ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ଚଣ୍ଡୀ ଢାବା ନିକଟରେ ୨୯ ଛେଳିଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ଟ୍ରକ୍‌, ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ଛେଳି ମାଲିକ

ଖଲ୍ଲିକୋଟ,୩୦/୦୬: ଗାଁଠାରୁ ଅଳ୍ପ  ଦୂର ପାହାଡ଼କୁ ଛେଳି ଚରାଇବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୧ଟାରେ ଛେଳିପଲ ଧରି ଫେରୁଥିଲେ।  ଫେରିବାବେଳେ ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୧୬  ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାର୍‌ ହେବା ବେଳେ  ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ଛେଳିପଲଙ୍କ ଉପରେ ମାଡ଼ି ଯାଇଥିଲା ।  ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୨୯ଟି ଛେଳିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ।  ଚଣ୍ଡୀ ଢାବା ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତି  ୧୧ଟାରେ ଏହି ଅଘଟଣ ଘଟିଛି । ଏହି ମୃତ  ଛେଳିଗୁଡ଼ିକ ଉକ୍ତ ଥାନା ଅଧୀନ ଦଲିବାଟି ଗାଁର  କୈଳାସ ପାତ୍ରଙ୍କର ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଅନ୍ୟ  ଶତାଧିକ ଛେଳି ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଥିଲେ ।   

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ପ୍ରତିଦିନ ପରି ଶୁକ୍ରବାର  ସକାଳେ କୈଳାସ ଛେଳିପଲ ଧରି ଗାଁଠାରୁ  ୨ କିଲୋମିଟର ଦୂର ପାହାଡ଼କୁ ଚରାଇବାକୁ  ଯାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ସହ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ ଛେଳି  ଚରାଇ ଯାଇଥିଲେ । କୈଳାସ ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ  ଛେଳି ରଖିଥିଲେ । ଗାଁର ଅନ୍ୟ କେତେକ ଲୋକଙ୍କ  ଛେଳି ମଧ୍ୟ କୈଳାସ ଚରାଇ ନିଅନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ  ଏଥିରେ ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଜଣ ସହଯୋଗ କରନ୍ତି ।  କୈଳାସ ସେମାନଙ୍କୁ ମଜୁରି ଦେଇଥାନ୍ତି । ତେବେ  ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୧ଟାରେ ଛେଳି ଧରି ଘରକୁ  ଲେଉଟିବା ବେଳେ ଉକ୍ତ ରାଜପଥରେ ଏକ ଟ୍ରକ୍‌  (ଏପି୩୯ଟିବି-୫୬୬୫) ଛେଲିପଲ ଉପର ଦେଇ  ମାଡ଼ି ଯିବାରୁ ୨୯ଛେଳିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଉକ୍ତ  ଟ୍ରକ୍‌ଟି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଦିଗରେ ଯାଉଥିଲା ।  

ଏକକାଳୀନ ୨୯ଟି ଛେଳିଙ୍କୁ ଟ୍ରକ୍‌ ଚାପି ଦେବା  ପରେ କୈଳାସ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଛନ୍ତି । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଶନିବାର ଛେଳି ମାଲିକ କୈଳାସ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ  କରିଛନ୍ତି । ପୁଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି । ଟ୍ରକ୍‌କୁ  ଜବତ କରିବା ସହ ଡ୍ରାଇଭର୍‌କୁ ଅଟକ ରଖିଛି ।  ସମସ୍ତ ମୃତ ଛେଳି କୈଳାସଙ୍କର ନା ଅନ୍ୟ କାହାର  ଛେଳି ରହିଛି ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡ଼ି ନାହିଁ । କୈଳାସ  ଛେଳି ଚରାଇ ପରିବାର ପ୍ରତିପୋଷଣ କରନ୍ତି ।  ଏହି ଅଭାବୀ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଛେଳିଚାଷୀଙ୍କୁ ଉପଯୁକ୍ତ  କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯାଉ ବୋଲି ଦୃଢ଼ ଦାବି ହୋଇଛି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.