ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍‌ରିଓ୍ବାଲ୍‌ଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି , ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କଲେ ସୁପ୍ରମିକୋର୍ଟ
  • ||
  • ହେରାପଞ୍ଚମୀରେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପରିବେଶ: ନନ୍ଦିଘୋଷ ଭାଙ୍ଗିଲେ ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ, ଆଜ୍ଞାମାଳ ପାଇ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ବାହୁଡ଼ିଲେ
  • ||
  • ପିଠିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଯୋଗୁଁ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ମଦନୀତି ସହ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲା, କେଜ୍‌ରିୱାଲଙ୍କ ପିଟିସନ ଉପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି
  • ||
  • ଆଗ ପଛ ହୋଇ ଆସିପାରେ ଦୁଇଟି ଲଘୁଚାପ: ୧୩ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା, ଦକ୍ଷିଣରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ
  • ||

ରଫାହ-ଗାଜାରେ ଭିଷଣ ଲଢ଼େଇ; ଅସ୍ତ୍ରବିରତୀ ପ୍ରସ୍ତାବ ନାଁକୁ ମାତ୍ର, ଘନ ଘନ ଆକ୍ରମଣରେ ୪୫ ମୃତ

Image source: TV9

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨/୦୬: ଇସ୍ରାଏଲ୍ ସୈନ୍ୟବାହିନୀ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ରଫାହ ସହରର ଉତ୍ତର ଭାଗରେ ବିସ୍ଥାପିତ ପାଲେଷ୍ଟାଇନୀୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନିର୍ମିତ ଶିବିର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଅତି କମରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୫୬ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଗାଜାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏବଂ ଜରୁରୀକାଳୀନ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ରଫାହରେ ସିଭିଲ୍ ଡିଫେନ୍ସ ଫାଷ୍ଟ ରେସ୍‌ପଣ୍ଡରଙ୍କ ମୁଖପାତ୍ର ଅହମ୍ମଦ ରାଡୱାନଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ସମ୍ପର୍କରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ହମାସ ସେନାକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ।

ଇସ୍ରାଏଲର ସୈନ୍ୟବାହିନୀ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଗାଜାର ଦକ୍ଷିଣ ସହର ରଫାହର ଉତ୍ତରରେ ବିସ୍ଥାପିତ ପାଲେଷ୍ଟାଇନବାସୀଙ୍କ ଶିବିର ଉପରକୁ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ। କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ଏହି ଅଞ୍ଚଳରୁ ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ଲୋକ ଇସ୍ରାଏଲ ଏବଂ ହାମାସ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭରୁ ପଳାୟନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ନିହତ ଓ ଆହତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ଇସ୍ରାଏଲ ସେନା କହିଛି ଯେ ଏହି ମାମଲାର ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଉଛି, କିନ୍ତୁ ଆଇଡିଏଫ୍ ଏହି ଆକ୍ରମଣ କରିଛି ବୋଲି କୌଣସି ସୂଚନା ନାହିଁ। 

ମିଳିତ ଜାତିସଂଘ କହିଛି ଯେ ଘାଜାର କୌଣସି ସ୍ଥାନ ସୁରକ୍ଷିତ ନୁହେଁ ଏବଂ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଖାଦ୍ୟ, ଜଳ କିମ୍ବା ଚିକିତ୍ସା ସାମଗ୍ରୀ ବିନା ତମ୍ବୁ ଏବଂ ଛୋଟ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟର ଭଗ୍ନାବଶେଷ ତଳେ ଲୋକମାନେ ଆଶ୍ରୟ ନେଉଛନ୍ତି। ଇସ୍ରାଏଲ୍ କହିଛି ଯେ ଏହା ହମାସ ଯୁଦ୍ଧବିମାନ ଏବଂ ଭିତ୍ତିଭୂମିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରୁଛି ଏବଂ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ଏପଟେ ହମାସ୍‌ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ଇସ୍ରାଏଲକୁ ଦାୟୀ କରିଆସୁଛି। ଏହାରି ଭିତରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛିି,  ହମାସ୍‌ରେ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ବି ସ୍ଥାନ ସୁରକ୍ଷିତ ନୁହେଁ।

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.