ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୯ରେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ, ଅଧକ୍ଷତା କରିବେ ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଦାର୍ଜିଲିଂରେ ଭୟଙ୍କର ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଟ୍ରେନ୍‌କୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍, ୮ ଯାତ୍ରୀ ମୃତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ରଜ ଉତ୍ସବରେ ଅଘଟଣ।ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି ରେ ୯ ଗୁରୁତର ,୨ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ରାଜେନ୍ଦ୍ରାଭିଷେକ ନୀତି, ମଙ୍ଗଳବାର ଋକ୍ମିଣୀ ବିବାହ ଉତ୍ସବ
  • ||
  • ସରିଲା ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଛୁଟି, କାଲିଠୁ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ: ଶିକ୍ଷକ ଆସି କରିବେ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା
  • ||
  • ନୂଆପଡା ଲଛିପୁର ଛକରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର୍କୁ ପିଟିଲା କାର, ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୪ ଜୀବନ
  • ||
  • ନାକେଦମ୍‌ କଲାଣି ଭୀଷଣ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି: ଆଗଉନି ମୌସୁମୀ, ବର୍ଷା ଗାଏବ
  • ||

କାଶ୍ମୀର ଉପତ୍ୟକାରେ ‘ଲୁ’ର ତାଣ୍ଡବ , ଶ୍ରୀନଗରରେ ଭାଙ୍ଗିଲା ଗୋଟିଏ ଦଶକର ରେକର୍ଡ

ଶ୍ରୀନଗର : ସମଗ୍ର ଉତ୍ତର ଭାରତ ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରବଳ ଗରମ ଓ ଲୁ୍‌’ର ପ୍ରଭାବରେ ପଡ଼ିଛି। ହେଲେ ଅନୁକୂଳ ପବନ ବହିବା ଯୋଗୁଁ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିଛି। ଭାରତର ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ (ଆଇଏମଡି) ଅନୁସାରେ, ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୩୦.୮ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି, ଯାହା ହାରାହାରି ୪ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ଅଧିକ। ସକାଳ ୮.୩୦ ଟାରେ ପବନରେ ଆଦ୍ରତା ୬୧ ପ୍ରତିଶତ ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ କହିଛି, ଦିଲ୍ଲୀରେ ସର୍ବାଧିକ ତାପମାତ୍ରା ୪୨ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସର ନିକଟରେ ରହିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। 

ଏପଟେ , ହରିଆଣା , ପଞ୍ଜାବ, ରାଜସ୍ଥାନ ସମେତ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବଳ ତାତି ଓ ଲୁ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନକୁ ଦୁର୍ବିସହ କରି ଦେଇଛି। ତାର ଆକର୍ଷଣୀୟ ପ୍ରାକୃତିକ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଓ ଥଣ୍ଡା ପାଗ ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କାଶ୍ମୀର ଘାଟୀରେ ମଧ୍ୟ ଲୁ ପ୍ରବାହ ଚାଲିଛି। ସ୍ଥିତି ଏମିତି କି ଶ୍ରୀନଗରରେ ତାପମାତ୍ରା ଗତ ୧୧ ବର୍ଷର ପୁରୁଣା ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛି। 

ଗୁରୁବାର ମେ’ର ସବୁଠୁ ଗରମ ଦିନ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ସେପଟେ ତାପମାତ୍ରା ୩୨.୨ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୩ ମେ ୨୦୨୩ରେ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରୀନଗରରେ ଏତେ ହିଁ ତାପମାତ୍ରା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇ ଥିଲା। ଭୀଷଣ ଗରମ କାରଣରୁ କାଶ୍ମୀରର ଅନ୍ୟ ସବୁ ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପାଣିପାଗର ସବୁଠୁ ଗରମ ଦିନ ଭାବେ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.