ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଆମେରିକା ବନାମ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବାତିଲ, ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଆଉଟ୍
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଟେଲର ଦୋକାନରେ ପଶି ମା’ ଝିଅଙ୍କୁ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ହଟିବ ବ୍ରିଟିଶ ଆଇନ୍ , ଲାଗୁ ହେବ ଭାରତୀୟ ନିୟମ, ଜୁଲାଇରୁ ଲାଗୁ ହେବ ନୂଆ ପୁଲିସ ଆଇନ
  • ||
  • ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ୨୦୨୪: ଫ୍ଲୋରିଡାରେ ବନ୍ୟା, ୟୁଏସ୍‌ଏ-ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବାତିଲ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ: ପ୍ରଥମରୁ ଦିଆଯିବ ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନ, ରୋଷେଇ ପୂର୍ବରୁ ସାମଗ୍ରୀ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ପାଞ୍ଚ ଦେବ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଏକତ୍ର ପନ୍ତି ଅର୍ପଣ ସମ୍ପନ୍ନ, ଦଣ୍ଡାରେ ଲାଗିଲା ଆଗ-ପଛ ମୁହାଁଟ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ ରାସ୍ତାରେ ଓଲଟିଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୨ ମୃତ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ୱାଇଁ ଅସ୍ଥାୟୀ ବାଚସ୍ପତି: ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ବିଧାୟକଙ୍କ ଶପଥ ଉତ୍ସବ, ୨୦ରେ ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ନୀତି ସବ୍‌କମିଟି ଓ ଛତିଶା ନିଯୋଗ ବୈଠକ, ସ୍ନାନଯାତ୍ରା ନୀତି ନିର୍ଘଣ୍ଟକୁ ମିଳିବ ଅନୁମୋଦନ
  • ||
  • ରଜ ମଉଜକୁ ଫିକା କରିଦେବ ଗୁଳୁଗୁଳି, ଆସନ୍ତା ୨ ଦିନ ଯାଏ ତାତିରୁ ନାହିଁ ନିସ୍ତାର
  • ||

ସଂସଦୀୟ ଦଳ ନେତା ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହେଲେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ; ୯ ଜୁନ୍‌ ସଂଧ୍ୟା ୬ ଟାରେ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ନେବେ ଶପଥ

ନୂଆଦିଳ୍ଲୀ,୦୭/୦୬: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ପରେ ଦେଶରେ ପୁଣି ଥରେ ଏନଡିଏ ସରକାର ଗଠନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ପିଏମ ମୋଦୀ ଜୁନ୍ ୯ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ ଟାରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଆଜି ଏନଡିଏ ସଂସଦୀୟ ଦଳର ଏକ ବୈଠକ ପୂରାତନ ସଂସଦ ଭବନର ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ହଲ୍‌ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହାଇଛି। ଏହି ବୈଠକରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏନଡିଏ ସଂସଦୀୟ ଦଳର ନେତା ଭାବରେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତିି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ସମେତ ସଂସଦୀୟ ଦଳର ସମସ୍ତ ନେତା ଏହି ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।  

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ନୀତୀଶ କୁମାର ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁଙ୍କ ସହ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ହଲରେ ଆଲୋଚନା କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହାରି ଭିତରେ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ହଲରେ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ସ୍ଲୋଗାନ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏନଡିଏ ସଂସଦୀୟ ଦଳ ବୈଠକରେ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜେପି ନଡ୍ଡା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶର ସେବାରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ବିତାଇଥିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଆମେ ହୃଦୟରୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଉଛୁ। ଏହି କାରଣରୁ ଭାରତ ଆଜି ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି ଏବଂ କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଏନଡିଏ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠ ସରକାର ଗଠନ କରିଛି।

ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ରାଜନାଥ ସିଂ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନାଁକୁ ଏନଡିଏର ନେତା ଭାବେ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ୧୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କରିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଉଭୟ ଦେଶ ତଥା ବିଶ୍ୱରେ ପ୍ରଶଂସିତ ହୋଇଛି। ରାଜନାଥ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ସମସ୍ତ ନୂତନ ନିର୍ବାଚିତ ସାଂସଦମାନଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛି। କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି, "ମୁଁ ପୁଣିଥରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତିଥିବାରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଉଛି। ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନାଁକୁ ଲୋକସଭାର ନେତା, ବିଜେପିର ନେତା ତଥା ଏନଡିଏ ସଂସଦୀୟ ଦଳର ନେତା ଭାବେ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି। ମୁଁ ଏହାକୁ ହୃଦୟରୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛି। " 

ଏନଡିଏ ସଂସଦୀୟ ଦଳ ବୈଠକରେ ଟିଡିପି ମୁଖ୍ୟ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଉଛୁ କାରଣ ଆମକୁ ବହୁମତ ମିଳିଛି। ମୁଁ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ସମୟରେ ଦେଖିଛି ଯେ ପିଏମ ମୋଦୀ ୩ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଶ୍ରାମ ନେଇ ନାହାଁନ୍ତି। ସେ ଦିନରାତି ପରିଶ୍ରମ କରିଥିଲେ। ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ଆମେ ୩ ଟି ସାଧାରଣ ସଭା ଏବଂ ଗୋଟିଏ ବଡ଼ ରାଲି କରିଥିଲୁ ଏବଂ ଏହା ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତିବାରେ ଏକ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିଥିଲା।' 

ଏନଡିଏ ବୈଠକରେ ନୀତୀଶ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ 'ଜେଡିୟୁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଏନଡିଏର ସଂସଦୀୟ ଦଳର ନେତା ଭାବରେ ସମର୍ଥନ କରୁଛି। ଏଥର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଜ୍ୟର ଅବଶିଷ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବେ। ଆମେ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ରହିବୁ ଏବଂ ମୋଦୀ ଯାହା ବି କହିବେ ଆମେ ସେଥିରେ ମହମତି ଦର୍ଶାଇବୁ।'  ଲୋକ ଜନଶକ୍ତି ପାର୍ଟି ମୁଖ୍ୟ ଚିରାଗ ପାସୱାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ 'ମୁଁ ସମସ୍ତ ସାଂସଦଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛି। ମୁଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଉଛି। ଆପଣଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ନିହିତ ଇଚ୍ଛା ହେତୁ ଏନ୍‌ଡିଏ ଏକ ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ଏହା ଏକ ସାଧାରଣ କଥା ନୁହେଁ। ଆପଣଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଆମେ କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଜିତିଲୁ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆମେ ଗର୍ବର ସହିତ କହୁଛୁ ଯେ, ଭାରତ ବିଶ୍ୱର ପଞ୍ଚମ ବୃହତ୍ତମ ଅର୍ଥନୀତିରେ ପରିଣତ ହୋଇପାରିଛି। ଏହି ଉପହାର ଆପଣଙ୍କର। ମୋ ଦଳ ଆପଣଙ୍କୁ ଏନଡିଏର ସଂସଦୀୟ ଦଳର ନେତା ଭାବରେ ସମର୍ଥନ କରୁଛି।'

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.