ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୁଧବାର ଅରୁଣ ଗୋଭିଲ, ଗୁରୁବାର ପୁଣି ଓଡିଶା ଆସିବେ ଜେ.ପି ନଡ୍ଡା
  • ||
  • ପ୍ରଯୋଜକ ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ତ୍ୟାଗ କଲେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ
  • ||
  • ନିର୍ବାଚନ ଡ୍ୟୁଟି ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଜଣେ ଆହତ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୨୦ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ଶ୍ରୀନୃସିଂହ ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶୀ ତିଥିରେ ଗୁଜ ଅନୁକୂଳ, ଖୋଳା ହେବ ଯନ୍ତା ଗାଡ଼
  • ||
  • ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାମଲା: ସିଏମ୍‌ ହାଉସ୍‌ରେ ବିଭବଙ୍କୁ ନେଇ ସିନ୍‌ ରିକ୍ରିଏଟ୍‌
  • ||
  • ମଦ ନୀତି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା: କେଜ୍‌ରିୱାଲଙ୍କୁ ପୁଣି ୧୪ ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ ଇଡିର ଆବେଦନ
  • ||
  • IPL ପ୍ରଥମ କ୍ୱାଲିଫାୟର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ କୋଲକାତା- ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ରନ୍‌ ବର୍ଷା କରିବେ ବ୍ୟାଟିଂ ପାୱାର ହାଉସ୍‌
  • ||
  • ବାତ୍ୟା ହେବନି..ଅବପାତ ହୋଇ ମିଆଁମାର ଯିବ: ଜିଏଫଏସ୍
  • ||

ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କୁ ଆଦେଶ ଦେଇ ପାରିବ ନାହିଁ, ପିଏମ୍‌ ମୋଦିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ପିଟିସନକୁ ଖାରଜ କଲେ ଦିଲ୍ଲୀ HC

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ କରାଯାଇ ଥିବା ଏକ ପିଟିସନକୁ ଖାରଜ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ପିଟିସନରେ ପିଏମ୍‌ ମୋଦିଙ୍କ ୬ ବର୍ଷ ଯାଏ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାକୁ ରୋକ୍‌ ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲେ। ହାଇକୋର୍ଟ ପିଟିସନ ଖାରଜ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କୁ ଏହି ଆଦେଶ ଦେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ସେ କେମିତି କାମ କରିବେ। ଆବେଦନକାରୀ ପିଏମ୍‌ ମୋଦିଙ୍କ ଉପରେ ଦେବୀ ଦେବତାଙ୍କ ନାମରେ ଭୋଟ୍‌ ମାଗିବାର ଅଭିଯୋଗ ଲଗାଇ ଥିଲେ। ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ସଚିନ ଦତ୍ତା କହିଛନ୍ତି କି ପିଟିସନ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଭୁଲ। ଆମେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗକୁ ଏକ ବିଶେଷ ଉପାୟରେ କାମ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇ ପାରିବ ନାହିଁ । 

କୋର୍ଟ ନିର୍ବାଚନର ଏହି ଦଲିଲ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି , ଯେଉଁଥିରେ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କର ଅପିଲ ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାର କଥା କୁହାଯାଇ ଥିଲା। ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଉପସ୍ଥିତ ଓକିଲ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ କୁମାର କହିଛନ୍ତି କି, ଏହିପରି ଆବେଦନ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗକୁ ପ୍ରତିଦିନ ମିଳୁଛି। ଏହା ଉପରେ ଆଇନ୍‌ ଅନୁସାରେ , କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରାଯିବ। 

କହି ରଖୁଛୁ କି , ଏହି ପିଟିସନ ପେଶାରେ ଓକିଲ ଆନନ୍ଦ ଏସ୍ ଜୋନ୍ଧେଲେଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦାଖଲ କରାଯାଇ ଥିଲା। ସେ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଦାବି କରିଥିଲେ କି, ସେ ଜନ ପ୍ରତିନିଧି ଅଧିନିୟମ ଅନୁସାରେ , ପିଏମ୍‌ ମୋଦିଙ୍କୁ ୬ ବର୍ଷ ଯାଏ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାରେ ରୋକିବାକୁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗକୁ ଆଦେଶ ଦିଅନ୍ତୁ। 

ପିଟିସନରେ ପିଏମ୍‌ ମୋଦିଙ୍କ ୯ ଅପ୍ରେଲରେ ପିଲିଭିତ ,ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ଦିଆଯାଇ ଥିବା ଭାଷଣ କଥା ଦର୍ଶାଯାଇ ଥିଲା ଏବଂ କୁହାଯାଇ ଥିଲା କି, ସେ କେବଳ ହିନ୍ଦୁ ଓ ଶିଖ ଦେବୀ-ଦେବତା ଓ ତାଙ୍କର ପୂଜା ସ୍ଥଳର ନାମରେ ଭୋଟ ମାଗି ନଥିଲେ , ବିରୋଧି ପାର୍ଟିଙ୍କ ଉପରେ ମୁସଲମାନଙ୍କ ପକ୍ଷ ନେବାରେ ଅଭିଯୋଗ କରି ବୟାନ ଦେଇଥିଲେ। 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.