ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ହଜାରେ ଟଙ୍କିଆ ଚା’ ପିଇବାକୁ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ଼, ଚା’ ସହ ବିକୁଛନ୍ତି ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଚା’ ପତି...

କୋଲକାତା, ୧୨।୨: ପ୍ରାୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭାରତୀୟଙ୍କ ପସନ୍ଦ ଚା’ । ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ସକାଳ କପେ ଚା’ରୁ ହିଁ ଆରମ୍ଭ । ନିକଟରେ ଅନେକ ଚା’ ଦୋକାନୀଙ୍କ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି । ଯେପରିକି ଏମବିଏ ଚାଏବାଲା, ଡଲି ଚାଏବାଲା । ଠିକ୍ ସେହିପରି ନିକଟରେ କୋଲକାତାର ଜଣେ ଚା’ ଦୋକାନୀଙ୍କ ଚା’ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି । ସାଧାରଣତଃ ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ଗୋଟିଏ କପ୍ ଚା’ ର ଦାମ୍ ୫ ଟଙ୍କା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସର୍ବାଧିକ ୧୫ ଟଙ୍କା ଯାଏ ଥାଏ । କିନ୍ତୁ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ରାଜଧାନୀ କୋଲକାତାର ମୁକୁନ୍ଦପୁରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି ହଜାରେ ଟଙ୍କିଆ ଚା’ । ଏଠାରେ କପେ ଚା’ ର ଦାମ୍ ୧୦୦୦ ଟଙ୍କା । ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଚା’ ଭାବେ ଖ୍ୟାତ । ଚା’ ର ଦାମ୍ ଶୁଣି ନିଶ୍ଚୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥିବ । କିନ୍ତୁ, ଏହା ସତ । 

ଏଠାରେ ଚା’ ବିକ୍ରି କରନ୍ତି ପ୍ରତିମ ଗାଙ୍ଗୁଲୀ । ପ୍ରତିମଙ୍କ ଚା’ ଦୋକାନରେ ୧୨ ଟଙ୍କାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ହଜାରେ ଟଙ୍କା ଦାମ୍‌ର ଚା’ ମିଳୁଛି । ଚା’ ଦାମ୍ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ହେଲେ ବି ଚା’ ପିଇବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ ପ୍ରତିମଙ୍କ ଦୋକାନରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ । ପ୍ରତିମଙ୍କ ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ନିଜ ଦୋକାନ ଖୋଲିଛନ୍ତି । କୋଲକାତା ବୁଲିବାକୁ ଆସୁଥିବା ଦେଶ ବିଦେଶର ପର୍ଯ୍ୟଟକ ପ୍ରତିମଙ୍କ ଦୋକାନରେ ଚା’ ପିଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ଚା’ ବିକି ପ୍ରତିମ ଏବେ କୋଟିପତି ପାଲଟିଛନ୍ତି । ପ୍ରତିମଙ୍କ ଦୋକାନରେ ବୋ-ଲେ ଚା’ କପ୍‌ର ଦାମ୍ ହଜାରେ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ସେହିଭଳି ବୋ-ଲେ ଚା’ ପତିର ଦାମ୍ କିଲୋଗ୍ରାମ୍ ପିଛା ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦୋକାନରେ ସିଲଭର୍ ନିଡଲ୍ ହ୍ୱାଇଟ୍ ଚା’, ଲାଭେଣ୍ଡର ଚା’, ହିବିସକସ୍ ଚା’, ୱାଇନ୍ ଚା’, ତୁଳସୀ ଜିଞ୍ଜର ଚା’ ଆଦି ମିଳିଥାଏ । 

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.