ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ନିର୍ମାଣସ୍ଥଳରେ ମୁଗୁର ଓ ନିହଣ ଶବ୍ଦର କମ୍ପନ, ଚାଲିଛି ତୁମ୍ବରେ ବିନ୍ଧ ଖୋଦେଇ
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ମାରାଥନ୍‌ ପ୍ରଚାର: ଆଜି ଅଶ୍ୱିନୀ, ହେମାମାଳିନୀ ଓ ତୋମାରଙ୍କ କରିବେ ପ୍ରଚାର, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ଭୂପେନ୍ଦ୍ର, ଅନୁଭବ, ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ବି ବୁଲିବେ
  • ||
  • ହରିୟାଣାରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁ ଲାଗି ୮ ମୃତ, ୨୪ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଥମିବ ୫ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର, ସୋମବାର ୪୯ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ
  • ||
  • IPL 2024: ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀରେ ଆରସିବିକୁ ଭେଟିବ ସିଏସ୍‌କେ, ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତିି, ୨୦ରୁ କଲବଲ କରିବ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ: ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ଏଲନ୍‌ ମସ୍କଙ୍କ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ଏଣିକି ଟ୍ବିଟ୍‌ ଏବଂ ରିଟ୍ବିଟ୍‌ କଲେ ଲାଗିବ ଚାର୍ଜ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମାଇକ୍ରୋବ୍ଲଗିଂ ସାଇଟ୍‌ ଟ୍ବିଟର (ଏବେ ଏକ୍ସ)କୁ ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିବା ପରଠୁ ଏଲନ ମସ୍କ ବହୁତ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରୁଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମେ ବ୍ଲୁ ଟିକ୍‌ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ମସ୍କ ଘୋଷଣା କରି ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଦେଇଥିଲେ । ଆଉ ଏବେ ପୁଣି ଏକ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଏଲନ ମସ୍କ । ପୁଣି ଥରେ ଏକ୍ସ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଖରୁ ଚାର୍ଜ ଭିଡ଼ିବାକୁ ମସ୍କ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ।  ନୂଆ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ଲାଗି ନୂଆ ନିୟମ ଆସିଛି ।

ଏବେ ଏକ୍ସରେ ପୋଷ୍ଟ କଲେ କିମ୍ବା କୌଣସି ପୋଷ୍ଟରେ ଲାଇକ, କମେଣ୍ଟ ଏବଂ ବୁକମାର୍କ କଲେ ଚାର୍ଜ ଲାଗିବ ।  ଏକ୍ସର ଜଣେ ୟୁଜରଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେଇ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଏଲନ ମସ୍କ । ଏବେ ଏବେ ଏକ୍ସ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ୟୁଜର ଏହି ଚାର୍ଜ ଦେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୨୩ ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ଫିଲିପାଇନ୍ସ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ନୂଆ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ଲାଗି ବାର୍ଷିକ ଏକ ଡଲାର ଚାର୍ଜ ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଏଲନ ମସ୍କ। 







ସେପଟେ ଏକ୍ସରେ ଥିବା ବହୁ ଫେକ୍‌ ଆକାଉଣ୍ଟଗୁଡ଼ିକୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଚଳିତ ବର୍ଷ ୨୬ ଫେବୃଆରିରୁ ୨୫ ମାର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟରେ ୨ ଲକ୍ଷ ୧୩ ହଜାର ଆକାଉଣ୍ଟ ବ୍ୟାନ କରିଛି ଏକ୍ସ । ଏହି ସବୁ ଆକାଉଣ୍ଟ କମ୍ପାନି ପଲିସିର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଥିଲେ ।  ତେବେ ଏଣିକି ନୂଆ ୟୁଜରଙ୍କୁ ବାର୍ଷିକ ଚାର୍ଜ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ । ହେଲେ ୩-୪ ମାସ ପରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୟୁଜର ମାଗଣାରେ ପୋଷ୍ଟ, ଲାଇକ, କମେଣ୍ଟ କରିପାରିବେ ବୋଲି ମସ୍କ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ତେବେ ବଟ୍‌କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଲାଗି ଏଭଳି ନିୟମ ଆସିଥିବା ନେଇ ଏଲନ ମସ୍କ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

 

  • Elon Musk
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.