ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

NEET ପରୀକ୍ଷା ବ୍ୟାନ୍‌ କରିବାକୁ ଦାବି କଲେ ଅଭିନେତା ବିଜୟ

Image Courtesy: indiatoday

ଚେନ୍ନାଇ: ମେଡିକାଲ୍‌ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷାରେ ବ୍ୟାପକ ଅନିୟମିତତାକୁ ନେଇ ଦେଶରେ ଏବେ ବିବାଦ ଉଗ୍ର ରୂପ ଧାରଣ କରିଛି।  ପେପର ଲିକ୍‌ ଅଭିଯୋଗରେ ଅନେକଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ମାମଲାର ଖିଅ ଲମ୍ବିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ବିଶିଷ୍ଟ ତାମିଲ ଅଭିନେତା ଏବଂ ନୂଆ କରି ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଥାପିଥିବା ଆକ୍ଟର ବିଜୟ ନିଟ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ରଦ୍ଦ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ନ୍ୟାସନାଲ୍‌ ଟେଷ୍ଟିଂ ଏଜେନ୍ସି (ଏନଟିଏ) ବିଶେଷ କରି ତାମିଲନାଡୁର ଗ୍ରାମୀଣ ଏବଂ ଦଳିତ ବର୍ଗର ପିଲାମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଅନ୍ୟାୟ କରିଛି ବୋଲି ଥାଲାପତି ବିଜୟ କହିଛନ୍ତି । 

ତାମିଲନାଡୁର ପିଲାମାନେ ନିଜ ମାତୃଭାଷାରେ ପଢ଼ୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପରୀକ୍ଷା ଏନସିଇଆରଟି ପାଠ୍ୟ ଖସଡ଼ା ଅନୁସାରେ ଦେଉଛନ୍ତି । ଏହା କେଉଁ ପ୍ରକାର ନ୍ୟାୟ ବୋଲି ବିଜୟ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ।  ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀରେ କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭାଷଣ ଦେଉଥିବା ବେଳେ ଅଭିନେତା ବିଜୟ ଶିକ୍ଷାର କେନ୍ଦ୍ରୀକରଣ  ଏବଂ ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । 

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ଗୋଟିଏ ଦେଶ, ଗୋଟିଏ ପାଠ୍ୟ ଖସଡ଼ା ଏବଂ ଗୋଟିଏ ପରୀକ୍ଷା ପଲିସି ଶିକ୍ଷାର ମୂଳ ଭାବନାର ବିରୋଧାଭାଷ ବୋଲି ମୁଁ ବିଶ୍ବାସ କରୁଛି।’ ଏହା ସହ ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ରାଜ୍ୟର ଦରକାର ଅନୁସାରେ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ତିଆରି ହେବା ଆବଶ୍ୟକ । ବିବିଧତା ଆମର ଶକ୍ତି, ଦୂର୍ବଳତା ନୁହେଁ । ତାମିଲାଗା ଭେଟ୍ରି କଜଗମ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ବିଜୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନିଟ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ଉପରୁ ଭରସା ଉଠିଯାଇଛି । ପେପର ଲିକ୍‌ ହେବା ଦ୍ବାରା ପରୀକ୍ଷା ଉପରେ ଲୋକେ ବିଶ୍ବାସ କରିପାରୁ ନାହାନ୍ତି । ନିଟ୍‌ ପରୀକ୍ଷାକୁ ତୁରନ୍ତ ବ୍ୟାନ କରିବା ହିଁ ଏହାର ସମାଧାନ ବୋଲି ବିଜୟ କହିଛନ୍ତି । 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.