ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୪: ସେଣ୍ଟ୍‌ଭିନ୍‌ସେଣ୍ଟରେ ସାମ୍ନାସାମ୍ନି ହେବେ ବାଂଲାଦେଶ- ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍‌ସ
  • ||
  • ଜୁନ୍ ୧୮ରେ ବାରାଣସୀ ଯିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, ତୃତୀୟ ପାଳିରେ ହେବ ପ୍ରଥମ ଗସ୍ତ
  • ||
  • ଅରୁଣାଚଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ ପେମା ଖାଣ୍ଡୁ, ସମାରୋହରେ ସାମିଲ୍ ହେବେ ଜେପି ନଡ୍ଡା, ଅମିତ ଶାହ
  • ||
  • ବିଧାୟକ ପଦରୁ ସପା ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ଇସ୍ତଫା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଖୋଲିଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ୪ ଦ୍ବାର, ମଙ୍ଗଳ ଆଳତି ଦର୍ଶନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୋହନ ଚରଣ ମାଝୀ
  • ||

ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଭର୍ତ୍ସନାକୁ ବି ଖାତିର କଲେନି ଉଦୟନିଧି, କହିଲେ-‘ସର୍ବଦା ସନାତନକୁ ବିରୋଧ କରିବି’

Image Courtesy: indiatoday

ଚେନ୍ନାଇ: ତାମିଲନାଡୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଡିଏମକେ ନେତା ଉଦୟନିଧି ଷ୍ଟାଲିନ୍‌ ସନାତନ ଧର୍ମକୁ ନେଇ ଦେଇଥିବା ମନ୍ତବ୍ୟରେ ଅଟଳ ରହିଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ନେଇ ମାଡ୍ରାସ ହାଇକୋର୍ଟ ଉଦୟନିଧିଙ୍କୁ କାହିଁକି ଗିରଫ କରାଯାଇନାହିଁ ବୋଲି ପୋଲିସକୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ । ସନାତନ ବିରୋଧୀ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଉଦୟନିଧି ଏବଂ ପିକେ ସେକର ବାବୁଙ୍କୁ କାହିଁକି ଗିରଫ କରଗଲାନି ବୋଲି ପୋଲିସକୁ ପଚାରିବା ସହ ତାତ୍ସଲ୍ୟ କରିଥିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ । କୌଣସି ଧର୍ମକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିବା କିମ୍ବା କୌଣସି ପ୍ରଥାକୁ ନଷ୍ଟ କରିବା ଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ କେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଦେଇପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଥିଲେ । 

ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ନମାଜ ପଢାକୁ ନେଇ ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିବାଦ , ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହେଲେ ଲୋକେ ; କ୍ଷମା ମାଗିଲା ଅଥୋରିଟି

ସନାତନ ଧର୍ମ ଡେଙ୍ଗୁ ଏବଂ ମ୍ୟାଲେରିଆ ସହ ତୁଳନା କରିବା ସହ ଏହାକୁ ସମୂଳ ନାଶ କରିବାକୁ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ବି ବିବାଦ ଥମିନାହିଁ । ହେଲେ ସନାତନ ଧର୍ମକୁ ନେଇ ସେ ବିଲକୁଲ ଠିକ୍‌ କହିଛନ୍ତି ବୋଲି ଉଦୟନିଧି ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଏନେଇ ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯେକୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନକୁ ସେ ସାମ୍ନା କରିପାରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ କିଛି ଭୁଲ କହିନାହିଁ। ଯାହା କହିଛି ଠିକ୍‌ କହିଛି ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ଯାହା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବ ମୁଁ ସାମ୍ନା କରିବି। ମୁଁ ମୋ ବିଚାରାଧାରା ସଂପର୍କରେ କହିଛି । ମୁଁ, ଆମ୍ବେଦକର କିମ୍ବା ପେରିୟାରଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି ଅଧିକ କହିନାହିଁ । ମୁଁ ଆଜି ଜଣେ ଏମଏଲଏ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ସଂପାଦକ । ହୁଏତ କାଲି ମୋ ପାଖରେ କିଛି ପଦବୀ ନଥିବ । ହେଲେ ମଣିଷ ପଣିଆ ରହିବା ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ।’ 

ଏହା ସହ କିଛି ବର୍ଷ ହେଲା ଆମେ ସନାତନ ଧର୍ମ ସଂପର୍କରେ କହିଆସୁଛି । ହେଲେ NEET ପ୍ରସଙ୍ଗ ମାତ୍ର ୬ ବର୍ଷ ହେଲା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ସନାତନ ଧର୍ମ ଏହା ଠାରୁ ଆଉ କିଛି ବର୍ଷ ପୁରୁଣା । ଆମେ ଏହା(ସନାତନ ଧର୍ମ)କୁ ସର୍ବଦା ବିରୋଧ କରିବୁ ବୋଲି ଉଦୟନିଧି କହିଛନ୍ତି । ଗତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ସନାତନ ଧର୍ମକୁ ସମୂଳ ନାଶ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଥିଲେ ଉଦୟନିଧି ଷ୍ଟାଲିନ୍।  ସନାତନ ଧର୍ମ ସାମାଜିକ ଅଧିକାର ଏବଂ ସମାନତା ବିରୋଧୀ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.