ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ରଥଯାତ୍ରା ଏଂବ ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାକୁ ନେଇ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ବସିବ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୋହନ ମାଝୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବସିବ
  • ||
  • ପଙ୍କରେ ଫସିଲେ ୩ ଦନ୍ତା ହାତୀ, ଖାଦ୍ୟ ଅନ୍ବେଷଣରେ ଆସି ଅଟକି ରହିଛନ୍ତି
  • ||
  • ମୋହନା: ଶଳାକୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କଲା ଭିଣୋଇ
  • ||
  • ଜମି ବିବାଦକୁ ନେଇ ମାଆ ଓ ଝିଅଙ୍କୁ ଛୁରା ମାଡ଼ ଘଟଣା, ଜେଲ ଗଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୂରଜ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ରଚିଲା ଇତିହାସ, 'ଲିମକା ବୁକ୍ ଅଫ୍ ରେକର୍ଡସ'ରେ ପାଇଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ: ଫେରିଲେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡି ହାତୀପଲ, ୨୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଗାଁରେ ଭୟର ବାତାବରଣ
  • ||
  • ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ଦୁଇ ବଖରା ଘର, ନିଆଁରେ ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜି ଶେଷ ରଜ ଉତ୍ସବ: ସବୁଠି ପିଠା, ମିଠା, ପାନର ଆସର
  • ||
  • ଆଜି ପିତୃ ଦିବସ: ବାପାଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ, ବାପା ବିଶ୍ବାସର ବରଗଛ, ଭରଷାର ଭବିଷ୍ୟତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ନାକେଦମ୍ କରୁଛି ତାତି, କାଲିଠୁ ମିଳିବ ଆଶ୍ୱସ୍ତି: ୨୪ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ମୌସୁମୀ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ଆରସିବିର ଟ୍ରଫି ଆଶା ଧୂଳିସାତ୍‌, ଏଲିମିନେଟର ଫାଇଟରେ ରାଜସ୍ଥାନ ବିଜୟୀ

ଅହମ୍ମଦାବାଦ: ଅଧୁରା ରହିଲା ସ୍ବପ୍ନ । ଏଥର ମଧ୍ୟ ଆରସିବିର ଆଇପିଏଲ ଟ୍ରଫି ଆଶା ଧୂଳିସାତ । ରାଜସ୍ଥାନ ପାଖରୁ ପରାଜୟ ବରଣ କରିଛି ଆରସିବି । ଆଉ ଏହା ସହ ଚଳିତ ଆଇପିଏଲରୁ ବିଦାୟ ନେଇଛି ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ । ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ନିର୍ଣ୍ଣୟ ଆସିସାରିଛି । ଶେଷରେ ବହୁ ସଂଘର୍ଷ ସତ୍ତ୍ବେ ପରାଜୟ ସ୍ବୀକାର କରିଛି ଆରସିବି । ଲଢ଼େଇ ଜୋରଦାର କିନ୍ତୁ ଫଳ ଆରସିବି ସପକ୍ଷରେ ଯାଇନାହିଁ ।

ଖେଳାଳିଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ, ଫ୍ୟାନ୍ସ ବି ଦଃଖି । ଲଗାତାର ୬ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବିଜୟୀ ହେବା ପରେ ଏଲିମିନେଟର ଫାଇଟ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି ଆରସିବି । ଏହା ସହ ୧୭ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ଆରସିବିର ହାତ ଖାଲି । ଚେନ୍ନାଇକୁ ହରାଇ ଏଲିମିନେଟରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ଆରସିବିର ଫ୍ୟାନଙ୍କ ମହଲରେ ଉତ୍ସାହ ଦେଖାଦେଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏ ସବୁ ଆଶା ପୁଣି ଥରେ ଧୂଳିସାତ ହୋଇଯାଇଛି ।  

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ର ଏଲିମିନେଟର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଆରସିବି ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ଜୋରଦାର ଟକ୍କର ହୋଇଥିଲା । ଆଜି ଟସ୍‌ ହାରି ଆରସିବି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ବେଳେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଓଭରରେ ୮ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ୧୭୨ ରନ୍‌ କରିଥିଲା । ରାଜସ୍ଥାନକୁ ୧୭୩ ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟ ଦେଇଥିଲା ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ । ଆଉ ଏହି ଟାର୍ଗେଟକୁ ୧୯ ଓଭର ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ୬ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ହାସଲ କରିନେଇଛି ରାଜସ୍ଥାନ ।

ଏଲିମିନେଟର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଆରସିବି ଏକ ବଡ଼ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଲଗାତାର ଓ୍ବିକେଟ ଯିବା ଫଳରେ ୨୦୦ ପାର୍‌ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଆରସିବିର ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ଫେଲ୍‌ ହୋଇଥିଲା । ୧୭ ରନ କରି ଫାଫ୍‌ ଡୁପ୍ଲେସିସ୍‌ ପ୍ୟାଭିଲିୟନ୍‌ ଫେରିବା ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଜଗି ରଖି ଖେଳିଥିଲେ ।  ହେଲେ ୨୪ ବଲ୍‌ରେ ୩୩ ରନ୍‌ କରି ଚହଲଙ୍କ ବଲ୍‌ରେ କ୍ୟାଚ ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ କୋହଲି । 

 କ୍ୟାମେରନ ଗ୍ରୀନ୍‌ (୨୭), ରଜତ ପାଟିଦାର (୩୪), ମହିପାଲ ଲାମରୋର (୩୨), ଦିନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ (୧୧), କର୍ଣ୍ଣ ଶର୍ମା (୫)  ଏବଂ ସ୍ବପ୍ନିଳ ସିଂହଙ୍କ ଅପରାଜିତ ୫ ରନ୍‌ ବଳରେ ଦଳ ୧୭୨ ରନ୍‌ କରିଥିଲା। ଆଜିର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଗ୍ଲେନ୍‌ ମ୍ୟାକ୍ସଓ୍ବେଲ ଖାତା ଖୋଲିପାରିନଥିଲେ । ସେପଟେ ରାଜସ୍ଥାନର ବୋଲରଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଅସହାୟ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ ଆରସିବି ବ୍ୟାଟର । ଆଜି ଆରସିବିର ୮ଟି ଯାକ ଓ୍ବିକେଟ କ୍ୟାଚ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ । ଆଭେଶ ଖାନ ସର୍ବାଧିକ ୩ଟି ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଥିଲେ । ସେପଟେ ଆରସିବିର ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ୨ଟି ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଥିବା ବେଳେ ଲକି ଫର୍ଗ୍ୟୁସନ୍‌, କର୍ଣ୍ଣ ଶର୍ମା ଏବଂ କ୍ୟାମେରନ୍‌ ଗ୍ରୀନ୍‌ ଗୋଟିଲ ଲେଖାଏଁ ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଥିଲେ । 

  • IPL 2024
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.