ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଅରୁଣାଚଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ ପେମା ଖାଣ୍ଡୁ, ସମାରୋହରେ ସାମିଲ୍ ହେବେ ଜେପି ନଡ୍ଡା, ଅମିତ ଶାହ
  • ||
  • ବିଧାୟକ ପଦରୁ ସପା ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ଇସ୍ତଫା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଖୋଲିଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ୪ ଦ୍ବାର, ମଙ୍ଗଳ ଆଳତି ଦର୍ଶନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୋହନ ଚରଣ ମାଝୀ
  • ||

ନୂଆପଡାରେ ଥମୁନି ବାଘ ଆତଙ୍କ : ଯନ୍ତାରେ ପଡିଲା ବାଘ, କୋଦପାଲି ଗାଁରେ ବୁଲୁଛି ଆଉ ଏକ ବାଘ

ନୂଆପଡା, ୫।୧୧  ଯନ୍ତାରେ ପଡ଼ି ବାଘ । ଦାନ୍ତ କରୁଛି କଡମଡ଼ । ଗୋଟିଏ ଧରାପଡ଼ିଛି । ତେବେ ଆଉ ଗୋଟିଏ କୁଆଡେ ଜଙ୍ଗଲ ତଳେ ତଳେ ବୁଲୁଛି । କୋଦପାଲି ଗାଁରେ ବୁଲୁଛି ଆଉ ଏକ ବାଘ ।  ମଣିଷ ରକ୍ତ କାହା ମୁହଁରେ ଲାଗିଛି। ଯିଏ ଧରାପଡ଼ିଛି ନା ଯିଏ ବୁଲୁଛି। ନୂଆପଡ଼ା କଟିଙ୍ଗପାଣିରେ ଗୋଟିଏ କଳରାପତରିଆ ଧରାପଡ଼ିଛି। ଆଉ ଗୋଟିଏ ବାଘ ଜଙ୍ଗଲରେ ବୁଲୁଥିବା ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଦ୍ବିତୀୟ ବାଘକୁ ଧରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଲୋକେ। ଜଙ୍ଗଲ ତଳି ଅଞ୍ଚଳରେ ଲାଉଡସ୍ପିକର ଜରିଆରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିଛନ୍ତି ବନ କର୍ମଚାରୀ । ଗାଁ ଗାଁରେ ବୁଲି ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରୁଛନ୍ତି। ବାଘର ସ୍ଥିତି ଉପରେ ଆମେ ନଜର ରଖିଛୁ ବୋଲି ଖଡିଆଳ ବନଖଣ୍ଡ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କଟିଙ୍ଗପାଣିରେ ଡମ୍ବରୁଧର ମାଝୀ ନାମକ ଏକ ୬ ବର୍ଷ ର ଶିଶୁ କୁ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡ ରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ମାରି ଦେଇଥିଲା ବାଘ । ପରେ ସିଲିଆରି ବାହାରା ଗାଁରେ ଜଣେ ମହିଳା ରାମେଶ୍ରୀ ମାଝିଙ୍କୁ  ମାରି ମୁଣ୍ଡଗଣ୍ଡି ଅଲଗା କରିଦେଇଥିଲା। ତେଣୁ ବାଘକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ  ଜାଲ ପକାଇଥିଲା। କୌଶଳ କ୍ରମେ ବାଘକୁ କାବୁ କରିଥିଲା ବନ ବିଭାଗ । ମଣିଷ ଖିଆ ବାଘକୁ ଛାଡିବୁନାହିଁ ମାରିଦେବୁ ବୋଲି ଲୋକେ ଜିଦ ଧରିଥିଲେ। ତେବେ ଉପ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ନୂଆପଡା ରେଞ୍ଜର, ବିଡିଓ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଜନପ୍ରତିନିଧି ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାଇବାରୁ ସେମାନେ ଶାନ୍ତ ପଡ଼ିଥିଲେ।  

ଏବେ ବାଘର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଇଛି। ତାକୁ ଇଲେକ୍ଟ୍ରାଲ ପାଣି ଦିଆଯାଇଛି।  ବୋନଲେସ ଚିକେନ  ଖାଇବା ପାଇଁ ଦିଆଯାଇଛି। ବାଘଟିଛି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଏବଂ ଏହାକୁ ନନ୍ଦନକାନନ ନିଆଯିବ। 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.