ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ପେଟକୁ ନର୍ସ ଖୁନ୍ଦା ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ, ଚାଲିଗଲା ମା ଓ ଛୁଆଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା ଗଞ୍ଜେଇ ଚକୋଲେଟ୍‌ରେ ଝୁମୁଛି ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ବାଲେଶ୍ୱରରେ ତିଆରି, ଦାଦନଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ହେଉଛି ଚାଲାଣ
  • ||
  • ଓସ୍ତପୁର ହଳଦିଢ଼ିଅ ନିକଟ ଗଛକୁ ପିଟିଲା ବୋଲେରୋ: ୩ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜି ୫-ଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଅନୁଗୁଳ ଗସ୍ତ, ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ପ୍ରମାଣପତ୍ର ବଣ୍ଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆହୁରି ତିନି ଦିନ ବର୍ଷା: ଉପକୂଳରେ ଅଧିକ ବର୍ଷିବା ସମ୍ଭାବନା, ୨୮ ଯାଏ କୋହଲା ପାଗ
  • ||

୧୯ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ଇଂଲଣ୍ଡ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଟିମ୍ ଘୋଷିତ

ଦୁବାଇ, ୦୯/୧୨: ଆସନ୍ତା ଜାନୁଆରୀ ମାସ ୧୩ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ  ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ୧୯ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦଳ ଘୋଷଣା  କରାଯାଇଛି । ଏଥର ବିଶ୍ୱକପ୍‌  ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାର  ଥିଲା । ମାତ୍ର ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ୍‌ ବୋର୍ଡରେ ସରକାରଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପକୁ  ନେଇ ଆଇସିସି ଏହି ବିଶ୍ୱକପ୍‌କୁ ଦକ୍ଷିଣ  ଆଫ୍ରିକାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରିଛି ।  

୧୫ତମ ବିଶ୍ୱକପ ସଂସ୍କରଣରେ  ମୋଟ୍‌ ୧୬ଟି ଦଳ ଭାଗ ନେବେ ଓ ୪୧ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆୟେଜିତ ହେବ । ସମଗ୍ର ଦଳକୁ ୪ଟି ଗ୍ରୁପ୍‌ରେ ଭାଗ କରାଯାଇଛି । ପ୍ରତି ଗ୍ରୁପ୍‌ରେ ୪ଟି ଲେଖାଏଁ ଦଳ  ରହିଛନ୍ତି । ଡିଫେଣ୍ଡି ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ଭାରତ  ଗ୍ରୁପ୍‌-ଏ’ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି । ଏହି  ଗ୍ରୁପ୍‌ରେ ଅନ୍ୟ ଦଳ ଭାବେ ବାଂଲାଦେଶ,  ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ଓ ୟୁଏସ୍‌ଏ(ଆମେରିକା)  ରହିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଗ୍ରୁପ୍‌-ବି’ରେ  ଇଂଲଣ୍ଡ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା,ୱେଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ଓ ସ୍କଟଲାଣ୍ଡ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିବାବେଳେ  ଗ୍ରୁପ-ସି’ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା,  ଜିମ୍ବାୱେ ଓ ନାମିବିୟା, ଗ୍ରୁପ୍‌-ଡି’ରେ  ଆଫଗାନିସ୍ତାନ, ପାକିସ୍ତାନ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ  ଓ ନେପାଳ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି । 

ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ: ବେନ  ମ୍ୟାକ୍‌କିନି(ଅଧିନାୟକ), ଲୁକ୍‌  ବେନ୍‌କେନଷ୍ଟାଇନ୍‌, ଫରହାନ ଅହମ୍ମଦ,  ତଜିମ ଅଲି, ଚାର୍ଲି ଆଲିସନ, ଚାର୍ଲି ବର୍ଣ୍ଣାଡ୍‌, ଜ୍ୟାକ୍‌ କର୍ଣ୍ଣି, ଜେଡେନ  ଡେନ୍‌ଲି, ଏଡି ଜାକ୍‌, ଡୋମିନିକ୍‌  କେଲି, ସେବାଷ୍ଟିଆନ ମୋର୍ଗାନ, ହେଡନ  ମଷ୍ଟାର୍ଡ, ହମ୍‌ଜା ଶେଖ, ନୋହା ଥିଆନ,  ଥିଓ ୱିଲି । 

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦଳ: ଡେଭିଡ୍‌  ଟିଗର(ଅଧିନାୟକ), ଏସୋସା  ଆହେଭା, ଜୁଆନ ଜେମ୍ସ, ମାର୍ଟିନ  ଖୁମାଲୋ, କ୍ୱେନା ମଫାକେ, ଡିୱାନ ମାରିଆ, ରିଲି ନର୍ଟନ, ନକୋବାନି  ମୋକୋଏନା, ରୋମାସାନ ପିଲେ,  ସିଫୋ ପୋଷ୍ଟେନ, ଲୁଆନ-ଡ୍ରେ  ପ୍ରିଟୋରିୟସ୍‌, ରିଚାର୍ଡ ସେଲେସ୍ୱାନେ,  ଓଲିଭର ହ୍ୱାଇଟହେଡ୍‌, ଷ୍ଟିଭ ଷ୍ଟଇକ,  ନଟାଣ୍ଡୋ ଜୁମା ।

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.