ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟକା, ହାତ ଛାଡ଼ିଲେ ପିସିସି ଉପସଭାପତି ରଜତ ଚୌଧୁରୀ
  • ||
  • ବିନିକା: ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁୁରୁତର
  • ||
  • ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ରାଜ୍ୟର ଲ' ଅଫିସ୍‌ର ମାନଙ୍କର ଡେଲି ଓ ରିଟେଲ୍‌ ଫି ରେ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ଗଣଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ଉପକୃତ ହେବେ ୧୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଗଣଶିକ୍ଷକ
  • ||
  • ଚାଟାର୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟଙ୍କ ଘରେ EDର ଚଢ଼ାଉ, ଏକାକାଳୀନ ୫ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||
  • ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କା ବାଇକ ଚାଳକଙ୍କ ଚଲିଗଲା ଜୀବନ, ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକ୍
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟାରୁ ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ଅକ୍ଟୋବର ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭ୍ରମଣ ସମୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ
  • ||
  • ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ ନେଇ ବିଜେପିର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ, ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପ୍ରଥମ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକାରେ ଏହି ନେତାଙ୍କ ନାଁ
  • ||
  • WPL-2024: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ରୋମାଞ୍ଚକର ବିଜୟ, ରୟାଲ୍‌ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସକୁ ୨୫ ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା
  • ||
  • ଭଞ୍ଜବିହାର ଗସ୍ତ କରିବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦୌପଦୀ ମୁର୍ମୁ, ସମାବର୍ତ୍ତନ ଉତ୍ସବରେ ଦେବେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ
  • ||
  • ଏନ୍‌ଟିସିଏରେ କଲରାପତରିଆ ବାଘର ତଥ୍ୟ ଚିନ୍ତାଜନକ, ଓଡ଼ିଶାରୁ ୧୯୨ କଲରାପତରିଆ ଉଭାନ୍
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାର ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍‌ ଟର୍ମିନାଲ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ: ଏୟାରପୋର୍ଟ ଭଳି ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ସୁବିଧା ପାଇବେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିଲା ତାତି, ମାଲକାନଗିରିରେ ସର୍ବାଧିକ ୩୭ଡିଗ୍ରୀ: ଆସନ୍ତା ୩ରୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ଲଣ୍ଡନରୁ ନଓ୍ବାଜ ସରିଫଙ୍କ ଫେରିବାକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନରେ ଉତ୍ସାହ, ଦଳୀୟ ନେତା କହିଲେ ସେ ଆସିଲେ ଦେଶର ସ୍ଥିତି ଠିକ୍ ହୋଇଯିବ...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ପାକିସ୍ତାନ ଫେରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନୱାଜ ସରିଫ । ଏହାକୁ ନେଇ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କ ଦଳ ପିଏମଏଲ-ଏନର ନେତାମାନେ ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛନ୍ତି । ସେମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ନୱାଜ ସରିଫ ଆସି ଦେଶର ସବୁକିଛି ଠିକ୍ କରିଦେବେ । ଏହାପୂର୍ବରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ନୱାଜ ସରିଫ ଅକ୍ଟୋବର ୨୧ ରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଫେରିବେ ।

 ନୱାଜ ସରିଫ ଗତ ଚାରି ବର୍ଷ ଧରି ଲଣ୍ଡନରେ ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି। ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଏବଂ ନୱାଜଙ୍କ ଭାଇ ତଥା ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାବାଜ ସରିଫ ମଧ୍ୟ ଆଜିକାଲି ଲଣ୍ଡନରେ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ ନୱାଜ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ଉତ୍ସାହ ରହିଛି । ପିଏମଏଲଏନ (PML-N) ନେତା ଅହସାନ ଇକବାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେଉଁ ସମୟରେ ଦେଶ ରାଜନୈତିକ ସ୍ତରରେ ଅସ୍ଥିରତା ହୋଇଛି, ଏହି ସମୟରେ ନୱାଜ ସରିଫ ଦେଶ ପାଇଁ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସୌହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟ ଆଣିବେ । ଦେଶ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଶ୍ବସ୍ତି ଆବଶ୍ୟକ କରୁଛି ଏବଂ କେବଳ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କ ପରି ଜଣେ ନେତା ଏହା କରିପାରିବେ । ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କର ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ସହିତ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରିବାର କ୍ଷମତା ଅଛି । 

 ଲାହୋର ହାଇକୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଚାରି ସପ୍ତାହ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ବିଦେଶ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବା ପରେ ନଭେମ୍ବର ୨୦୧୯ ରେ ନୱାଜ ସରିଫ ଲଣ୍ଡନ ଯାଇଥିଲେ । ତେବେ ନୱାଜ ସରିଫ ଗତ ଚାରି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଫେରିନାହାଁନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଦଳ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କୁ ହଟାଇ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲା ସେତେବେଳେ ନୱାଜ ସରିଫ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଫେରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ଏଗୁଡ଼ିକ କେବଳ ଆଲୋଚନା ହୋଇ ରହିଥିଲା ଏବଂ ସରିଫ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଫେରିନଥିଲେ । 

୨୦୧୮ ରେ ଅଲ-ଅଜିଜିଆ ମିଲ୍ସ ଏବଂ ଏଭେନଫିଲ୍ଡ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ନୱାଜ ସରିଫ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ମାମଲାରେ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କୁ ସାତ ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଯେତେବେଳେ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହେଲା, ତାଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ଯାଂଚ ପାଇଁ ବିଦେଶ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ପାକିସ୍ତାନର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କୁ ରାଜନୈତିକ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।


 

 


 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.