ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଲିପାଟଣା-ନିମାପଡ଼ା ରାସ୍ତାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ନିର୍ମାଣସ୍ଥଳରେ ମୁଗୁର ଓ ନିହଣ ଶବ୍ଦର କମ୍ପନ, ଚାଲିଛି ତୁମ୍ବରେ ବିନ୍ଧ ଖୋଦେଇ
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ମାରାଥନ୍‌ ପ୍ରଚାର: ଆଜି ଅଶ୍ୱିନୀ, ହେମାମାଳିନୀ ଓ ତୋମାରଙ୍କ କରିବେ ପ୍ରଚାର, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ଭୂପେନ୍ଦ୍ର, ଅନୁଭବ, ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ବି ବୁଲିବେ
  • ||
  • ହରିୟାଣାରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁ ଲାଗି ୮ ମୃତ, ୨୪ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଥମିବ ୫ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର, ସୋମବାର ୪୯ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ
  • ||
  • IPL 2024: ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀରେ ଆରସିବିକୁ ଭେଟିବ ସିଏସ୍‌କେ, ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତିି, ୨୦ରୁ କଲବଲ କରିବ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ: ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ରୁଷ୍‌ର ଲଗାତାର ଆକ୍ରମଣ, କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ମାଡରେ ୩ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୯ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରୁଷ୍ ଏହି ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହ ଭିତରେ ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ତିନି ଥର ବଡ଼ ଆକ୍ରମଣ କରିଛି । ଏନେଇ ୟୁକ୍ରେନର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରୁଷର ଦୁଇଜଣ ବିସ୍ଫୋରଣକାରୀ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ୟୁକ୍ରେନର ଡିନିପ୍ରୋପେଟ୍ରୋଭସ୍କ ଅଞ୍ଚଳରେ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ମାଡ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ୩ ପିଲାଙ୍କ ସମେତ ୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଏହା ସମଗ୍ର ସହରରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ୟୁକ୍ରେନର ମୁଖ୍ୟ ସହର ଡିନିପ୍ରୋର ଏକ ଷ୍ଟେସନରେ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି । ତେବେ ରୁଷର ଆକ୍ରମଣ ପରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭେଲୋଡିମିର୍ ଜେଲେନସ୍କି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ସହରକୁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ବାୟୁ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଅସ୍ତ୍ର ଆବଶ୍ୟକ । ଏକ ପାଲଟା ଆକ୍ରମଣରେ ୟୁକ୍ରେନ କହିଛି ଯେ, ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ରୁଷର ଅଞ୍ଚଳ ଉପରେ ଏକ ଦୂରଗାମୀ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ କରିଛି ।

ୟୁକ୍ରେନର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ, ରୁଷ ସିନେଲନିକୋଭ ସହରର ଆବାସିକ ଘରକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି । ଏଥିରେ ମୋଟ ୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୬ ଏବଂ ୮ ବର୍ଷର ଦୁଇ ପିଲା ଅଛନ୍ତି । ପରେ ଆଉ ଏକ ଶିଶୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛି ଏବଂ ଅନେକ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଆଞ୍ଚଳିକ ରାଜଧାନୀ ଡନିପ୍ରୋରେ ଥିବା ଏକ ପାଞ୍ଚ ମହଲା କୋଠାକୁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୦ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି । ଭଙ୍ଗାଘର ତଳେ ଅଧିକ ଲୋକ ପୋତି ରହିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, ଯାହାର ସନ୍ଧାନ ଚାଲିଛି । ପୀଡିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିପାରେ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି । 

ତେବେ ୟୁକ୍ରେନ ଗତ କିଛି ମାସ ଧରି ୟୁରୋପ ଏବଂ ଆମେରିକାକୁ ନିବେଦନ କରିଆସୁଛି ଯେ, ଏହା ପାଖରେ ରୁଷକୁ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ଏବଂ ଡ୍ରୋନ୍ ଗୁଳି ଚଳାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ରର ଅଭାବ ରହିଛି । ନାଟୋର ମହାସଚିବ ଜେନେରାଲ ଜେନ୍ସ ଷ୍ଟୋଲଟେନବର୍ଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୟୁକ୍ରେନକୁ ତୁରନ୍ତ ତଥା ନୂତନ ସାମରିକ ସହାୟତା ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । 

 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.