ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • କାଲିମେଳା: ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ଜନଜୀବନ, ପାହାଡ ଧସିବାରୁ ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ
  • ||
  • ସପ୍ତଦଶ ବିଧାନସଭାର ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶ ଆରମ୍ଭ, ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଅଭିଭାଷଣ ରଖିଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ ରଘୁବର ଦାସ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ​କାଉଡିଆଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ବସ୍, ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||

କେନିଆରେ କର ବିରୋଧୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ, ୧୩ କୁ ବୃଦ୍ଧି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୭/୬: କେନିଆରେ କର ବିରୋଧୀ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୩ କୁ ବୃଦ୍ଧି  । ସେଠାକାର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସକ ସଂଘର ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଟିକସ ବିରୋଧୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦିନକୁ ଦିନ ହିସାଂତ୍ମକ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ତେଣୁ ସଂସଦରେ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କ ଉପରକୁ ପୁଲିସ ଗୁଳିଚାଳନା ମଧ୍ୟ କରିଛି । ପ୍ରଦର୍ଶନ ଭୟାନକ ହେବାକୁ ଲାଗିବାରୁ କେନିଆ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବିଲିୟମ ରୁଟୋଙ୍କ ସରକାରଙ୍କୁ ସେନାର ସହାୟତା ନେବାକୁ ପଡିଥିଲା । ତେବେ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ହଜାର ହଜାର ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ କର ବୃଦ୍ଧିକୁ ନେଇ କେନିଆର ରାଜଧାନୀ ନୌରବିରେ ତଥା ଦେଶସାରା ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଯୁବକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜୋର ହେବାରେ ଲାଗିଥିଲା । ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଏହା ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ହିଂସାତ୍ମକ ରୂପ ନେଇଥିଲା । 

ଫଳରେ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ ନାଟକୀୟ ଢଙ୍ଗରେ ସଂସଦ ଭବନରେ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ତୀବ୍ର କରିବାରୁ ପୁଲିସ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଗୁଳି ଚାଳନା କରିଥିଲା । ଫଳରେ କେନିଆରେ ଏଭଳି ଭୟାଭୟ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଛି । ଏନେଇ ରକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ କେନିଆରେ “ଆପାତ୍ତକାଳୀନ ସୁରକ୍ଷା’ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ସେପଟେ କେନିଆ ମେଡିକାଲ ଆସୋସିଏସନର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସାଇମନ କିଙ୍ଗୋଡୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ,ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ  ପ୍ରାୟ ୧୩ ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ଆହୁରି ବଢିବାର ମଧ୍ୟ ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି ବୋଲି ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Rath Yatra

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.