାର ପ୍ରଥମ ଖେପ ୭.୦୨%  ସୁଧହାର ଦେବ । ଏହାର ପରିପକ୍ୱ ଅବଧି ୨୦୨୭ ରହିବ । ସେହିଭଳି  ୧୨ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଖେପ ୭.୨୩% ସୁଧ ହାର ଦେବ । ଏହା ୨୦୩୯ରେ ପରିପକ୍ୱ ହେବ ଏବଂ ୧୦ ହଜାର କୋଟିର ତୃତୀୟ ଖେପ ପାଇଁ ୭.୩୦% ସୁଧହାର ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ହୋଇଛି । ଏହା ୨୦୫୩ରେ  ପରିପକ୍ୱ ହେବ । ମୂଲ୍ୟ ଭିତ୍ତିକ ନିଲାମରେ ଏକାଧିକ ମୂଲ୍ୟ ପଦ୍ଧତିରେ  ଏହାକୁ ନିଲାମ କରାଯିବ । ୩ଟି ଯାକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅତିରିକ୍ତ ୨ ହଜାର  କୋଟିର ଅତିରିକ୍ତ ସବସ୍କ୍ରିପସନ ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ମିଳିବ । ନନ୍‌ କମ୍ପିଟେଟିଭ  ବିଡିଂ ଫ୍ୟାସିଲିଟିରେ ଯୋଗ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ଏବଂ ସଂସ୍ଥାଗୁଡିକୁ ୫% ରାଶି ନିଲାମ କରାଯିବ । 

ଇଲେକ୍‌ଟ୍ରୋନିକ ଭାବେ ଇ-କୁବର  ସିଷ୍ଟମରେ ଜୁଲାଇ ୫ରେ ଉଭୟ କମ୍ପିଟେଟିଭ ଏବଂ ନନ୍‌ କମ୍ପିଟେଟିଭ  ବିଡ୍‌ ଡାକିବ ଆର୍‌ବିଆଇ । ନନ୍‌ କମ୍ପିଟେଟିଭ ବିଡ୍‌ ଲାଗି ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦.୩୦ରୁ ୧୧ଟା ଯାଏ ସମୟ ରହିବ । ସେହିଭଳି ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦.୩୦ରୁ  ୧୧.୩୦ ଯାଏ କମ୍ପିଟେଟିଭ ବିଡ୍‌ ଦାଖଲ କରିହେବ । ୮ରେ ସଫଳ  ବିଡରଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯିବ । ଆର୍‌ବିଆଇ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ ଅନୁସାରେ ପ୍ରତିଭୂତିଗୁଡିକ ଯୋଗ୍ୟ ବିବେଚିତ ହେବେ ।

  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Rath Yatra

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.