ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇଓଡବ୍ଲ୍ୟୁ ପଞ୍ଝାରେ ୨ କୁଖ୍ୟାତ କ୍ରିପ୍ଟୋ ଠକ, ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ସ୍ଵାମୀ ସରୋଜଙ୍କ ସହ ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ଜ୍ୟୋତି ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ବିଜେଡିରୁ ଦେଇଥିଲେ ଇସ୍ତଫା
  • ||
  • ମେ ୩୧ରେ ଆସିବ ‘ମିଷ୍ଟର ଆଣ୍ଡ ମିସେସ୍‌ ମାହି’, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରାଜକୁମାର-ଜାହ୍ନବୀଙ୍କ ଜବରଦସ୍ତ କେମେଷ୍ଟ୍ରି
  • ||
  • ଖାଉଟିଙ୍କ ପକେଟକୁ ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼: ଟ୍ୱିନ୍‌ ସିଟିରେ ଆଳୁ କିଲୋ ୩୦ ଟଙ୍କା, ସପ୍ତାହକରେ ୮ ଟଙ୍କା ବଢ଼ିଲାଣି
  • ||
  • ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବଜାରକୁ ନେଇ ବିବାଦ: ଆଜି ୧୨ ସଂଘ-ବିଏମ୍‌ସି ବୈଠକ
  • ||
  • ସୋମବାର ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ରୁକୁଣା ରଥ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ, ମଙ୍ଗଳବାର ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ରଥଯାତ୍ରା
  • ||
  • ପାରାଦୀପରେ ୬୧ ଦିନ ଯାଏଁ ମାଛଧରା ବନ୍ଦ, ମାଛ ସଂରକ୍ଷଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମତ୍ସ୍ୟ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ମୋଦି ନୁହେଁ, ‘ନବୀନ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି’: ଚାଲିଛି ମତାମତ ସଂଗ୍ରହ, ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ବିଜେଡିର ଇସ୍ତାହାର
  • ||
  • IPL 2024: ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ-ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମଧ୍ୟରେ ଟକ୍କର, ରୟାଲର କ୍ଲାସେନ ଭୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ପ୍ରଚଣ୍ଡ ତାତି, ଆହୁରି ୪ରୁ ୬ ଡିଗ୍ରୀ ବଢ଼ିବ ପାରଦ: ୧୮ ଯାଏ ଭୀଷଣ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ
  • ||

ତାମିଲନାଡୁ ସରକାରଙ୍କୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ଜୟଲଳିତାଙ୍କ ଜବତ ଅଳଙ୍କାର ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବ କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ତାମିଲନାଡୁର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜୟଲଳିତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ମାମଲାରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ମାମଲାରେ ଜବତ ହୋଇଥିବା କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଅଳଙ୍କାରକୁ ତୁରନ୍ତ ତାମିଲନାଡୁ ସରକାରଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ସେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୬ ଏବଂ ୭ ରେ ପଡୋଶୀ ରାଜ୍ୟକୁ ୨୭ କିଲୋଗ୍ରାମ ସୁନା ଏବଂ ହୀରା ଅଳଙ୍କାର ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ସୂଚନାଥାଉକି, ୨୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ସୁନା ବିକ୍ରି କିମ୍ବା ନିଲାମ ହେବାର ଥିଲା । ଏହି ତଥ୍ୟକୁ ବିଚାରକରି ଅବଶିଷ୍ଟକୁ ଜୟଲଳିତା ତାଙ୍କ ମାଙ୍କଠାରୁ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ଭାବେ ପାଇଥିବା କୋର୍ଟ ଏହାକୁ ଛାଡି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୭, ୨୦୧୪ ରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଦାଲତ ଜୟଲଳିତାଙ୍କୁ ଆୟବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ମାମଲାରେ ଚାରି ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଥିଲେ । ଏଥି ସହ ୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା ଲାଗୁ କରିଥିଲେ । ଏହାସହ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ଯେ ଜୟଲଳିତାଙ୍କ ଜବତ ମୂଲ୍ୟବାନ ସାମଗ୍ରୀକୁ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ଆରବିଆଇ) କିମ୍ବା ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ଏସବିଆଇ) କୁ ସର୍ବସାଧାରଣ ନିଲାମ ମାଧ୍ୟମରେ ବିକ୍ରି କରାଯାଉ ।

ଅତିରିକ୍ତ ସିଟି ସିଭିଲ୍ ଏବଂ ସେସନ୍ସ କୋର୍ଟର ବିଚାରପତି ଏଚ୍ଏ ମୋହନ ଜୟଲଳିତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ଜବତ ହୋଇଥିବା ମୂଲ୍ୟବାନ ସାମଗ୍ରୀକୁ ତାମିଲନାଡୁ ସରକାରଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଆୟବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ମାମଲାରେ ଭୌତିକ ପ୍ରମାଣ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଉଥିବା ସୁନା ଏବଂ ହୀରା ଅଳଙ୍କାରକୁ ଜବତ କରିବା ସହିତ ପରବର୍ତ୍ତୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନର ଦାୟିତ ତାମିଲନାଡୁ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ନ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଏହି ଶୁଣାଣି କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତେଣୁ ସମସ୍ତ ଭୌତିକ ପ୍ରମାଣ ବର୍ତ୍ତମାନ କୋର୍ଟଙ୍କ ଅଧୀନରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଭଣ୍ଡାରରେ ଅଛି ।

ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଦାଲତର ବିଚାରପତି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଳଙ୍କାରଗୁଡିକୁ ନିଲାମ କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ତାମିଲନାଡୁ ରାଜ୍ୟ ଗୃହ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ହସ୍ତାନ୍ତର କରି ତାମିଲନାଡୁକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ଭଲ । ଅଦାଲତ ପୂର୍ବରୁ କହିଥିଲେ ଯେ ଜୟଲଳିତାଙ୍କ ପରିବାରର ରାଜ୍ୟ ଜବତ କରିଥିବା ସମ୍ପତ୍ତିରେ ଅଧିକାର ନାହିଁ । ଜୟଲଳିତାଙ୍କ ଝିଆରୀ ଏବଂ ପୁତୁରାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଆବେଦନକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସିବିଆଇ କୋର୍ଟ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ କୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ତାମିଲନାଡୁ ଗୃହ ବିଭାଗ ପୋଲିସ ସହିତ ସଚିବ ସ୍ତରର ଦକ୍ଷ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆସି ଅଳଙ୍କାର ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି ।

 


 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.