ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ହାଥରସ ଟ୍ରାଜେଡି: ୨ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ

Image Courtesy: indiatoday

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ହାଥରସର ଏକ ସତସଙ୍ଗରେ ଦଳଚକାଟା ଯୋଗୁଁ ୧୨୧ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଯିବା ମାମଲା ସମଗ୍ର ଦେଶକୁ ଦୋହଲାଇ ଦେଇଛି । ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ବେଳେ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ସେମାନେ ସମସ୍ତେ ସତସଙ୍ଗ ଆୟୋଜକ କମିଟିର ସଦସ୍ୟ । ମଙ୍ଗଳବାର ଆତ୍ମଘୋଷିତ ବାବା ନାରାୟଣ ସାକର ବା ଭୋଲେ ବାବାଙ୍କ ସତସଙ୍ଗରେ ଶତାଧିକ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଖୋଦ ବାବା ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ।  ସମଗ୍ର ଦେଶରୁ ତାଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରାଯିବା ପରେ ଫେରାର ହୋଇଥିବା ବାବା ମୃତକଙ୍କ ଲାଗି ଦୁଃଖପ୍ରକାଶ କରୁଛି ବୋଲି କହି ଚୁପ୍ ରହିଯାଇଛନ୍ତି । 

ସେପଟେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି । ଆଜି ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାରେ ୨ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ସେମାନଙ୍କୁ ସତସଙ୍ଗର ସେବାଦାର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।  ଏନେଇ ଅଲିଗଡ଼ ଆଇଜି ଶଲାଭ ମାଥୁର କହିଛନ୍ତି ।  ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେବାଦାରମାନେ ସତସଙ୍ଗରେ ଭିଡ଼ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ । ଏପରିକି ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନକୁ ଭିଡ଼ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଲାଗି ଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯାଇ ନଥିଲା । 

ସେପଟେ ମୁଖ୍ୟ ସେବାଦାର ଦେବ ପ୍ରକାଶ ମଧୁକରଙ୍କୁ ଏଫଆଇଆରରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭାବରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି । ମଧୁକର ଫେରାର ଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ସଂପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ଏକ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର ରାଶି ଘୋଷଣା କରିଛି ପୋଲିସ । ଏପରିକି ମଧୁକରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ଲାଗି ପୋଲିସ ଜାମିନ ବିହୀନ ଗିରଫ ପରଓ୍ବାନା ଜାରି କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।  ସେପଟେ ଏଫଆଇଆରରେ ଭୋଲେ ବାବାଙ୍କ ନାଁ ନାହିଁ । ହେଲେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ପଚରା ଉଚରା କରିପାରେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।

 ପୋଲିସ ଏବେ ନାରାୟଣ ସାକର ହରିଙ୍କ ସଂପର୍କରେ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ଏକତ୍ର କରୁଛି ।  ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ, ସତସଙ୍ଗରେ ଅଢ଼େଇ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ୮୦ ହାଜର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଥିଲା । ସେପଟେ ପ୍ରକୃତ ତଥ୍ୟ ଲୁଚାଇବାକୁ ଯାଇ ସତସଙ୍ଗ ଆୟୋଜକ ଭୋଲେ ବାବାଙ୍କ ଅନୁଗାମୀଙ୍କ ଚପଲ ସବୁ ଗାଏବ କରିଦେଇଥିବା ଏଫଆଇଆରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ।  

 

  • uttarpradesh
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.