ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ରଥଯାତ୍ରା ଏଂବ ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାକୁ ନେଇ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ବସିବ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୋହନ ମାଝୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବସିବ
  • ||
  • ପଙ୍କରେ ଫସିଲେ ୩ ଦନ୍ତା ହାତୀ, ଖାଦ୍ୟ ଅନ୍ବେଷଣରେ ଆସି ଅଟକି ରହିଛନ୍ତି
  • ||
  • ମୋହନା: ଶଳାକୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କଲା ଭିଣୋଇ
  • ||
  • ଜମି ବିବାଦକୁ ନେଇ ମାଆ ଓ ଝିଅଙ୍କୁ ଛୁରା ମାଡ଼ ଘଟଣା, ଜେଲ ଗଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୂରଜ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ରଚିଲା ଇତିହାସ, 'ଲିମକା ବୁକ୍ ଅଫ୍ ରେକର୍ଡସ'ରେ ପାଇଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ: ଫେରିଲେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡି ହାତୀପଲ, ୨୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଗାଁରେ ଭୟର ବାତାବରଣ
  • ||
  • ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ଦୁଇ ବଖରା ଘର, ନିଆଁରେ ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜି ଶେଷ ରଜ ଉତ୍ସବ: ସବୁଠି ପିଠା, ମିଠା, ପାନର ଆସର
  • ||
  • ଆଜି ପିତୃ ଦିବସ: ବାପାଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ, ବାପା ବିଶ୍ବାସର ବରଗଛ, ଭରଷାର ଭବିଷ୍ୟତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ନାକେଦମ୍ କରୁଛି ତାତି, କାଲିଠୁ ମିଳିବ ଆଶ୍ୱସ୍ତି: ୨୪ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ମୌସୁମୀ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ୮ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇଲା ଶ୍ରେୟସ ବାହିନୀ; ୪ର୍ଥ ଥର ପାଇଁ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କଲା କୋଲକାତା

image source: Cricbuzz

ଅହମ୍ମଦାବାଦ,୨୧/୦୫: କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ର ପ୍ରଥମ କ୍ବାଲିଫାୟର ମ୍ୟାଚରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ୮ ୱିକେଟ୍‌ରେ ପରାଜିତ କରିଛି। କେକେଆର୍ ଛୋଟ ପାର୍ଟନରସିପ୍‌ କରିଥିଲେ ବି ଶେଷରେ ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର୍ ଏବଂ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୯୭ ରନ୍‌ର ପାର୍ଟନରସିପ୍‌ ଆଧାରରେ ଦଳ କ୍ବାଲିଫାୟର ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି।

ସନ୍‌ ରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଟସ୍‌ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ଖେଳି ୧୯.୩ ଓଭରରେ ସମସ୍ତ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ୧୫୯ ରନ୍‌ରେ ଅଟକି ଥିଲା। ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ୫୫ ରନ୍‌ର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ପାଳି ଖେଳି‌ଥିଲେ। ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ମଧ୍ୟ ୩୦ ରନ୍ କରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ କୋଲକାତା ଟାର୍ଗେଟକୁ ପିଛା କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲା,ଏଥର ଫିଲ୍ ସଲ୍ଟ ଓପନିଙ୍ଗ କରିନ‌ଥିଲେ, ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ରହମାନୁଲ୍ଲା ଗୁରୁବାଜ ସୁନୀଲ ନାରିନଙ୍କ ସହ ଓପନର୍‌ ଥିଲେ। ଗୁରୁବାଜ ଏବଂ ନାରିନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୪୪ ରନର ଉଦଘାଟନୀ ଭାଗିଦାରୀ କୋଲକାତା ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥିର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ଏବଂ ବାକି କାମ ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର ଏବଂ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟରଙ୍କ ଇନିଂସରେ କରାଯାଇଥିଲା।

୧୬୦ ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟକୁ ପିଛା କରି ସୁନୀଲ ନାରିନ ଏବଂ ରହମାନୁଲ୍ଲା ଗୁରୁବାଜ କେକେଆରକୁ ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଆରମ୍ଭ ଦେଇଥିଲେ। ଦଳ ଚତୁର୍ଥ ଓଭରରେ ଗୁରୁବାଜ ୧୪ ବଲରେ ୨୩ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ଦୃଢ଼ ପ୍ରାରମ୍ଭ ଆଧାରରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ପାୱାରପ୍ଲେ ଓଭର ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୬୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ପାୱାରପ୍ଲେ ଶେଷ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ କେକେଆରର ରନ୍ ହାର ମନ୍ଥର ହୋଇନଥିଲା। ୧୦ ଓଭର ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା କୋଲକାତା ୨ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୦୭ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା ଏବଂ ଜିତିବାକୁ ଦଳକୁ ୬୦ ବଲରେ ୫୩ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା। ଏହାରି ଭିତରେ ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର ୨୮ ବଲରେ ନିଜର ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପୂରା କରିଥିବାବେଳେ ଅଧିନାୟକ ଶ୍ରେୟସ ଆୟର ୨୩ ବଲରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ। ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର ଏବଂ ଶ୍ରେୟସଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୯୭ ରନ୍‌ର ଅପରାଜିତ ଭାଗିଦାରୀ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସକୁ ୮ ୱିକେଟ୍‌ରେ ବିଜୟ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.